DualSIM fotomobil se svižným Androidem

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 23. 3. 2019 09:49

Jedu příští týden na dovolenou do teplých krajin a potřeboval bych dualsim telefon. Pochopitelně když už bych nějaký koupil, tak bych si ho nechal aspoň na rok a měl by tedy být lepší než můj stávající - LG V30. Primární funkcí telefonu je u mě focení :-D, ostatní funkce jsou lehce upozaděné. Ale samozřejmě výdrž nebo čistota a rychlost prostředí jsou taky podstatné. V30 fotí dostatečně dobře, ALE jen ve spojení třeba s Google Camera, stock aplikace je hlavně na selfie tragická. Stačilo by mi něco podobného, ale řekněme maličko lepšího a hlavně s DUAL SIM. Takže podmínky:

- výborné fotografické výsledky hlavně ve dne a to přední i zadní kamerou
- samozřejmě i dobré video, ideálně stabilizované, FHD rozlišení stačí (zadní kamera stačí, přední nic netočím)
- zoom nepotřebuji, ale širší ohnisko je velkou výhodou
- dobrá výdrž
- ideálně relativně čistý Android bez balastu
- Always On displej
- samozřejmě rozumná cena velkou výhodou (třeba do 15k s DPH), ale přežil bych i víc
- aspoň základní odolnost proti stříkající vodě
- na základě vlastních zkušeností určitě nechci Samsungy (měl jsem předloni S7 a každé tři měsíce jsem dělal tovární reset, jak to jejich prostředí bylo zasekané a pomalé, u ostatních značek se mi to nestává)

Zhruba koukám na P20 Pro, Mate 20 Pro, OnePlus 6T, Google Pixel 3, možná Xiaomi Mi 9? Přijde mi, že každému něco zásadního chybí, jeden umí foto a neumí video, další třeba má výrazně horší přední kameru, další stojí nesmysl nebo nemá Always On...

Zatím se mi relativně nejvíc zamlouvá asi Mate 20 Pro, ale cenovka není moc příznivá...
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 3. 2019 09:56

Možná by požadavky splnila i Motorola G7 Plus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod uiqjirka 24. 3. 2019 13:10

Asi z vyjmenovaných bych přemýšlel nejvíce o Pixel 3, defakto i klidně Pixel 2, který je teď za super cenu.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Svenmeister 24. 3. 2019 14:49

Pokud se nepletu, tak Pixel neni dual sim, cimz nema cenu o nem vubec uvazovat.

Z vyberu by mohl byt dobry Xiaomi Mi9, ktery dle testu ma mit dobre foto i video. Ma 3 kamery, sestaveni jako Mate 20 Pro (klasicky, zoom, siroky). Otaznik je nad dostupnosti. A take pozor pri vyberu varianty (Global verze by mela mit podporu vetsiny LTE siti, coz se o Cinske verzi prohlasit neda). A nema zadnou oficialni IP certifikaci, takze odolnost proti vode nejista.
Naposledy upravil Svenmeister dne 24. 3. 2019 14:51, celkově upraveno 1
Svenmeister
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 3. 2019 14:51

Pixely byly vždycky moje vysněné mobily (čistý Android - nenávidím nadstavby, zvlášť třeba Touchwiz), ale trošku jsem se u LG namlsal širokoúhlým ohniskem druhé čočky, což Pixely nemají (a 27mm fakt není nic moc). Na druhou stranu jak tak pročítám specifikace všech těch mobilů uvedených výše, tak perfektní není žádný... kombinace třeba IP68 + wide lens má akorát ten Mate 20 Pro, který zase (kromě ceny) má i další nevýhody, třeba příliš silný postprocessing, horší selfie kameru atd. Xiaomi Mi 9 má wide lens, ale zase nemá voděodolnost (brát to na pláž a na člun se mi tudíž moc nechce), Pixely nemají wide lens, P20 Pro optika pro taky začíná až na 27mm atd. Není to lehký výběr, dokonalý mobil evidentně neexistuje :)
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 24. 3. 2019 17:33

Souhlas, že Touchwiz od Samsungu je špatný, ale zavrhovat kvůli tomu celou řadu Galaxy S je hovadina...když si můžeš naistalovat libovolný jiný Launcher.
Sám na své S7 a poté S8 používám stále stejný Launcher, naproto jednoduchý, svižný a ne, opravdu nespadl nebo se nezasekl a to ani jednou na obou telefonech.

Všechny podmínky z prvního příspěvku splňuje S9 i S10 (S10e), kterou si chci brzy pořídit také a opět jako první co udělám, že přeinstaluji Launcher.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 3. 2019 18:25

CosiOdvedle - mám se Samsungy bohužel blbou zkušenost... jak jsem velký zastánce Androida, tak zrovna Samsungy jsem měl pravidelně zašlehané už po pár měsících, míval jsem tuším S1/S2 a předloni S7 Edge a tu S7 jsem reinstaloval (factory reset) v podstatě každé tři měsíce, protože telefon byl pravidelně nepoužitelný (a to fakt nemám moc aplikací a telefon používám spíš méně než více). Zkoušel jsem myslím nechat stock i dát Nova Launcher a nemělo to podle mě vliv, reakce systému byla po pár měsících prostě zoufalá, nebyl problém po kliknutí na ikonku čekat dvě sekundy, než to něco udělalo. Nechci nějakou flame, Samsungy se mi vizuálně líbí, ale potřetí nebo počtvrté už se spálit nechci. (Leda že by mi někdo vysvětlil, že S7 byla blbá a že nové už jsou svižné i třeba po dvou letech).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 24. 3. 2019 18:42

Uplne ti rozumim, z tohoto duvodu se me obracel zaludek, kdyz jsem slysel o telefonu od Samsungu. Jak jsem z minulosti znal, zasekana šunka. Svete div se, poslednich 9 mesicu jsem resil nejmene bolestny prechod z mobilnich Windows (az jednou vsechno prestane fungovat). A zacal osvedcenymi znackami, Nokia, Sony, BB, LG. Na kazdem telefonu se objevilo neco, budto nefungovalo v zakladu vse jak melo, anebo neco naopak chybelo. Pak se me dostala do ruky S8, nezklamal, nenadchla, ale vsechno fungovalo a melo to vse co jsem potreboval + nejake vychytavky na ktere jsem byl zvykly z mobilnich Windows. Nicmene jsem po asi 2 mesicich S8 prodal a zaclo opet kolecko hledani a zjistil jsem, ze me paradoxne Samsung vyhovoval nejvic. Takze jsem se vratil a zakoupil rovnou S9, ktera brzy dostala A9, One UI, ktere je pro me velkym posunem oproti predchozi nadstavbe. Svete div se ani po vice jak pul roku zadny HR neni treba, rychlost stejna jako na zacatku a max spokojenost. Zakoupil jsem jeste druhy kus S9 a prikoupil jeste Note 9 na turistiku, Kdyby jsi se me zeptal kdysi, tak bych si poklepal na celo a rekl ti, ze Samsung nikdy.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 3. 2019 18:57

No je otázka, jestli S9/10 udělal opravdu takový krok od S7. Vím, že Touchwiz tak nějak omezují, už není tak zasekaný a vlezlý jako dřív, ale do čistého Androidu má dost daleko :) Ale jako každá značka má něco... měl jsem nějaký Sony Xperia, aplikačně taky hrozný... pak několik LG, které byly SW skvělé, ale HW poruchové (G2, G4 apod.), Samsungy jsem zmiňoval, žena má Honor 9 a ten třeba neumí ani zvýšit defaultní slabou intenzitu vibrací, takže ho někdy ani necítí v kapse... Xiaomi nebo Huawei jsem si zatím netroufl, protože mi nesedí jejich SW prostředí, ale asi na ně taky dojde :-D Ještě mě napadl LG V40, který se podle všeho dělá jako DUAL SIM, i když každý říká něco jiného a dohledat přesně to nejde... (Stávající V30 mi velmi vyhovuje, akorát baterka se postupem času zhoršuje - factory reset to pořeší - a taky jejich aplikace na focení je tragická, Google Camera z toho foťáku dostane stokrát lepší fotky).

Asi to prostě chce nemít předsudky a nekoukat vůbec na značky. Každopádně je škoda, že výrobci povětšinou nemají čistý Android, to by se hned nakupovalo lépe. Ty nadstavby umí zabít i fakt kvalitní telefony.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 24. 3. 2019 19:04

Logicky udelal, jinak bych dnes S9 nemel a nenechaval si ji. Cisty Android nechci, protoze aspon me osobne tam chybi spousta veci v zakladu a musim tam doinstalovat tunu balastu a porad nedostanu vse tak pekne pohromade a sladene jako v napr. v S9.
Je to kazdeho rozhodnuti. Stejne jako kdysi sem byl spokojeny se Sony a ted posledni dva modely des, nefungovaly notifikace jak meli, hw porad odpojoval v podivnych udalostech kartu a dalsi neduhy..
Tim chci jen poukazat na to, ze jedna, dve, tri špatné zkusenosti anebo naopak dobré s danou znackou se mohou uplne otocit.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 3. 2019 19:20

Čistý android není žádná výhra,nechal jsem se zlákat a koupil Nokii 7 Plus a je to pro mě zklamání, záplaty tak nějak chodí,i když s velkým zpožděním, firmware od výrobce nikde a to ten telefon má dost softwarových problémů.Motorola by asi byla lepší,má ale zase malou baterku.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 3. 2019 20:53

Ještě je vlastně varianta, že se vykašlu na Dual SIM a prostě si na dovolenou vezmu dva mobily (stávající V30 a nějaký nový), přičemž po dovolené tu V30 prodám a nechám si jen ten nový. Čímž pádem by možná odpadla ta podmínka na dual sim a zbyl by požadavek na co nejlepší fotomobil s odolností IP67-IP68. A tam už se vybrat dá víc... (Nechápu, že mě to nenapadlo dřív :-D).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 3. 2019 21:22

Samsung S8+ S9, S9+ nebo Note 8 tady nic lepšího nevymyslíš
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 3. 2019 21:24

Jasný. Myslím, že jsme postupně vyjmenovali všechny :D Samsungy, Huawei, LG V40, Google Pixel 3, to asi budou hlavní kandidáti (většinu ostatních značek eliminuje požadavek na voděodolnost).
Mr.Scully
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků