Co po Nokii 808PW

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Moik 9. 3. 2014 21:29

Používal jsem dlouho Nokii N8 a po ní 808PW. Rád fotím zrcadlovkou hlavně protože fotky jsou mnohem kvalitnější, než z kompaktu a stejně to mám u mobilů. Když už to vyfotím, ať to k něčemu je. S 808PW jsem se tak sžil, že mi plně nahradila kompakt.

No ale doba jde kupředu já hledám mobil, který musí splnit tři základní požadavky:
1. telefonování - jsem obchodník, mobil u ucha mám každý den 7-18 mraky odchozích hovorů na různá čísla 70:30 známá:neznámá, ze symbianu se volá na dva kliky...
2. focení - mám rodinu a netáhám furt zrcadlovku - hrdý otec fotí 18-7
3. internetové stránky + počasí - na cestách, když potřebuju něco najít

Zkusil jsem loni SGS3. Foťák samozřejmě šílenost, Android zbytečně složitý, strašně moc kliků na vše a spoustu času s telefonem v ruce. 5" LCD není pro mě - co s ním?
Zkusil jsem Iphone 5S - telefon jakštakš i když zase jakákoli operace znamená aspoň 5 kliků, ale strašný zklamání z foťáku.... prodáno.
Zkusil jsem Lumi 920 - foťák by se už dal snést, kdyby šla upravit saturace, ale na ty windows jsem si nezvyknul, baterka KO, velký.

Je tu někdo s podobným problémem? Jak jste to vyřešili????? Vážně je BB Z10/30 pro obchodníky?
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 9. 3. 2014 22:14

To přímo vybízí k otázce - proč ne lumia 1020? Toereticky bych doporučil Sony z1 compact. Skoro ve všem je vynikající, až na fotoaparát, který je možná nadprůměrný, ale na nejlepší viditelně ztrácí. Každopádně věřím, že android (a možná i do jisté míry WP) lze uzpůsobit, aby těch kliků bylo méně.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod domcek 9. 3. 2014 22:27

Velmi dobrý fotoaparát má Xiaomi Mi3 / Xiaomi Mi2S, navíc MIUI (nadstavba systému Android od Xiaomi) je značně upravená a díky dost propracované notifikační liště, tomu že nemá menu se dá dost "máčknutí" ušetřit.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XaNn 9. 3. 2014 22:32

Srovnávat fotoaparát xiaomi mi3 a mi2s s 808pw je jak srovnávat Ferrari s Favoritem.

Pokud si uživatel zvykl na náhradu kompaktu mobilem, sel bych jasně do 1020pw popřípadě počkal co Nokia v brzké době předvede. Windows Phone je otázka druhá no, ale je to svižné a bezproblémové.
XaNn
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 9. 3. 2014 22:47

Já to holt stále beru tak že prostě fotoaparát v mobilu nikdy kompakt nenahradí. 808 a 1020 jsou prostě výjimky, nicméně autor příspěvku nechce WP. Takže buď se přizpůsobit na WP, nebo koupit kompakt nebo se vzdát kvality fotek a vzít třeba to Xiaomi který v rámci telefonů fotí nadprůměrně (aspoň podle mě) no...
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 9. 3. 2014 23:10

Z toho co autor píše, to vypadá opravdu jen na Sony Z1 Compact - menší rozměry, výborný foťák a prostředí upravit nějakým alternativním launcherem, pro rychlou volbu základních funkcí.

No a nebo pořídit někde novou 808PW ;)
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 9. 3. 2014 23:29

Přijde mi že autor si drobně protiřečí:

- Vyžaduje bezproblémový, rychlý chod a spolehlivost, Android je složitý.

Odpověď je Windows Phone.

- Vyžaduje foťák kvalit 808 PW.

Odpověď je Lumia 1020, přímý nástupce 808 PW.

Jenže autor odmítá Windows Phone. Pak to podle mě nemá řešení. Musí se smířit s tím, že Symbian je mrtvý a co do jednoduchosti si myslím že WP je dobrá volba pro přechod a je potřeba tomu "dát čas".
A nebo slevit z obou dvou požadavků a vybrat si ze stovek a tisíců Androidů. Jiné řešení to prostě nemá.

Můj názor, no flame please :)
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Powerslave 9. 3. 2014 23:56

Moik píše:Používal jsem dlouho Nokii N8 a po ní 808PW. Rád fotím zrcadlovkou hlavně protože fotky jsou mnohem kvalitnější, než z kompaktu a stejně to mám u mobilů. Když už to vyfotím, ať to k něčemu je. S 808PW jsem se tak sžil, že mi plně nahradila kompakt.

No ale doba jde kupředu já hledám mobil, který musí splnit tři základní požadavky:
1. telefonování - jsem obchodník, mobil u ucha mám každý den 7-18 mraky odchozích hovorů na různá čísla 70:30 známá:neznámá, ze symbianu se volá na dva kliky...
2. focení - mám rodinu a netáhám furt zrcadlovku - hrdý otec fotí 18-7
3. internetové stránky + počasí - na cestách, když potřebuju něco najít

Zkusil jsem loni SGS3. Foťák samozřejmě šílenost, Android zbytečně složitý, strašně moc kliků na vše a spoustu času s telefonem v ruce. 5" LCD není pro mě - co s ním?
Zkusil jsem Iphone 5S - telefon jakštakš i když zase jakákoli operace znamená aspoň 5 kliků, ale strašný zklamání z foťáku.... prodáno.
Zkusil jsem Lumi 920 - foťák by se už dal snést, kdyby šla upravit saturace, ale na ty windows jsem si nezvyknul, baterka KO, velký.

Je tu někdo s podobným problémem? Jak jste to vyřešili????? Vážně je BB Z10/30 pro obchodníky?


Jo, jsou to telefony pro "obchodníky". Jenomže zrovna foťák je asi to nejslabší na těchto telefonech. Fotí to podobně jako 5S. Jako takhle, není to špatné, ale rozhodně to nemůže konkurovat L1020 nebo N808. Na momentky a takové to amateur focení dobrý, ale pro fotografa to rozhodně není.

Co takhle ten Samsung Galaxy S4 CAMERA? :D
NOKIA 7 plus (6 GB)
Powerslave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moik 10. 3. 2014 00:38

N1020 udajne uklada snimky vic jak 4 sekundy - proto jsem ji celkem vyradil. Na netu se blbe shani video, kde by to bylo videt doopravdy. Ale pravda je, ze na update wp8.1 cekam.

Ja vim, ze je to dnes neresitelne, sony compact ma bracha a foto totozne s 5s. A ty fotky z BB Z10 fakt nic moc? Testovaci na netu moc nereknou, ale nevPadaly silene (ale to z ip5s taky ne)
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 10. 3. 2014 06:24

1020 ukládá fotku delší dobu v případě, kdy fotíš do RAWu (fotka má cca 40MB) a o něco méně času ukládá 41MPix "originál". Žádné vteřinové uložení to není, to je pravda, ukládá se totiž jak 41MPix tak 5Mpix verze zároveň.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bigg.I 10. 3. 2014 06:45

samsung galaxy camera rozhodne ne! Prumerny kompakt prilepeny na prumernem telefonu.
Spis mne napada, co z uvedenych pozadavku na novy mobil 808 PV nesplnuje a proc menit?
A rozhodne telefon jaky je požadovan neexistuje zatim. Bud se smirit s Lumii 1020 a zvyknout si na windows nebo si nechat 808 - pro zachovani foto kvality
V pripade ozeleni kvality fotoaparatu bych bral Blackberry Z10
Naposledy upravil Bigg.I dne 10. 3. 2014 06:45, celkově upraveno 1
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2014 07:19

Řešil jsem před měsícem to samé.Nyni naprostá spokojenost a kdo že je ten nástupce?Lumia 1020 64Gb, a to jsem dlaždice taky nemusel.Nic neřeš a jdi do ni,opravdu není lepší volby.N82-N8-N808PV-L1020. Jedine co je,baterie....porad chce papat :-)...
anonymni

Odeslat příspěvekod Moik 10. 3. 2014 09:07

mposvar: hehe přesně moje mobily, když vyřadím ty dva testy!!
A jak je to teda s ukládáním snímků pouze na 5/8Mpx? To se uloží ihned? Já jsem četl, že právě to dopočítání ze 41 na 5/8 trvá tu dlouhou dobu. Jaký je vůbec přechod z 808PW? Windows jsem si zkoušel, ale to focení na 1020 jsem neměl možnost.

Díky
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 10. 3. 2014 09:47

V případě že fotíš do standardních (over-sampling) 5 MPx, nezaznamenal jsem znatelnější rozdíl proti 920ce. Teprve když ukládaš současně 5MPx a originál nebo RAW tak si počkáš. Tam ale podle mě ukládáš pouze když ti na výsledné fotce opravdu záleží a těžko tedy budeš fotit kadencí kulometu :)
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2014 15:03

to moik:
taky jsem se bránil,ale nyní je u O2 pro VIP super cena,šel jsem do ní a z černý n808 do bílý pro 64Gb v akci O2. Jak říkám - nelituji.
Nic neřeš a udělej si radost,tahle nevěsta Tě na videu udělá, za to Ti ručím a na macru pod 8cm "vyvrcholíš" :-) ta ostrost je na mobil boží...
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků