Jaký "hloupy" mobil?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bacman 16. 2. 2008 06:06

Zdravim,
po zkusenostech s SX1 shanim jednodussi, ale spolehlivejsi mobil. Jak jsem napsal v predmetu, mel by to byt "hloupy" mobil, bez univerzalniho OS.
pozn.: nechci tim vyvolat nejaky flamewar, predtim jsem mel z "lepsich telefonu" T610 a nasledne SX1. Symbian je uzasny do te doby, nez zacne delat problemy. Oproti T610 byla spolehlivost nulova. Ted se kousnul uplne, konecna :lol:


Jelikoz se v mobilech prilis neorientuji, chtel bych Vas pozadat o radu co vybrat.
Pokud se bude zdat nejaka podminka nesplnitelna, nebo pokud ji nejaky z kandidatu nebude splnovat, tak se prosim ozvete.

Podminky jsou:
-displej min 128x160
-modrozub
-dostatecna vydrz (ne 2 dny jako u SX1)
-pouzitelna klavesnice (ne jako u SX1)
-jednoduche ovladani (maticove menu), co nejvic obrazkovych urovni :D (uplne staci aby to nevypadalo jako WM2003 na MPX220, pouze hnusny text)
-dostatecna odolnost (staci jen aby se pri padu nerozletel na tisic kousku nebo neprasknul displej, T610 i SX1 tento test prezily, takze nejaky obrnenec to byt nemusi)
-solidni znacka s dobrym servisem (v tomhle T610 docela prekvapil, prijemne)
-spolehlivost SW, "chytry" telefon nikdy vic
-viditelnost displeje na slunci
-budik funkcni pri zapnutem mobilu
-normalni design (aby to nebyla zadna barevna hruza, ale ani celosedivy)
-prijatelna hmotnost a velikost (predevsim tloustka)
-jednoduche vypnuti zvoneni (treba klasicky * )

Neni nutnost, ale potesi:
-miniUSB
-displej 176x220
-lepe smerovy kriz, nez joystick (spatna zkusenost s T610)
-aspon trochu pouzitelny fotak (pouzitelnym myslim lepsi, nez v SX1)


Co jsem prohledaval zdejsi katalog, tak me vychazi:
Nokia 3110 Classic
LG KG800 chocolate
Motorola W510
Sony Ericsson K550i
Motorola Razr V3i
Motorola Slvr L9
Sony Ericsson K530i
Sony Ericsson V630i


N3110 se me zda az prilis jednoducha, jak designem, tak i vybavou, ale nevim, v ruce jsem ji nemel.
Razra jsem mel v ruce jen jednou, ale docela neprijemne me prekvapilo ovladani. Je na tom V3i a L9 lepe?
LG vypada sice krasne, ale bojim se lesklych plastu a poruchovosti vysouvani (zpusobenou nesikovnyma prackama :) ).
Zbyvaji SE.
Je nejaky velky rozdil mezi K550i, K530i a V630i ? (krome 3G, ktere nepotrebuju)
Ktery ma lepsi mechanicke zpracovani?
Jak moc jsou pevne zamky krytu akumulatoru na K550i? Drzi akumulator uvnitr za nejaky svuj zobacek, nebo se po padu na zem katapultuje z telefonu i s krytem (a zamky vezme s sebou)?
Je V630i od Vodafonu nejak blokovany? (nemyslim na operatora, ale ikonky v menu, java,...)

Diky
bacman
Junior

Odeslat příspěvekod Peto02 16. 2. 2008 07:55

Z katalogu by som bral tento :-) Vyzera dost slusne (stylovo) a ma aj dobre parametre. Drzal som ho chvilu v ruke ale skusenosti s nim vobec nemam. Musis popozerat fora o tych mobiloch kazdy zvlast a podla toho sa rozhodnut. :wink:
Intel Core 2 Quad Q9450|4x2.66GHz|8GB DDR3|1,64TB|9600GT Silent
Lenovo IdeaPad S12 ION|1.6GHz|3GB DDR2|250GB|6+3cl
Sony Ericsson Xperia Mini PRO|1GHz|512MB|8GB|Garmin HRM ANT+
Panasonic Lumix DMC-GF1|14-42|8GB
Peto02
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kotrcka 16. 2. 2008 09:10

LG KG320 (ako cokolada, ale bez vysuvaku)
Mot L9
Nok 3500

SE nepoznam.
kotrcka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 16. 2. 2008 09:29

Tak V630i blokovaný není. Když jsem si to četl, byl to přesný popis Nokie 3110, která opravdu sedí na všechny tvé podmínky. Určitě si ji někde vyzkoušej na živo, jako jediná je totiž tak trochu odolnější. Jinak SE K550i bych asi vyloučil kvůli klávesnici. To samé LG Chocolate. SE K530i je další variace mezi K550, K610, V630... Ale má navíc třeba rádio, určitě by to nebyla špatná volba. Napadlo mě ale, proč nemáš ve svém výběru Nokii 6300? Pokud překousneš její rozšířenost, tak by ti taktéž vyhověla.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomopk 16. 2. 2008 09:56

Snekac mi to zobral z klávesnice. 6300 a 6233/6234 je vyššia úroveň 3110, navyše 6300 má hliníkový kryt ktorý je krásny a hlavne odolný. Podľa mňa by ti sadla ako uliata :wink: Ak však nechceš minúť toľko peňazí tak kludne siahni po 3110.
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas910 16. 2. 2008 11:26

NOKIA 6120Classic Je to super phone presne pre teba. Je super aj cena aj telefon a dokonca ma OS Symbian S60 3rd Future Pack 1. Podpori to aj 4GB micro SDHC kartu a dokonca aj 8 len su este drahe.
Neviem co mas proti Smartphonom. To ze chytry phone uz nikdy viac o je blbost. Ked si mal ten siemens SX1 s tym starym symbianom necudujem sa ale nove OS su naozaj spolahlive este viac ako tupe systemy v obycajnych telefonoch. Asi ta nepresvedcim ale treba vyskusat nieco nove so Symbianom. A ked sa nemylim Siemens sa v mobiloch aj rozpadol a mozno to bolo aj pre ten ich slavny Symbian a ich spracovanim phonoch.

//Snekac: Příspěvky sloučeny.
tomas910
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 16. 2. 2008 13:25

Myslím, že se bacman jasně vyjádřil, že shání "hloupý" telefon.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rico68 16. 2. 2008 14:21

také já vidím na Nokii 6300
rico68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chalmi 16. 2. 2008 15:04

Když jsem se rozhodoval jako ty,tak jsem chvíli testoval 6300 a 6234.
-6300 nabízí stylovější provedení a snad nepatrně lepší klávesnici.
-6234 delší výdrž,lepší video
Pro mne byla rozhodující výdrž.
Ale jinak si rozhodni sám-uděláš nejlíp.
chalmi
chalmi
Junior

Odeslat příspěvekod bacman 16. 2. 2008 17:02

Diky vsem.

Peto02: jaky myslis tim "tento"?

kotrcka: zrovna tohle LG a ta N3500 mi prijde strasne osklive, L9 ma hezky parametry, ale jestli ma stejne ovladani jako Razr, tak ne

Snekac: co myslis tim, ze tan N je odolnejsi? Na K550i jsem cetl vsechny zdejsi uzivatelske recenze a nekdo klavesnici chvali, nekdo nadava, tak nevim
k N6300 jsem nedosel, jel podle katalogu serazeneho dle ceny, myslel jsem, ze treba K550i uz splnuje vse, tak jsem dal nepokracoval, ale mrknu na ni

tomopk: ten hlinikovy kryt je lakavy

tomas910: mozna to byla opravdu jen chyba Siemensu, ale treba dostatecnou vydrz nesplnuje zadny smartphone, stejne jsem Symbian temer nepouzival (doinstalovane aplikace)

Popravde se me stale nejvic libi K550i, ale bojim se konsrukce. Muzete ji porovnat treba s SE T610? Ten byl odolny dostatecne.
bacman
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 16. 2. 2008 17:26

Ta klávesnice K550i je prostě taková, že ji musíš vyzkoušet. Půlce lidí sedne a půlka bude nadávat. Nokia 3110c je dělaná jako "mírně odolný" telefon. Je pogumovaná a ta konstrukce je opravdu pevná. Jinak cena K550i a N6300 je víceméně srovnatelná.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomopk 16. 2. 2008 17:35

No práve K550i nepatrí medzi tie najodolnejšie. Veľmi tenučký kryt batérie a doslova pod palcom prehýbajúce sa plasty nie sú to najlepšie. A tá klávesnica - mám celkom malé prsty a táto klávesnica je jedna z najhorších aké poznám - ak nie práve najhoršia. Ak by sme sa hovorili o multiimediálnej výbave tak vyhráva K550i ale práve jeho konštrukcia je doslova otrasná. Samozrejme to je môj dojem.
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 16. 2. 2008 18:20

Nechce se mi zakladat nove tema a tak se zeptam tady. Pritelkyne potrebuje novy mobil. jeji K700i uz prakticky nema funkcni joystick a vypina se. Nasel sem ji 3110...Zatim jsem nenasel zadny zapory, ani tady na foru. Je to tedy idealni mobil pro "typickou" holku? O vzhled az tolik nejde...
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacman 16. 2. 2008 18:40

Takze jak by dopadlo porovnani konstrukce K550i vs. T610 nebo K700i?

A porovnani V630i vs. T610 nebo K700i?


Ma K550i moznost aktivni plochy? (staci zobrazeni nadchazejici udalosti v kalendari)
bacman
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 16. 2. 2008 18:56

bacman: Mě by se podle zmíněných požadavků líbila Nokia 3110 Classic.

Bob_dylan: Myslím si že i holčina by mohla mít ten telefon, dle mého názoru není tak složitý na ovládání a není moc velký.
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků