Orange: branduje modemy?

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Rech25 1. 5. 2010 22:44

Som už 12 rokov verný zákazník Orangeu. Dlho využívam ich internet a v súčastnosti Mám MOI Premium spolu s Wi-Fi routerom Flybox.
Potreboval by som net, vďaka ktorému sa môžem pripojiť ojedinele hocikedy a nechcem platiť nejaké mesačné poplatky. Ten nový Denný internet od Orangeu by bol originálny, keby si odpustili ten 5 € mesačný poplatok, a tak hladam u konkurencie.
T-Mobile ponúka Mobilný internet 0€. Presne také niečo čo hladam.
Kedže mi však po predchádzajúcom vzťahu s Orange-om zostal modem Huawei E270, tak by som tento modem chcel s internetom od T-Mobilu využiť.
Zaujíma ma však otázka, či je tento modem brandovaný. Lebo vieme, že modem má predinštalované ovládače a soft na Orange sieť. Takže neviem, či by mi SIM kartu od T-Mobilu zobralo.
Orange mobily nebranduje, ale ako je to s modemom? Je možné tento modem využiť u konkurencie?
Rech25
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 1. 5. 2010 23:50

Tu uzivatel pise problem s modemom od orange s pripojenim v inej sieti
viewtopic.php?f=17&t=1092405&p=6896929&hilit=orange*#p6896929

Navod na debranding
viewtopic.php?f=17&t=1103908
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zilincan 3. 5. 2010 20:57

Orange daval ku svojim modem apliakciu Business Everywhere alebo Mobile Connect.
Uvedene aplikacie ponukali moznost nastavenia vlastneho APN a vytacaneho cisla takze s vyuzivanim SIM karty od T-Mobilu by nemal byt najmensi problem.
Ak ten modem mas, skus don vlozit nejaku sim kartu a skus vytvorit novy datovy profil s vytacanym telefonnym cislom *99# a APN internet.
Ak to pojde tak si mozes ist kupit sim kartu k ruzovym :-)
zilincan
Junior

Odeslat příspěvekod steve 4. 5. 2010 07:32

Mam starsi modem Huawei E220 od Orangu a so SIM od Tmobilu ide bez problemu. Pyta si len PIN novej SIM karty.
steve
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků