Originální záruční list=žádné problémy?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Já Osobně 27. 3. 2005 13:38

K tomuhle dotazu mě inspiroval můj dřívější nákup Siemensu A55 (teď je z něho AC55 :twisted:) u společnosti Mobil Pohotovost. Mými dvěma kritérii byla cena, a firmware maxilmálně 9. To jsem u MP v Brně našel, ale byl jsem celkem překvapen, když mi k té A55 dali záruční list s hologramem Siemens. IMEI bylo stejné jak v telefonu, tak na krabici, tak na záručáku. V krabici nechyběl návod v českém jazyce(vypadal skoro jako originál :)) a prohlášení o shodě (taky asi kopie). Přesto si myslím, že by mě z autorizovaného Símensího servisu poslali tam, kde slunce nesvítí. Proč? Protože:
1) Na krabici byl nápis Telefon komórkowy, což neznamená nic jiného, než že jde o dovoz z Polska.
2) Telefon vypadal jako odblokovaný z Go sady. Logo Eurotelu mezi obrázky toho budiž jasným důkazem. Takže to vypadá, že udělali fullflash.
Co myslíte, pomohl by mi v autorizovaném servisu originální záručák? Já Osobně si myslím, že ne...

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 29. 3. 2005 18:59

Těžko říct, jestli ti pomůže, ale udělal jsi dobře, že sis vybral Siemens. Ty se mi zdají s poruchovostí na velmi dobré úrovni. Ne že bych chtěl pomlouvat jiný značky. Prostě mám v rodině hodně siemensáků a všichni jsou spokojení :-)

P.S. Zkus to a uvidíš :-)
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 29. 3. 2005 23:08

Zavolej do Siemensu a nadiktuj jim IMEIko, měli by ti být schopni říct, je-li to ofiko telefon, nebo pašovanej dovoz.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Daft 30. 3. 2005 05:41

V MobilPhotovosti snad ani originalni CZ distribuci nekoupi, a kdyz uz, tak si priplatis, aby ses dostal na stejnou cenovou hladinu.. ale vzhledem k tomu, ze jsme v EU (kdy jsi ho kupoval?), musi byt servisu Sie uplne jedno, jestli je zarucak z Polska, Anglie nebo Madarska, proste ho musi uznat.
Daft
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 30. 3. 2005 08:15

Už jsem tu měl kdysi diskusi s Asspenem na podobné téma.To je holt dnešní bysnys,Polská várka je ať už v Polsku nebo tam kde byla vyrobena, prodána oficialně do Čech(třeba pro ET) a nadbytečná část byla dál prodána s dalším požehnáním Siemensu(origo záručáky). 8) Zapoměňte všichni,že snad krom Samsungu,víte historii co kupujete,ať už původ výroby,určený trh atd.Platíte pouze písmenka,která jsou vyražená na výrobku. :mrgreen:
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já Osobně 31. 3. 2005 17:37

dejvidek píše:Zavolej do Siemensu a nadiktuj jim IMEIko, měli by ti být schopni říct, je-li to ofiko telefon, nebo pašovanej dovoz.o/quote]
Zatím mě to až tak nepálí, šlape O.K., a kdyby se s ním něco stalo, myslím, že ho se svými amatérskými zkušenostmi nějak zprovozním. Ale asi tam přecejenom zavolám. Ze zvědavosti :mrgreen:
!quote="Daft"]ale vzhledem k tomu, ze jsme v EU (kdy jsi ho kupoval?), musi byt servisu Sie uplne jedno, jestli je zarucak z Polska, Anglie nebo Madarska, proste ho musi uznat.

Kupoval jsem ho loni v červenci. Jde o to, že i když je záručák originál, v MP ho nejspíš odblokli a ještě předtím dovezli.
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MegaMC(smazano) 31. 3. 2005 18:59

***** píše:Těžko říct, jestli ti pomůže, ale udělal jsi dobře, že sis vybral Siemens. Ty se mi zdají s poruchovostí na velmi dobré úrovni. Ne že bych chtěl pomlouvat jiný značky. Prostě mám v rodině hodně siemensáků a všichni jsou spokojení :-)

P.S. Zkus to a uvidíš :-)t/quote]


Segra(3 siemense-1 sel do shitu,jeden byl v shitu od zacatku a dalsi je proste shitec :lol: ) a pratele maji presne opacnou zkusenost.Ja to nemuzu posoudit,vzdy jsem kupoval a budu kupovat founy od NOKIA 8)
It IS gOOd daY tO DiE (c)Red Army Soldier
N3330=>N-Gage=>N6600=>N7610
Nokia RULLLZ
MegaMC(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MegaMC(smazano) 31. 3. 2005 19:02

Daft píše:V MobilPhotovosti snad ani originalni CZ distribuci nekoupi, a kdyz uz, tak si priplatis, aby ses dostal na stejnou cenovou hladinu.. ale vzhledem k tomu, ze jsme v EU (kdy jsi ho kupoval?), musi byt servisu Sie uplne jedno, jestli je zarucak z Polska, Anglie nebo Madarska, proste ho musi uznat.


To neni prawda,mel sem n-gage z mobilpohotovost a mel original zarucak.Zkousel sem bazarovou a ta byla 100% dovoz :roll:
It IS gOOd daY tO DiE (c)Red Army Soldier
N3330=>N-Gage=>N6600=>N7610
Nokia RULLLZ
MegaMC(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daft 1. 4. 2005 08:07

MegaMC píše:To neni prawda,mel sem n-gage z mobilpohotovost a mel original zarucak.Zkousel sem bazarovou a ta byla 100% dovoz :roll:

Originalni zarucak ale jeste neni zarukou CZ verze.
Daft
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 1. 4. 2005 18:15

[quote="Já Osobně"t
Co myslíte, pomohl by mi v autorizovaném servisu originální záručák? Já Osobně si myslím, že ne...

Já Osobně 8)>/quote]


Do servisu neseš telefon + záručák. Je-li ZL originál Siemens (a oni je dávají, koupil jsem CF62 CZ ofiko a byl tam taky) a sedí IMEI, technik nemá důvod zkoumat jak se sem ten telefon dostal a tudíž ani ověřovat podle IMEI jestli je pro CZ trh. Na 100% si to tvrdit netroufnu, ale hádal bych se, pokud by se teda podle IMEI nezjistilo že je z ukradenýho kamiónu apod. - to by bylo na řešení s prodejcem.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já Osobně 1. 4. 2005 18:34

Asspenn píše:Do servisu neseš telefon + záručák. Je-li ZL originál Siemens (a oni je dávají, koupil jsem CF62 CZ ofiko a byl tam taky) a sedí IMEI, technik nemá důvod zkoumat jak se sem ten telefon dostal a tudíž ani ověřovat podle IMEI jestli je pro CZ trh. Na 100% si to tvrdit netroufnu, ale hádal bych se, pokud by se teda podle IMEI nezjistilo že je z ukradenýho kamiónu apod. - to by bylo na řešení s prodejcem.
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Slávek 4. 4. 2005 13:18

POKUD JE PŘEHRANEJ NA C55, TAK MÁŠ STEJNĚ PO ZÁRUCE, NEVÍM PROČ O TOM JEŠTĚ UVAŽUJEŠ.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Já Osobně 6. 4. 2005 21:17

[quote="Slávek";POKUD JE PŘEHRANEJ NA C55, TAK MÁŠ STEJNĚ PO ZÁRUCE, NEVÍM PROČ O TOM JEŠTĚ UVAŽUJEŠ.U/quote] Páč mám fullflash :lol: BTW, vždyť jsem psal, že bych to snad zvládl i bez servisu, kdyby něco. Jen mě zaujalo, že jsem dostal originální záručák, se kterým by mě nejspíš vyhodili z autorizovaného servisu :|

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fido+ 6. 4. 2005 21:44

No jak kdy. Dneska snad uz uznavaji zarucaky z EU. Rozhodne ale nejaka mezinarodni zaruka plati mozna po celem svete ale ne v cesku. Osobni zkusenost: SE dovezeny z Arabskych emiratu s originalnim zarucnim listem. V ceskem servisu me poslali kamsi, ze o nejake mezinarodni zaruce nic nevedi. Nakonec pripustili, ze snad by uznali zaruku z EU ale ja mam smulu tak jako tak. Nakonec jsem musel zaplatit (slo nastesti jen o prehrani firmware) i presto, ze jsem mel original zarucak i pokladni doklad.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre (novy) 6. 4. 2005 22:00

Fido+ píše:No jak kdy. Dneska snad uz uznavaji zarucaky z EU. Rozhodne ale nejaka mezinarodni zaruka plati mozna po celem svete ale ne v cesku. Osobni zkusenost: SE dovezeny z Arabskych emiratu s originalnim zarucnim listem. V ceskem servisu me poslali kamsi, ze o nejake mezinarodni zaruce nic nevedi. Nakonec pripustili, ze snad by uznali zaruku z EU ale ja mam smulu tak jako tak. Nakonec jsem musel zaplatit (slo nastesti jen o prehrani firmware) i presto, ze jsem mel original zarucak i pokladni doklad.


mezinarodni zaruka plati po celem svete, tudiz i tady u nas v CR... Nesmis se nechat oblbnout nejakejma zenskejma na prepazce servisu.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků