náhrada za Sony Xperia L

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod falcons 12. 12. 2018 18:36

Ahoj,
okolnosti mě donucují ohlížet se po novém telefonu.
V současné době mám 5 let starou Xperii L.
S telefonem jsem spokojený, akorát už se místy začíná zadýchávat (např. internetový prohlížeč), párkát potom telefonu "hrábne" - nedávno blblo nabíjení. Vzhledem k tomu, že u 5 let starého telefonu nikdo neví, co může čekat, koukám po nástupci.

Na současném telefonu se mi líbí kompaktní velikost. Telefon je akorát do ruky a vejde se v pohodně do kapsy. Takže žádné velké pádlo.
Na druhou stranu me občas omezuje malý display. Např. při používání v autě - navigace, aplikace Torque už je na něj občas blbě vidět.
Telefon používám na standartní věci - telfonování, sms, internet, fotky + pár aplikací - navigace, torque, něco pro cyklisty. Nic "high-tech".

Kandidáti jsou
- Sony xperia XZ1 compact - hrozně se mi líbí hranatý sony :D, kompaktní velikost, dobrý výkon, jen velikostí
displaye bych si moc nepomohl.
- Sony Xperia XA2 - dle mého velký dispay a relativně ještě ok těle, dobrý poměr cena/výkon
- Huawei P20lite - pěkný display, pěkné parametry, jen ta velikost

Mobil bych měl rád opětntrochu déle, takže něco co bude spolehlivé.

Cenově do 10 tis.
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 12. 2018 22:40

jestli používáš trackovací aplikace, tak se preventivně vyhni Huawei/Honor, některé z jejich nadstaveb kilují tyto aplikace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod falcons 13. 12. 2018 19:23

diky za koment, huawei tedy škrtám. Z možností xz1c vs. xa2 by jsi volil co? Osobně mě láká ta xz1c, na xa2 se mi libí větší display. Mám ale rád kompaktní telefon, co dám do kapsy, takže to zase nahrává xz1c.
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod qsubt 14. 12. 2018 00:51

xa2 je vyssi, sirsi, tlustsi a tezsi mobil nez xz1c, presne o kolik mm asi vis. xz1c je v podstate fyzicky stejne velky jako to tvoje L (spis je trochu mensi) ale ma trochu vetsi displej nez to L, takze si polepsis.

mam xz1c od predprodeje, nemuzu si stezovat co se spolehlivosti ani rychlosti tyka.., nelitoval jsem ani sekundu od koupe. Nevim jestli xa2 dostane Pie, xz1c ano (i kdyz to bude asi konecna). Je ale fakt ze telefon vubec nepouzivam jako navigaci do auta, takze v tomto ohledu mne ta uhlopricka bohate staci.

hold si zvaz priority, "akorat do ruky" a... "chci vetsi displej" nebo si pridej nejake dalsi znacky, mozna tam bude kompromis mezi tim a tamtim.
huh?
qsubt
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků