Jakou bazarovou zrcadlovku do 8tis pro nováčka?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod marfy8 11. 1. 2014 21:47

Zdravím, nedávno mě hodně chytlo focení. Proto jsem si pořídil Canon SX510 HS ... Je to super foťáček, malý, hodně nastavení, FULL HD video a byl za super cenu. Učím se s tím fotit a hlavně si zkouším nastavení. Čtu různé fora, sleduju videa apod. Nechci tupě fotit na AUTO a docela jsem pokročil...

Ale už teď vím, že začátkem jara bych si chtěl pořídit i zrcadlovku.A mít tak jeden přenosný a jeden "lepší" foťák.
Budu strejda, tak fotit bude co. Co by jste mi doporučili na začátek. Uvažuju koupit něco bazarového např. EOS 400D , 500D a třeba za 2-3měsíce nějaký lepší objektiv. Nebo bych se měl podívat po jiných modelech?

Nechci to s penězma moc přepísknout, nejsem žádný profík. Do startu bych chtěl za zrcadlovku s objektivem utratit tak 8tis max (bazar) ... A postupně dokupovat objektivy, blesk a různé přísluško.

Díky za radu
marfy8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 1. 2014 22:50

Uvažoval bych až o 550D a o novějších s 18 mpixelovým senzorem, je znatelně lepší než předchozí 12 a 15 Mpixelové senzory a cena je jen mírně vyšší. Tím ty starší samozřejmě nezavrhuju, zvlášť 500D fotí ještě docela slušně. Od Nikonu by se v té ceně dal sehnat D5100 (obrazově z toho všeho nejlepší a i celkově velmi dobrý foťáček) nebo při troše štěstí D90. Držel bych se těchto dvou značek kvůli dostupnosti a ceně příslušenství. Při tomhle cenovém limitu si ale nemůžeš moc vybírat objektivy a skončích nejspíš u setových 18-55/3,5-5,6 kolem 1500 Kč a časem nějaká 35/1,8 nebo 50/1,8.

-- 12. 1. 2014 00:08 --

...no, ale jak tak koukám na ceny bazarových, tak ten 400D za 3-4 tisíce i se seťákem vypadá zajímavě. Zbylo by i na pevnou padesátku případně by už bylo něco v kapse na nějaký jiný objektiv nebo blesk. Takže jestli jsou peníze opravdu limitující, není co řešit.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LGA 12. 1. 2014 06:55

Doporučil bych něco se stavovým displejem.
Co třeba tato nabídka: Canon 40d + Canon 18-55 II IS + Canon 75-300
LGA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Atifanda 12. 1. 2014 08:52

Ten nemá stavový displej :-D
Zajímavá nabídka 40D - ale tělo dobrá cena 6t v bazaru - 18-55 isII cca 1500- 2000 a 75-300 cca 3500. Celkem 11 až 11.5t ...je tedy těch 9t dobrá cena? ... nebo si zákazník koupí zajíce v pytli?
Atifanda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FotoABC 12. 1. 2014 09:38

40D má stavový displej.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 12. 1. 2014 11:41

Pokud tě focení fakt baví a nepotřebuješ vyfotit kdekoliv cokoliv, tak bych vzal D90 + 35 f1,8G dx. Naučíš se clonit a pracovat s hloubkou ostrosti a hlavně tě to donutí u focení přemýšlet. Jednu dobu jsem neměl seťák a fotil s tou 35 jako s jediným objektivem a necítil jsem se nějak zvlášť omezovaný. Nevím jak je na tom s cenou teď D90, ale řekl bych, že do rozpočtu se vlezeš s rezervou na další objektiv nebo blesk. 35 by se měla dát na paladixu taky sehnat, celkem jich tam teď přibylo asi kvůli příchodu sigmy 18-35 f1.8.

Edit: Jo a novopečení rodičové z toho budou na větvi :))
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 1. 2014 14:27

D90 za 8tis. horko tezko, porad se pohybuji spis kolem 9k a to bez skla. Do 8K i se sklem se da sehnat D80.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 12. 1. 2014 15:09

Aha, to je zvláštní D300 se pohybují na palidixu lehce na 10 tis. tak jsem čekal, že D90 bude výrazně níž.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marfy8 12. 1. 2014 15:09

Tak zatím jsem domluvený na koupi Canon 400D s objektivem 18-55 + nějaké příslušenství za 4500,-Kč
Myslím, že krásná cena.
marfy8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rodri 12. 1. 2014 15:20

Petr Luňák píše:D90 za 8tis. horko tezko, porad se pohybuji spis kolem 9k a to bez skla. Do 8K i se sklem se da sehnat D80.


To je dost, teď jsem na ni koukal v Datartu za cenu něco přes 13 kk i s objektivem.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 1. 2014 15:42

Tak tady jedna do 8K je, ale jak jsem psal, bez objektivu:

http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=280870

pripadne:

http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=282368

400D se setakem za 4500,- ...mno, vzhledem k tomu, ze by me s tim fotakem nebavilo fotit (pitome ovladani, malej hledacek), to az tak pekna cena neni.
Proc nezvolit schopnejsi fotak v kombinaci s o dost lepsim setakem (nez je ten canoni 18-55), ktery umi treba jako bonus i odpalovat dalkove blesky v TTL rezimu??

http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=278435
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Atifanda 12. 1. 2014 15:47

FotoABC píše:40D má stavový displej.

Sry, jsem si to zaměnil s otočným.
Atifanda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marfy8 12. 1. 2014 16:29

Petr Luňák píše:Proc nezvolit schopnejsi fotak v kombinaci s o dost lepsim setakem (nez je ten canoni 18-55), ktery umi treba jako bonus i odpalovat dalkove blesky v TTL rezimu??


Proč dávat 2x tolik, když to dálkové odpálení blesku ani neebudu potřebovat? Za ty zbylé peníze si koupím třeba druhý objektiv. Chci to jen na naučení a vyzkoušení jestli mi to bude vyhovovat. Za rok ten foťák třeba prodám a koupím si něco lepšího, kdo ví.
marfy8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 1. 2014 18:02

treba jako bonus


Takhle je to lepsi?
A proc 2x tolik zjistis, az se do toho tunelu (mysleno hledacek) u zakladnich modelu zrcadlovek vubec podivas. Pak to take zjistis, az budes chtit ovladat fotoaparat intuitivne, rychle, bez premysleni. Pak dospejes k tomu, ze dve ovladaci kolecka jsou k nezaplaceni. A v neposledni rade je to o tom setovem objektivu, kde ten Canon je strasnej plastacek s pomalym ostrenim, zatimco ten Nikkor 18-70 ma za a) nesrovnatelne lepsi konstrukci vcetne sl. clony, za b) lepsi obrazovou kvalitu a za c) vetsi rozsah ohnisek s vyssi svetelnosti. A to predpokladam, ze tebou zmineny Canon 18-55 je alespon ta posledni stabilizovana verze, protoze ta prvni bez stabilizace je opticky snad nejhorsi setak, co spatril svetlo sveta. Ten stabilizovanej ma alespon dobry rozliseni.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 12. 1. 2014 20:29

Petr Luňák píše:Proc nezvolit schopnejsi fotak v kombinaci s o dost lepsim setakem (nez je ten canoni 18-55), ktery umi treba jako bonus i odpalovat dalkove blesky v TTL rezimu??

http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=278435


Má D80 vysokorychlostní synchronizaci blesku?
Tu má u Canonu i nejnižší třída.
LGA
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků