Koupě analogu

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Magnus Agreus 10. 12. 2017 13:38

Ahoj,
mám do školy vyfotit pár fotek na film. Mám Nikon F50 + 50mm/1.8 AF D.
Chci se zeptat jestli tělo nějak může ovlivnit kvalitu fotky nebo tu spíš ovlivní objektiv a použitý film. Zvažuji totiž že místo F50 bych si pořídil něco staršího, ale zároveň něco co už má elektroniku a přetočí mi film (třeba F4). Někde jsem slyšel že u analogu je nejduležitějšího sklo a film a u těla akorát záleží aby se dobře otevřela závěrka. Takže na pár fotek nemá cenu kupovat další tělo. Díky za odpověď.
Magnus Agreus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 10. 12. 2017 13:43

To plati i u digitalu. Snimac a sklo. Ostatni veci jsou jen hracicky.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Podivney 10. 12. 2017 14:03

Naprostý souhlas s Chelem. (Až se sám divím ;-))
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 10. 12. 2017 14:09

Ono to ma autofocus takze parada. Fot na f/1.8 tim dosahnes rozmazaneho pozadi. Iso filmu tim padem 100 nebo 200 pro den. A nez zmacknes spoust pokud mas neco podobneho v digitalu tak si to predfot digi a pokud to bude jakz takz tak to cvakni tim filmem.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 10. 12. 2017 14:10

Ak telo drží časy nie je dôvod meniť, ak nepožaduješ nejakú špeciálnu funkciu. Čo asi Ty nepotrebuješ.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 11. 12. 2017 10:23

FM2 + motorový grip. Hotovej tank, když spadne na zem, měl by ses bát o svou podlahu. A když zdechnou baterky, fotí i bez nich, jen si musíš pomoct sunny16 pravidlem. Mimo to je to i krásný kousek HW a ukázka špičkově provedené japonské mechaniky.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků