Parametry - na co koukat?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod trutnovacek 16. 4. 2019 06:18

Dobrý den.
Na co koukat, při výběru telefonu, když vybírám telefon na delší dobu. Tj. Telefon aby mi vydržel tak 4 roky a byl i po této době použitelný...
Děkuji.
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod banner 16. 4. 2019 06:42

Pokud chcete telefon, co Vám bez problému vydrží 4 roky a bude aktuální, tak se dívejte hlavně na operační systém, musí mít iOS. Android Vám prostě tak spolehlivě držet nebude a rozhodně nebude oficiálně aktualizován po tak dlouhou dobu.
banner
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 16. 4. 2019 07:03

Musí se akorát umřít. I android bude 4 roky použitelný.
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trutnovacek 16. 4. 2019 07:37

Děkuji.
Spíš jsem myslel jaký procesor, velikost paměti a tak s ohledem na vývoj aplikací... hry nehraju, pro info....a tak..
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 4. 2019 07:52

4 roky je moc dlouhá doba, budeš muset nechat vyměnit baterii, dle využití zhruba po 2,5 až 3 letech a to už bude telefon morálně zastaralý a zjistíš, že výměna baterie nemá smysl
Díval bych se po smartphone s 4/64GB RAM, lépe 6/128GB a slotem na paměťovou kartu. Pokud nehraješ náročné hry, tak nemusíš mít nejvýkonnější procesor
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod trutnovacek 16. 4. 2019 07:58

Hm. Baterka...

Pro zajímavost... stále používám BlackBerry Z10...
Ne a ne mi spadnout tak, aby se rozbil displej.....
Jinak nemám důvod ho měnit... Teda pomalu mi začíná vadit odumirani aplikaci... ale na volání a SMS, mejl stále dobrý..
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 16. 4. 2019 08:09

Tak na volani, SMS a email ti to BlackBerry muze stacit i za ty 4 roky, kdyz nechcipne a sezenes baterii :)

Vesteckou kouli nikdo nema, takze ti tezko nekdo rekne, co bude za 4 roky. Kdyz to ale vezmes obracene, tak pred 4 roky byl vydan Android 6. V tu dobu koupeny lepsi telefon tak mel nejspise Android 5 a slibeny upgrade na Android 6. A pokud mel alespon 2GB RAM, tak je pouzitelny i dnes.

Samsung mel v tu dobu treba S6
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior