Náhrada za S7 kolem 7k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ceeper 14. 12. 2018 12:24

Ahoj,

okolnostmi začínám být poněkud nucen k náhradě telefonu za jiný kus a váhám co vzít...
Momentálně mám Samsunga S7 a jsem s ním spokojenej, jenom po těch letech už zlobí baterie...

Jsem poměrně náročnější uživatel co se funkcí týče, takže čím víc "fičurek", tím líp :D a podle toho se rozhlížím, ale je tady strop na cenu kolem 7 000 Kč a nějak zakořeněná preference svažující můj výběr ke Xiaomi s MIUI, i když to není podmínka.

Hodně mě zaujal Xiaomi Mi 8 Lite, funkčně má vše co chci (teda krom jacka a barevné notifikační diody, s čímž se dá žít), jenom se dost bojím velikosti. Máte někdo zkušenosti s přechodem 4,7"->6,29"? Přijde mi to jako celkem šok :shock: Parádní model je taky Xiaomi Redmi 6 Pro (ne Note!), jenom ten není pro CZ trh a neumí LTE pásmo 800MHz, což je problém. (předpokládám, že 850MHz je mi u Vodafone k ničemu).

Jsem otevřen dalším tipům :) Menší průzkum jsem si už dělal, ale víc lidí víc ví a kolikrát už jsem viděl v doporučení modely, o kterých jsem v životě neslyšel a byly to bomby :)

Nápady a doporučení? :)

Díky
Nic neumim, v ničem se nevyznám, ale do všeho se neomylně nacpu :)
Ceeper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 12. 2018 13:04

Samsung S7 nemá 4,7p ale 5,1p displej :-)

-- 14. 12. 2018 13:09 --

a především se dívej na celkové rozměry smartphonu a ne velikost displeje
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marus 14. 12. 2018 14:16

Kup si další baterku.

Nahrazuješ top mobil za střední třídu. Ta prostě nebude lepší...
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 14. 12. 2018 17:45

Souhlas, nechal bych si S7. Sam nevim cim ji nahradit, az bude treba (total porucha, rozbiti apod.)
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 14. 12. 2018 22:05

Řeším stejné dilema. Přijde mi, že bych musel vyplácnout 13+ tisíc za kvalitní náhradu. S7 se extrémně povedla a fakt mě na ní vadí jen ta baterka a už trochu vykloktaná díra na nabíječku, což ale přichází časem.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod Ceeper 15. 12. 2018 00:01

No, ono jde o to, že ta S7 je firemní a na konci morální životnosti. Tzn firma si ji vezme zpět a vzhledem ke změně politiky bych měl dostat A6, což se mi uplně nechce. S7 bych si mohl nechat i dýl, ale za cenu, že firma do ní nevrazí ani korunu a já do firemního investovat taky nehodlám, takže telefon s baterií bez kapacity je na dvě věci.
Proto hledám alespoň trochu použitelnou náhradu a říkám si, že co bylo na špičce x let zpět může dneska být standard :)
Nic neumim, v ničem se nevyznám, ale do všeho se neomylně nacpu :)
Ceeper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 15. 12. 2018 00:09

No mě logický krok při přechodu z S7 abych si nepohoršil vyšel jen jediný možný adept...a to S8.
I ve firmě jsem si moc oblíbil režim DEX (lze z S8 udělat téměř plnohodnotý desktopový počítač) a dnes už S8 seženeš pod 10k, nebál bych se ani bazaru s CZ zárukou, to se opravdu už za těch 7k dá koupit.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod blakecz 15. 12. 2018 23:48

Když máš S7 jako služební telefon, tak máš složitější rozhodování.

Ohledně S7, který vlastním, je to sice starší telefon s menším displejem, ale kvalitou foťáku se mu z těch nejlevnějších vyrovná opravdu až Galaxy S8. S7 má prostě super rychlé ostření a skvělé video plus vyladěné funkce jako zpomalení videa apod (i jiné tel. jako Honor 8x a Zenfone 5 mají zpomalení videa, ale jen takové nic moc). Je prostě HODNĚ znát, že telefon byl vlajková loď. Třeba aplikace foťáku je v šeru/noci bez jediného lagu narozdíl od konkurence. Nevýhody S7 jsou pro mě ve výdrži baterky (jako všechny 3000-3300mAh telefony) a pak i to, že fotky při osvětlení žárovkou jsou trochu do žluta.

Pro mě je foťák při výběru telefonu až na prvním místě a osobně hledám nástupce S7 už delší dobu, ale telefony jako Huawei P10, LG G6, Honor 8x (dost špatný fotoaparát + videa) a ani Asus Zenfone 5 se na S7, co se kvality fotek / videí, prostě nechytají.

Je vidět, že podle počtu bodů na DXOMARK se vážně řídit nejde. To samé jde vlastně říct i o klasických recenzích vychvalující telefony s cenovkou řekněme 5-12k do nebes no a pak člověk daný telefon zkusí a nestačí zírat. By mě zajímalo, jak to testují, to vyfotí pár fotek na sluníčku a řeknou si OK, na displeji telefonu to vypadá dobře.

Asus Zenfone 5 byl asi nejlepším soupeřem, co se kvality fotek týče, ale ten všudypřítomný šum a kvalita fotek v noci byly opravdu špatné. Oproti S7 má výhodu v lepším podání barev. Kvalita širokoúhlých fotek na Z5 je dobrá jen za skvělého osvětlení. Teď ještě zkouším na tom Asusu Gcam, tak uvidím, ale asi půjde Z5 do světa. Ale celkově mám z toho Asusu dobrý pocit, je to kvalitní telefon se spoustou funkcí jako stereorepráky, fm rádio, pěkný fotky a velký a hezký displej s malými rámečky.

Takže pokud máš peníze na S8, tak neváhej a pokud chceš ušetřit trochu, tak můžeš zkusit třeba Asus Zenfone 5.

P.S. budu rád, když někdo napíše tip na mobil, co OPRAVDU fotí minimálně stejně jako S7 a je levnější než S8.
blakecz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blakecz 16. 12. 2018 18:52

Tak jsem zkusil GCAM na Asus Zenfone 5 a fotky jsou trochu lepší a dokonce funguje i night sight.

A bát se přechodu z menšího displeje na větší opravdu nemusíš, já si zvykl i na Honor 8x (6,5" displej po chvíli), spíš horší než ovladatelnost na větším telefonu bude asi přenášení v kalhotách apod.
Jinak S7 dnes koupit jen jako bazarovku, ale jako nový telefon už asi ne.
blakecz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anik 16. 12. 2018 20:39

Vrať S7 firme s tím,že jiný nechceš a kup si ze svého S8, nebudeš limitován penězma a budeš spokojený :-)
Anik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 17. 12. 2018 07:23

LG G6
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rado1423 23. 12. 2018 08:38

Za 7000 nic lepšího než právě S7 nekoupíš
rado1423
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 23. 12. 2018 11:25

Nech si ji a vymen baterii.
Za 7k nekoupis nic lepsiho nez je S7.
hurec
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků