Asus Zenfone 5 vs. Nokia 7 plus dual vs. něco do 8t. Kč?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lejs 10. 12. 2018 18:01

Ahoj, vybírám nový telefon. Telefon musí mít kvůli firmě v nabídce Alza, maximální strop je 8t. Kč, jde cca za 9t. (kvůli firemním benefitům tam bude sleva na těch 8t.). Potřeboval bych poradit, nějakou zkušenost nebo komentář, co vzít. Požadavky, které rozhodně MUSÍ splňovat:
[*]DUAL Sim
[*]RAM 4GB
[*]Paměť minimálně 64GB
[*]Co nejlepší fotoaparát zadní i přední
[*]Svižnost

Bylo by dobré mít, ale netrvám na tom:
[*]Kovové záda (jsem trochu neohrabanej), krom Nokie myslím nic nesplňuje
[*]Design - ať to má trochu stylu, ať to není třeba tlustý jak ruka
[*]USB-C, už jsem si zvykl, ale není vůbec nutnost
[*]Aby to nebyla totální placka - tj. okolo 5,5 palce by bylo fajn, ale to je už asi nesplnitelné u nikoho
[*]Čtečka vzadu + odemknutí obličejem

Další parametry jsou mi úplně ukradené (verze Androidu apod.)

Doteď jsem měl Nubia z17 mini, se kterou jsem víceméně spokojený (hlavně co se týče velikosti 5,2 palců, konstrukční bytelnosti a svižnosti se 4GB RAM). Bohužel jsem ji minulý týden (zase) rozflákal na schodech :D No a jak tak koukám, mám hodně požadavků a malej rozpočet :D Takže stejně musím dělat kompromisy. Koukal jsem na Honor 10 - krásnej telefon, padl mi do ruky. Ale ať jsem se snažil sebevíc, nezaujal mě vůbec foťák, který měl např. Samsung Galaxy A7 mnohem lepší (podle oka :) ) Takže Honor nic. Pak Xiaomi - no, má ho teď každej, nemůžu se v té jejich nabídce moc zorientovat, moc se mi ani nelíbí. Pak Samsung Galaxy A7 - ten bych si dokázal představit, stejně jako Huawei Nova 3i. Když ale pročítám recenze, ještě lepší by mohl být Asus Zenfone 5 a Nokia 7 plus dual sim. Který z těchto dvou (bohužel placek) byste vzali, popř.: z těch posledních čtyř? Případně jiný nápad?

Vítám jakékoliv poznatky - pozitivní i negativní, rady, zkušenosti, komenty, cokoliv :-)

Díky moc!
Lejs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jhappy 10. 12. 2018 18:13

Pokud by nevadila velikost tak Xiaomi Mi 8 Lite 128GB za 7990 na alze - Dobrý foťák, USB-C, 6 GB Ram, na dvě SIM, svižný. Připadne o tisícovku min verze 64GB/ 4GB
jhappy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 10. 12. 2018 18:18

Jestli je priorita foťák tak Asus, jestli baterka tak 7 plus.Xiaomi nemá NFC což je v dnešní době nepochopitelné a v té 128 verzi nepodporuje paměťové karty.Mě by vadila i absence jacku.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mecrob 11. 12. 2018 16:11

Řeším přesně to samé, Asus zenfone 5 vs Nokia 7 plus a ještě váhám Pocophone F1. Všechny jsem měl v ruce a na design a display mi přijde nejlepší Asus, ovšem zase má "jen" snapdragon 636, což mě trochu odrazuje, neboť ho v pohodě mají i telefony o 3 tisíce levnější (xiaomi redmi note 6 pro například) nemluvě o Pocophonu, který za v podstatě stejnou cenu do 8 tisíc jako Asus nabízí letošní top snapdragon 845 a zpracování, přestože plastové, působí skvěle v ruce a display také není špatný. U Nokia 7 plus mi trochu vadí zastaralejší pojetí předku - rámečky nad i pod displayem, na druhou stranu má perfektní zpracování, kovové tělo a stále ucházející snapdragon 660. Upřímně, pokud by asus měl lepší procesor, neváhal bych, takhle mi přijde trochu předražený proti ostatním. A teď babo raď.
mecrob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 12. 2018 16:17

a na co potřebuješ lepší procesor? budeš hrát nejnáročnější hry?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 11. 12. 2018 17:55

Vzal bych ten Asus Zenfone 5 , už jenom kvůli optické stabilizaci obrazu (v této cenové relaci má jednoznačně nejlepší foťák).
Pokud nehraješ náročné hry, tak rozdíl ve výkonu procesoru ani nepoznáš.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Kebul 11. 12. 2018 20:49

- Asus má daleko horší foťák než N7+, stačí se podívat na reálné porovnání fotek ze spousty user testů
- lepší procesor není jen kvůli hrám, ale např. kvůli focení (prodleva mezi tapnutím a uzávěrkou a případne následným postprocesingu))
- N7+ větší kapacita baterie
- N7+ více jak měsíc běží na Pie 9. Mohu potvrdit, že IA baterie opravdu funguje. Máme 7+ v rodině a je dobíjena jen každý třetí den...….
Kebul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 12. 2018 00:25

i noční snímky má ,,horší'' ten Asus? Protože ta optická stabilizace u Asusu není samoúčelná, i recenze to potvrzují
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lejs 13. 12. 2018 12:13

Koukal jsem na youtube na několik porovnání rychlosti Asus vs. Nokia a moc mi nepřišlo, že by papírově horší procesor Asus byl pomalejší, při multitaskingu byl dokonce o něco lepší. N7+ se mi víc líbí vzhled (je ale rozměrově větší s menším displejem), bytelnost a baterka. U Nokie jsem byl z dřívějška tak trochu zafixovanej, že dobře fotí. Na druhou stranu při srovnání fotek na youtube mi to vycházelo občas líp Asus, občas Nokia. Takže tam jsem to bral nerozhodně. Šel jsem se kouknout na Xiaomi Mi 8 Lite 128GB i Pocophone. Líbila se mi vnitřní paměť, ale jinak jsem z nich neměl nějaký extra pocit. No, nakonec můj problém vyřešila alza tím, že Nokiu 7+ dual už vyprodala...takže mám teď objednaný Asus, tak uvidím
Lejs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sedygrizly 13. 12. 2018 18:18

Dej pak prosím vědět, jaké jsou dojmy...já teď vybírám o téma vedle mezi stejnými telefony, a taky pomalu spěji k Asusu.
sedygrizly
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 13. 12. 2018 19:25

aktuálně skladem 34ks na alze za 6899, za poslední 3 dny jsou pořád skladem za tuhle cenu, jak myslíš, že jsou vyprodaný? Asus bych nebral, kdybych vybíral jako ty.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 12. 2018 20:02

Také myslím v tomto případě, že lepší volbou je Nokia 7 Plus, ale Alza má za těch 7tis. Single Sim verzi

https://m.alza.cz/nokia-7-plus-black-d5270565.htm
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 13. 12. 2018 21:12

aha, tak to jsem přehlídl, omlouvám se
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod spectorcz 18. 12. 2018 07:54

Zdravim taky vybiram tel do 10tis. a chci co nej fotak a zvuk. Dobra by byla dualsim+pametovka ale to hadam ani jeden z asusu ci nokie nema. Dale jak je to s fm radiem?
Asus Zenfone 5 (620kl) se aktualne na alze prodava za necelych 10tis, Nokia za necelych 8tis. Takze logicky Asus by mel byt lepsi, vyplati se tech 2tis a jit do Asuse? Nebo v cem je lepsi ci horsi Nokia?
spectorcz
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 12. 2018 08:28

N7 Plus je lepší ve výdrži baterie, má čistý android, ale nemá optickou stabilizaci
Jestli chceš co nejlepší zvuk do sluchátek, připlať za LG V30
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků