64 GB ROM, 4 GB RAM, čistý Android

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod aldik7 2. 1. 2019 16:23

Právě procházím výběrem nového telefonu a mé požadavky jsou následující: 64 GB ROM, 4 GB RAM, NFC být může, ale nemusí (ale když bude, nebudu se zlobit), notifikační dioda, konektor stačí starší MicroUSB (nemusím ten novější), klasický jack na sluchátka a čistý Android. Slušný foťák, ale netrvám na něčem co nahradí zrcadlovku. ;)

Už jsem udělal ústupky v podobě toho, že akceptuji i telefon s výřezem a bez vyjímatelné baterie (hlavně to druhé už je asi dneska dost problém najít).

Měl jsem pár adeptů, ale každý má nějakou chybičku a teď nevím co vybrat :(

Xiaomi MiA2 - nemá onen jack na sluchátka
Xiaomi MiA2 Lite - nemá NFC, i když to není hlavní priorita
motorola one - nemá notifikační diodu a dle recenze i horší displej, menší rozlišení i světelnost
htc u11 life - jen 3 GB/ 32 GB
nokia 7.1

Dle recenze by se mi líbil i Honor 8X, ale bohužel nemá čistý android a prý je tam hodně balastu. A trochu horší reproduktor prý má, ale to je detail. Otázkou je kolik z těch aplikací co nechci lze odinstalovat (bez rootu pochopitelně, s rootem jde všechno :D ).
Huawei asi nic s čistým Androidem nemá, když tak mě opravte.

Cena 7-8 tisíc, víc v kapse nosit nechci (hry na mobilu nepotřebuji, nebo ne nic náročného aspon).
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 2. 1. 2019 16:33

Opravdu ten jack tak nutně potřebuješ?
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 2. 1. 2019 16:37

Mrkni na Nokia 7 Plus,má všechno co chceš,navíc hodně dobrý zvuk na jacku,opravdu hlasitý reproduktor,foťák víc než slušný a hlavně výdrž na baterku.Sice nemá diodu,má ale ambientní displej.V užším výběru jsem měl i ty Xiaomi,ale těm vždy něco chybí a bez NFC bych v dnešní době telefon nekoupil. Ještě levnější alternativa Asus Zenfone Max Pro 1.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod aldik7 2. 1. 2019 16:47

xzeit píše:Opravdu ten jack tak nutně potřebuješ?

Mám funkční sluchátka s jack konektorem, nebudu si zbytečně kupovat nové s jiným. A jo, o adaptéru jsem taky už slyšel, ale lepší to bude vždy připojené přímo ;)
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 1. 2019 17:24

Teď je za skvělou cenu 4,5 - 5tis. Motorola Z2 Play a ještě si můžeš dokoupit na Alze powerbank Moto Mods incipio přídavnou baterii za 1299kč

-- 2. 1. 2019 17:39 --

anebo Asus Zenfone Max Pro M1, ten také splňuje všechny požadavky, jen foťák nemá tak dobrý jako Motorola
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aldik7 2. 1. 2019 18:09

Zaujala mě cena Nokie 7 Plus na Alze, akce za 6999 (já vím, že Alzu nutno brát s nadhledem, kdo ví jak dlouho tu akční cenu už mají :D ). Ještě to porovnávám s novější verzí 7.1, sice je o chlup menší, takže lepší do kapsy, ale i slabší baterie, výřez by nevadil

https://mobilni-telefony.heureka.cz/sro ... mclipboard
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 1. 2019 18:26

na Alze je single Sim verze

-- 2. 1. 2019 18:33 --

ty dva výše, co jsem zmínil, mají i notifikační diodu
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aldik7 2. 1. 2019 18:39

Single SIM verze mi nevadí, já mám SIMku jen jednu (osobní druhou nepotřebuji a pracovní foun nemám).
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 2. 1. 2019 18:44

Ta 7.1 má slabší procesor.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 1. 2019 18:45

Jenže do dualsimu si můžeš přidat do druhého slotu paměťovou kartu a mít všechno na ní, takhle to budeš mít v interní a co když jednoho dne mobil např. nepujde zapnout? N7 Plus dualsim není o moc dražší..
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aldik7 2. 1. 2019 18:51

Ale v tom srovnání je podpora SD karet i u single sim verze takže kde je problém?
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 1. 2019 19:11

V jakém srovnání? Je přece jasný, že do Single Sim verze nedáš pam. kartu, když tam bude simkarta
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod copper 2. 1. 2019 19:22

Jasny je akorat to, ze tomu nerozumis. Single SIM Nokia 7+, stejne jako 7.1, stejne jako 8.1 atd. samozrejme pojme i MicroSD kartu. Ten slot akorat neni hybridni.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aldik7 2. 1. 2019 19:23

Na Heuréce, viz odkaz výše. Však šuplík to může mít stejný, jen to podporuje jen jednu SIM a druhé místo je jen pro kartu
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 1. 2019 19:27

Yes, dík za vysvětlení, takže tam jenom nedá dvě simky naráz.. ale stejně bych šel do dualsimu, někdy v budoucnu se může hodit

-- 2. 1. 2019 19:48 --

a ještě jedna věc, jestli si potřebuješ nahrávat hovory, tak na Androidu 9 Pie to nebude možné s žádnou aplikací
Nick Cave
VIP uživatel

Další stránka