Výběr telefonu a pokec o reklamách v system. aplikacích

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod stm01 29. 12. 2018 16:10

Nechce se mi teď hledat na netu přesná čísla, ale mam pocit že těch 5-10% marži mají od začátku a reklamu začali používat možná před rokem nebo rokem a půl. Takže ono to není nic nového ani starého. Já používám od Xiaomi hudební přehrávač a správce souborů či aplikaci na údržbu a jak říkám, tak mi to nějak nevadí. Jinak čtu dost recenzí na Xiaomi a určitě jsem již zaregistroval , že se tam o tom v některých recenzích zmínili. Podezřívat některé recenzenty ze zamlčování je asi nesmysl obzvlášť v dnešní "sociální" době. Xiaomi byl v plusu bez reklamy, tak nyní může být akorát tak ve větším plusu. Ale jak jsem psal před tím, pokud něco nechceš používat, tak si nainstaluj něco jiného nebo si to vypni. Každý výrobce má jinou strategii, třeba Samsung napálí ceny a počká kolik lidí na to skočí, pak několikrát do roka dělá různé cashbacky a lidi si říkají jak je hodný. Je ale vidět, že mu to zatím vychází. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 29. 12. 2018 16:57

Muzu se zeptat, co to je za reklamu? Protoze mam ted treti Xiaomi, dve teda jen chvili, ale predtim jsem Note 4 pouzival skoro rok, a zadnou reklamu jsem tam nevidel...
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 29. 12. 2018 17:24

Mám tel s miui 10+ další dva v rodině a reklamu v systému žádnou. Vše ale global verze.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stm01 30. 12. 2018 06:31

Ani v novém hudebním přehrávači? Pokud tedy aktualizuješ systémové aplikace. Dcera má také global Redmi 5 Plus a reklamy tam jsou. Tak jsem jí odinstaloval aktualizace té Hudby a má klid.
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 30. 12. 2018 09:17

To ale přeci není součást systému. Hudební přehrávač používám už léta jiný, placený, tyhle vestavné legracky stejně většinou moc neumí. Pokud nechceš reklamy zaplať za apku, když nechceš platit musíš vydržet reklamu, nebo se spokojit s ořezaným řešením.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 30. 12. 2018 09:34

Tomuhle bych rozuměl,kdyby to bylo jako s čtečkama Kindle,buď levnější s reklamou nebo dražší bez.Tohle je dost nefér přístup a je jen otázkou času kdy s nějakou aktualizací přijdou reklamy sem a jak dlouho pak půjdou vypnout.Pro mě další důvod proč Xiaomi nee,ono opravdu nic není zadarmo a ve zdánlivé cenové výhodnosti může časem být háček.A jestli si mám doinstalovat aplikace a platit za ně tak si rovnou můžu koupit čistý android.
Naposledy upravil standavfr dne 30. 12. 2018 10:22, celkově upraveno 1
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 30. 12. 2018 09:54

Ono na přislovy, nejsem tak bohaty, abych si mohl kupovat levne věci něco je.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 30. 12. 2018 12:07

Znovu a poooomalu, žádná reklama v systému není. Se sponzorovanou kindle to nemá nic společného. Reklama v doplňkových apkach není nic tragického, každý vývojář který má free apky na GP ji má minimálně stejně ne-li víc.
BTW nedávno tu byla aféraka se samsungem a jejich peelremote, který šoupal reklamu na zamykaci a vytáčecí obrazovce a to samsung není zrovna nejlevnější....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 30. 12. 2018 12:33

Prosím tě,přečti si co jsem psal ještě jednou,je to česky.Píšu snad,že tam ta reklama u české distribuce je?Ne.Píšu,že to má něco společného s Kindle?Ne,jen že přístup Amazonu je férovější.Aplikace jsem myslel ty v nadstavbě,kde na mě bude možná někdy časem vyskakovat nevypnutelná reklama.
Naposledy upravil standavfr dne 30. 12. 2018 13:55, celkově upraveno 1
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 30. 12. 2018 13:36

Na tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=nY5FSyjvm5g je prvních 30 sekund ukazováno, jak reálně ty reklamy v systému vypadají a pak už je to o tom, jak to vypnout. Obrázek ať si každý udělám sám a bez emocí
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 30. 12. 2018 14:02

No tvl, ale tak xiaomi je levna čina a neni se co divit. Holt je to o těch prachach.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 30. 12. 2018 14:46

Pekny video. Ja pouzivam treti zarizeni Xiaomi, jedno z toho cely rok, a o reklamach v systemu jsem se dozvedel tady v diskuzi. Tak nevim, kde je chyba. Asi to zas tak obtezujici nebude, kdyz jsem si toho nevsiml. A to, myslim si, do toho zadny emoce netaham. Treba urcite nebudu reagovat na mistniho blekotu, autora slova "prislovy"
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 30. 12. 2018 15:10

Mám doma dva kusy Xiaomi cca asi 7 týdnů a ani v jednom sme na žádnou reklamu nenarazili, to stejné v našem okolí ať u příbuzných nebo známých, tak prosím nešiřte hysterii jak naše babička která co slyší v televizi, nebo čte v plesku, je nejen pravda ale ještě je třeba to více nafouknout :-! A to stejné platí pro nesmyl od místního WPfila o tunách sw kolem android one. Někdy se lidi opravdu chováte jak ovce.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 30. 12. 2018 15:34

V rodině je několik Xiaomi telefonů a já sám jsem ještě před půl rokem měl Redmi 4A a reklama je na všech telefonech...
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 30. 12. 2018 15:45

Přesně. My máme doma tři Xiaomi ( MiMix, Redmi 5Plus a Mi5 plus) a v systému jako takovém žádná reklama. Jak jsem psal jen v některých aplikacích od Xiaomi a pokud to vadí, tak si člověk koupí jinou placenou bez reklam. Navíc u některých reklama není pokud člověk dá pryč aktualizaci té aplikace. Ona ta aplikace funguje stále a dobře. Opravdu nevidím sebemenší důvod vyvolávat hysterii a vyzdvihovat čistý android. Ty aplikace tam dává Xiaomi jakoby navíc a když je nechceš, tak je prostě nepoužívej. Ano nejdou odinstalovat, ale zakaž jim vše a budou k ničemu. Pochopil bych narážky pokud by do systému nešlo nic nového nainstalovat, ale ono jde.
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků