trhany hovor

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Picos 18. 10. 2010 19:15

Vedel by niekto vysvetliť jav, ktorý pozorujem už dlhšiu dobu ? Pri hovore keď súčasne hovoria obe strany, tak počujem druhú stranu trhane. Teda keď mi žena niečo hovorí, tak ju počujem v pohode. Akonáhle však poviem niečo v čase keď ona hovorí, počujem ju trhane. Pozorujem to na viacerých mobiloch a aj keď volám na pevnú linku. Nerobí to však vždy, teda každý mobil. Sú konkrétne mobily, na ktoré keď volám, tak to nerobí nikdy a naopak. Dokonca aj keď som volal ja na mobil známej z pevnej linky, tak som si všimol rovnaký úkaz. Čím to môže byť ??? Ďakujem.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod audis 18. 10. 2010 20:35

chtelo by to rici, z jake do jake site probihaji hovory.

treba mne u o2 na pocket pc za posledních 5 dní se samovolne pocketpc odpojuje od site. nutno znovu naloadovat sit a pripojit se. vyzkousim sim jineho operatora. lokalita hradec kralove.
Naposledy upravil audis dne 18. 10. 2010 21:08, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 18. 10. 2010 20:51

Svým silným hlasem lámeš její slabší vlny.
Obešel já polí pět!
mareq0
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 18. 10. 2010 21:13

vsimol som si to u viacerych tlf. Nedavno mi jeden znamy dal do ruky svoju Nokiu s uz prebiehajucim hovorom a robilo to tak isto. Do telefonu nerevem. Zaujimave je to, ze to robi u konkretnych mobiloch. Napr. Ked zene volam na jej Jet, tak to nerobi. Na inych fonochk zase ano. Robilo to ale aj ked som volal ja z pevnej linky na mobil. Nejake technicke vysvetlenie by to chcelo. Ked som mal Nokiu 6300, tak som tehto ukaz pozoroval len u manzelkynej Nokie 6600 fold ale to som myslel, ze je to vada jej mobilu. Tearaz som sa s tym vsak stretol fakt dost casto. Nikto nieco podobne nezaznamenal?
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod audis 18. 10. 2010 21:26

zaznamenal jsmem to v síti mobilního operátora v Sierra Leone do North korea.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 18. 10. 2010 21:49

fajn, takze nikto nevie cim by to mohlo byt ?
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod audis 18. 10. 2010 22:33

audis píše:chtelo by to rici, z jake do jake site probihaji hovory.

třeba má někdo obdobnou mYšlenku. ale těžko napíše, když netuší, z jaké do které sítě voláte. (tmobile, orange, telefonika, apod)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 19. 10. 2010 05:54

i když je fakt, že v sítí O2 za poslední rok pozoruju, občas když mluvím já, slyším jak druhá strana přestane šumět na pár okamžiků. Jako ve vysílačce.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 19. 10. 2010 07:57

Netvrdím to na 100% ale zdá sa mi, že je to len v sieti Orange, ak je to sieťou. Napr., keď som volal synovi na iphone, manželke na Jet, tak to nerobilo ( všetci sieť Orange ). Ale vo viacerých prípadoch sa tento "úkaz" vyskytoval, napr. mi volal niekto neznámy a problém som registroval. Tomuto istému človeku, som následne volal z pevnej linky a takisto tam boli tieto výpadky pri súčasnom hovore nás oboch. Popísať je to jednuduché: hovorí druhá strana a je ju počuť bez problému ale akonáhle prehovorím, tak nastane výpadok. Ak by sme hovorili obaja súčasne, tak druhú stranu počujem vyslovene trhane.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 19. 10. 2010 17:59

by som povedal, ze to bude skor vysielacom, pod ktorym je dotycny pripojeny. pripadne nejake rusive vplyvy znizujuce kvalitu signalu v jeho okoli. par rokov dozadu sme si viaceri vsimli, ked sme volali kamaratovi na dedinum ked bol doma, tak boli nejake rusive vplyvy v kvalite hovoru. akonahle bol v meste, pohoda.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 19. 10. 2010 21:07

Toto vylučujem, bývam v centre Bratislavy a robí to prakticky všade, kde som bol rovnako, tak ako som popísal. Dnes som toto rozoberal s kolegami v robote a takisto niektorí ( majú sieť Orange / tento jav pozorujú, vyslovene hovoria o simplexných hovoroch / môže bez straty kvality hovoriť len jedna strana /. Ja si myslím, že je to buď problém Orange alebo telefónov s OS symbian, resp. priamo Nokie. Syn mal iphone 3G - jemu to nerobilo, teraz má HTC Desire - nerobí mu to, manželka má Samsung Jet - nerobí jej to. Ja mám i8910 HD, kde je symbian a kolegovia, ktorí mi o tomto probléme hovoria majú Nokie. Teraz som v rozpakoch, nakoľko si chcem kúpiť N8 ale zase nechcem tento problém prejudikovať, na mojej predošlej Nokii 6300 to bolo bez problému ale zase manželka mala s týmto problém na Nokii 6600 Fold. Divím sa, že tak málo ľudí o tomto probléme vie, resp. hovorí, nakoľko si myslím, že je to dosť veľký problém a keď zaspomínam na svoje staré jednoduché telefóny, tak to bola radosť s nimi telefonovať. Teraz sú mobily našlapané funkciami ale sú to hlavne telefóny a teda očakávam špičkové telefonovanie, čo žiaľ momentálne nezažívam. Inak tlf. mám prepnutý na režim GSM, takže 3G sieť to robiť nemôže.
Naposledy upravil Kniter dne 19. 10. 2010 22:36, celkově upraveno 1
Důvod: temy zlucene, staci jedna tema
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod Mobi 19. 10. 2010 22:18

Ano, to může být klidně chyba operátora a stává se to např. na 3G. Zkusil si jiný telefon nebo vypnout v telefonu 3G? Jak budeš chtít zjistit přesně v čem je problém, tak ti asi stejně nezbývá, než kontaktovat svého operátora a poskytnout mu přesný čas a místo a nechat to prověřit.
Mobi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alla66 22. 10. 2010 23:06

Rovnaký problém má priateľka. Používa SE. Asi ju viacerí upozornili na výpadky, stále počúvam sťažnosti na telefón. Čaká na dobrú akciu v Orange a nový mobil....pri poslednom telefonovaní sa nám dvakrát zrušil hovor.
Ak zlyhali všetky pokusy, treba si prečítať manuál♥
alla66
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 23. 10. 2010 08:02

Pokial jej to robilo iba na tom, moze byt chyba telefonu. Mne na w580 sa stavalo, ze ked som volal, zrazu sa prudko znizila hlasitost a muselo byt uplne ticho, aby som nieco pocul. Potom sa to napravilo. Kedze mi to nerobilo ani na telefone predtym, ani potom, zrejme slo o chybu telefonu.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 24. 10. 2010 13:16

Vylučujem chybu telefónu, pretože som to osobne registroval na viacerých mobiloch v rôznych častiach SR. Keď som túto tému otvoril, tak som sa pýtal aj svojich kolegov a viacerí mi potvrdili úplne rovnaké problémy pri hovore ako popisujem vyššie. Fakt neviem ale mám obavy, že je to operátorom - ORANGE, pretože všetci, ktorí mi potvrdili tieto problémy majú tohto operátora. Nie som odborník ale keď to nerobí na úplne každom telefóne, tak to bude nejáka nekompatibilita s ich sieťou pri určitých telefónoch ale to je len môj názor a robí to pri GSM hovore, nie len pri spojení 3G.

///nitram47: reagoval som iba na Allu
Picos
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků