t-mobile - cena za odblokovanie?

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod babikaludo 4. 11. 2009 07:10

podarilo sa, dakujem
babikaludo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mclee 20. 11. 2009 16:12

Mám na Vás otázku.
Veľmi dávno som si kúpil telefon NOKIA 6280 (inak suer telefon) za velmi peknu cenu samozrejme akciovu od T-Mobilu.
viem že po dobe viazanosti by mal operátor za určitý poplatok blokovanie pre ine siete zrušiť (robil to švagor a stalo ho to 4 €).
avšak ked som k slečne prišiel, poobzerala si ho, poťukala kadečo a povedala že to nepôjde že ho už niekto skúšal odblokovať a tak sa to nedá, jedine mimo zaruky v original servise Nokia.
môže sa takto správať T-mobile k svojim EX ?
ako je to s povinnosťou odblokovať telefon po dobe viazanosti ??
dakujem za akukolvek radu
Naposledy upravil nitram47 dne 22. 11. 2009 13:37, celkově upraveno 1
Důvod: upravený nadpis
mclee
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alla66 21. 11. 2009 02:05

Mali sme problém s odblokovaním Samsungu. Telefón sme nechali na predajni a do týždňa sa nám ozvali , že si môžeme prísť pre odblokovaný telefón. Posielali ho do BA. TM je povinný odblokovať telefón na vlastné náklady, ty platíš iba sumu uvedenú v cenníku.
Ak zlyhali všetky pokusy, treba si prečítať manuál♥
alla66
Junior

Odeslat příspěvekod mclee 21. 11. 2009 12:33

ale tetula mi povedala ze je po zaruke a že ona s tym nič nespravi a že jedine na vlastne naklady do servisu NOKIA. T-fuj to je pristup.
mclee
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alla66 21. 11. 2009 14:31

:hm zmeň tetulu, alebo predajňu ;-)
Ak zlyhali všetky pokusy, treba si prečítať manuál♥
alla66
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 21. 11. 2009 16:06

ak mas pausal, alebo niekto znamy, zavolaj na 12345, tam ti povedia presnejsie. tetule na predajniach vacsinou vedia iba pokec obsluhovat, telefony nie.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merfi 21. 11. 2009 21:21

Posli mi imei z toho tel,alebo na merfi@centrum.sk posli svoje t.c.Nieje to problem poriesit a nemusis koli tomu pocuvat tetu na predajni ;-)
merfi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Twisster 21. 11. 2009 21:48

Tie tetule na predajniach to je niekedy o drzku. Tieto veci uz radsej riesim cez operatora.
Twisster
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zilincan 22. 11. 2009 12:58

Ak si skusal zadat viackrat odblokovaci kod a bol chybny, tak odblokovanie aj ked spravnym kodom v predajni uz nemusi byt mozne.
Mozno ho zadala viackrat chybne "tetula" v predajni alebo niekto iny, co uz zial my ako citatelia tohto fora nedokazeme preverit.

A moderatori by mali pouvazovat nad nazvom temy ! "T-mobile NIKDY VIAC !!!" vobec nevystihuje problem, o ktorom sa tu pise, teda o odblokovani telefonu.
zilincan
Junior

Odeslat příspěvekod merfi 22. 11. 2009 18:06

Aj tak sa da presvedcit jednoduchym sposobom cez kabel.Ale fakt je,ze t-mobile nemoze za to,ked si niekto mysli,ze uhadne kod a skusa ho tam naslepo :-D
merfi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mclee 22. 11. 2009 19:28

merfi píše:Aj tak sa da presvedcit jednoduchym sposobom cez kabel.Ale fakt je,ze t-mobile nemoze za to,ked si niekto mysli,ze uhadne kod a skusa ho tam naslepo :-D

to ako pokial predám PC a poviem že na ňom môžu používať len linux a nie windows a po dvoch rokoch budu moct pouzivat aj windows a donesu mi to a poviem že už ste tam skusali dať windows, zaneste to do servisu zaplatte 20 € a budte spokojny. ked raz niečo uvediem že to urobim tak musim ratať že to aj urobim a nie že viete čo, nainstalovali ste tam niečo čo som nechcel dajte mi pokoj....
ked raz mam na to narok, tak je jedno ci niekto zadaval nejake hlupe kody alebo nie. NIE ?
mclee
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merfi 22. 11. 2009 19:50

Bohuzial sa mylis.Ak mas auto v zaruke,tak ti ho neopravuje vratnik v servise,ale clovek na to urceny ;-)
Tecko ma na to specializovane predajne.Kedze ti tam teta skusala davat kod"netusim,ked ho vzala",predpokladam,ze ti vycerpala tri mozne pokusy a najpodstatnejsie na tom je to,ze podla pravidiel tecka na to nemala opravnenie.
Ale nemusis stresovat,da sa to urobit aj bez sikovnej tetusky :D
Moj mail mas tak kludne posli t.c ..
merfi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bb5unlock 22. 11. 2009 22:01

mclee píše:Mám na Vás otázku.
Veľmi dávno som si kúpil telefon NOKIA 6280 (inak suer telefon) za velmi peknu cenu samozrejme akciovu od T-Mobilu.
viem že po dobe viazanosti by mal operátor za určitý poplatok blokovanie pre ine siete zrušiť (robil to švagor a stalo ho to 4 €).
avšak ked som k slečne prišiel, poobzerala si ho, poťukala kadečo a povedala že to nepôjde že ho už niekto skúšal odblokovať a tak sa to nedá, jedine mimo zaruky v original servise Nokia.
môže sa takto správať T-mobile k svojim EX ?
ako je to s povinnosťou odblokovať telefon po dobe viazanosti ??
dakujem za akukolvek radu


operator ma povinost odblokovat telefon po skonceni akcie, ak o to zakaznik poziada
t-mobile telefony odblokovava len cez kod, cez ktory si ho on sam (alebo nokia pre neho) zablokovala

merfi píše:.... Kedze ti tam teta skusala davat kod"netusim,ked ho vzala",predpokladam,ze ti vycerpala tri mozne pokusy a najpodstatnejsie na tom je to,ze podla pravidiel tecka na to nemala opravnenie.


merfi nemas pravdu, aj pracovnicka na predajni ti ho dokaze odblokovat, neverim tomu ze ak by nevedela co vlastne ma robit tak bude skusat nahodne kody (toto by si urcite nedovolia, skor by si pytala kod od zakaznika ak by si myslela ze to bezp.kod)
a skor si myslim ze telefon uz predchadzajumi majitel skusal odblokovat cez "zarucene funkcne kalkulacky" (ktore pre BB5 neexistuju)

samozrejme mas vravdu v tom ze to nie je problem odblokovat aj bez kodu z tmobile
bb5unlock
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.mania 22. 11. 2009 22:14

V T-Mobile robia nielen tetušky a personál vie odblokovať mobily po skončení viazanosti bez problémov. Samozrejme majú na to návody, treba mať mobil so sebou. o<:)
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod merfi 22. 11. 2009 22:27

@bb5unlock
Nechcem sa s tebou hadat,ale pokial viem,tak to fungovalo volakedy..Teraz ti za poplatok asi 4e/presnu sumu neviem/ tel odblokuju na prevadzkach,kde maju na to skoleny personal..Nie kdekolvek a na akejkolvek predajni,pretoze tam sa k databaze kodov dostanu asi tazko.Taketo centra su napr.V Nitre,Leviciach,Ba a samozrejme aj v inych mestach.Ale opakujem nie kdekolvek a ktokolvek :pozor ;-)
merfi
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků