Poradte telefon android / 100-120Eur(2500-3000Kc)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod NeophyteX 24. 1. 2019 20:03

Zdravim.

V smartfonoch sa vobec nevyznam a preto potrebujem poradit.
Chcem kupit smart. mobil za cca 100 - 120 Eur (2500- 3000Kc)

- Telefon by mal mat asi android.
Rozmery, standard, pripadne skor vatsi aby bolo dobre vidiet na ikonky atd.
Aplikacie ktore potrebujem vyuzivat:
Teamviewer, FB, skype , whatsapp

- Vyhodou
dual sim.
Vydrz baterie.

Co by ste si vybrali pre vyuzivanie vyssie uvedenych aplikacii a preco?


Dakujem.
Naposledy upravil NeophyteX dne 25. 1. 2019 12:31, celkově upraveno 1
NeophyteX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 1. 2019 20:12

Z toho výběru bych vzal Motorolu G6 Play případně Samsung J6+
(Lenovo Tab4 8 není telefon ale tablet)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 24. 1. 2019 20:49

Pausal ti tezko nekdo poradi, kdyz nenapises, kolik toho provolas a kolik dat potrebujes. Ale jestli dobre koukam, tak "Ano S" je 100 minut a 250MB za 10€ a predpokladam, ze je to se zavazkem. 4ka ma "Sloboda 100", kde mas 100 minut nebo SMS a 1GB za 5€ a bez zavazku.

Mobil na splatky si muzes koupit v nejakem elektro eshopu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NeophyteX 25. 1. 2019 12:28

Diky za rady, ten pausal sloboda100 sa urcite viac oplati.

Menim teda topic na mobil za cca 100 - 120 Eur

Telefon by mal mat asi android.
Rozmery, standard, pripadne skor vatsi aby bolo dobre vidiet na ikonky atd.
Aplikacie ktore potrebujem vyuzivat:
Teamviewer, FB, skype , whatsapp

Vyhodou
dual sim.
Vydrz baterie.

Dik.
NeophyteX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 1. 2019 12:44

Co tento, mám a velká spokojenost za ty peníze
https://mobilne-telefony.heureka.sk/mot ... o-e4-plus/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NeophyteX 25. 1. 2019 21:40

Zaujimali by ma aj strucne dovody, ze preco.

A co xiami redmi 6, ktory si odporucal vo vedlajsom vlakne?
Na prvy pohlad sa zda vykonejsi s novsim OS, aj ked baterka vydrzi cca polovicu..
NeophyteX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 1. 2019 22:03

máš tam v požadavcích uvedeno ,,výdrž baterie'' tak myslím, že Motorola E4 Plus s baterií 5000 mAh nemá za tu cenu konkurenci
Jinak má čistý android, Moto displej, je spolehlivá, za rok a čtvrt co ji mám ani jeden pád aplikace nebo restart
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NeophyteX 27. 1. 2019 21:16

Som ho objednal, tak sa uvidi. dik za rady. :)
NeophyteX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2019 23:17

Jestli si ho necháš, tak ještě budeš potřebovat kryt na zadní stranu, telefon bez něj docela klouže, já mám to outdoorové 2v1
https://www.mpouzdra.cz/obaly-pouzdra-l ... o-e4-plus/

na displej nemusíš dávat nic, je tam Gorilla3 odolná i proti škrábancům
Čtečka otisku je trochu pomalejší, je třeba si zvyknout, ale v této kategorii asi normál
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NeophyteX 28. 1. 2019 20:50

Diky. Ked ho budem mat, tak sem este napisem, ako som spokojny, pripadne ak by bola nejaka otazka k nemu.
NeophyteX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NeophyteX 2. 2. 2019 11:42

Uz ho mam par dni doma a celkom sa mi paci. Dokonca mi uz stihol aj spadnut z dost velkej vysky na dlazku a zatial vyzera ze to zvladol. (Som ho nechal polozeny na policke dost vysoko a zapol som budik. Rano potom zacal zvonit, ale aj vibrovat a a tie vybracie kedze lezal asi trochu zo sikma tak ho zhodili...)

Mam k nemu par otazok. Kedze je to moj prvy smartfon, tak asi trochu laickych a zrejme moze odpovedat hocktory uzivatel smartfonu.

1.) Nejako sa mi nedari zapnut si v telefone data. Napriek tomu ze som si ich predplatil. A v telefone zapol. Co mam este urobit aby mi isli?
2.) Telefon stale vyzaduje nejake updaty. Aj system update. Mam tie updaty robit? Pride mi to trochu otravne a berie to vzdy viac a viac miesta.
3.) Predpokladam, ze smartfon, je nieco ako mini PC, cize potrebuje aj vlastny antivir, ci nejake ine zabezpecenie?
4.)Ako vypnem tie blbe vybracie :D


Diky moc.
NeophyteX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 2. 2019 13:01

2) Updatuj systém, nejlépe na Wi-Fi a smartfon měj úplně nabitý, aktualizace by se neměla přerušit

potom se podíváme na další věci

-- 2. 2. 2019 13:13 --

Máš tam paměť.kartu? (důležité)

-- 2. 2. 2019 13:30 --

3) antivir je zbytečný, instaluj aplikace z Google Play a jen ty, které skutečně potřebuješ

4) jaké vibrace? Toho budíku nebo ještě jiné?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NeophyteX 2. 2. 2019 17:15

Ok pockam az sa telefon uplne vybije, aby som ho mohol nabit a potom spravim update systemu. To by mohlo rozbehnut aj tie data?

Pamatovu kartu zatial nemam. Je dolezita naco? Asi len kym sa mi neminie ulozny priestor v telefone?

A vibracie najlepsie vsetky. Vidim ich ako zbytocne v podstate len rychlejsie minaju bateriu.
NeophyteX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 2. 2019 17:30

Telefon úplně nevybíjej, já dobíjím od 30-40%
Paměť.karta je velmi důležitá, protože tam budeš ukládat vše, co půjde, aby sis šetřil interní paměť, pořiď si aspoň 16GB a jestli více fotíš a na videa a hudbu tak aspoň 32GB

Pozor: Update nedělej, dokud nebudeš mít jistotu stabilního a kvalitního připojení! Důležité!

-- 2. 2. 2019 17:36 --

Jakého máš operátora a jaké má u vás pokrytí? Máš tarif nebo předplacenou kartu?

-- 2. 2. 2019 17:44 --

Vibrace budíku vypneš tak, že otevřeš hodiny na hlavní obrazovce, tam se ti ukáže nastavení budíku, vpravo nahoře klikneš na 3tečky, půjdeš do nastavení a dole je položka vypnout vibrace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NeophyteX 2. 2. 2019 17:57

Cize update asi s datami nesuvisi. Mam juro kartu s predplatenymi datami 2gb, spada to pod pokrytie tmobile cize to by malo byt v pohode.

Co sa tyka baterky, tak podla mojich info je dobre po zakupeni telefonu, (alebo aj ineho zariadenia na bateriu) tuto 3x uplne vybit a nabit. Aby sa dala vyuzivat jej maximalna kapacita.
NeophyteX
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků