Výběr nového telefonu do 7k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sedygrizly 8. 12. 2018 20:47

Zdravím, po cca 6 letech s Nokia Lumia 620 sháním nový telefon. Díky nezájmu o tuto oblast jsou mi některé věci nejasné, proto prosím a děkuji za pomoc.
Prvně moje specifikace:

Co nejlepší možný zadní foťák + natáčení videa 120 fps aspoň v HD. Vyšší kvalitu ocením, slowmotion využiju.. ale v rámci rozpočtu to asi lepší nepůjde. Přední foťák je mi úplně fuk, neselfiečkuju.


EDIT: tak jelikož má foťák větší prioritu, budu muset zvětšit :(. Takže displej bez limitu.
Podpora všech používaných frekvencí LTE, nevím, jestli je to u všech Čiňanů už dnes samozřejmost.

Systém Android, verze viz dotaz níže.

Cena do 7k, když to bude stát za to, možná přihodím do 8k, víc určitě ne.

Nějaké náročné hry na tom neplánuji, ani nic moc jiného, takže výkon nemá prioritu.

Design je mi taky víceméně jedno, jen asi radši něco celokovového. Viz níže.

1 SIM + hybrid slot. Prakticky používám jen jednu SIM, ale radši bych ten druhý slot...co kdyby.

Čtečka prstů, pokud se teda ještě vyrábí něco bez ní.

Pořádná baterka, kdo by nechtěl... ale nízká priorita.

USB C by bylo fajn + USB On-The-Go, jestli rozumím správně, co to je (prostě do toho můžu píchnout flashku ne, či hostit jiná USB zařízení..všechny?)¨


Otázky:

1) Jak je to s verzemi Androidu? Mám v plánu mít ten telefon co nejdéle, na hodně let. Může se v takovém případě stát, že třeba za 5 let vyjde aplikace, kterou stará verze Androidu nerozchodí, nebo to takhle u smartphonů nefunguje? Proto jsem se primárně díval po Androidu 8, ale třeba zbytečně. Android 7 jsem ale prolétl taky. EDIT: nebo firmy postupně aktualizují FW s novějším Androidem?

2) Jak poznat dobrý foťák? Telefon bude můj jediný fotoaparát, proto chci aby to stálo za to. Jenže o focení nevím skoro nic, jen to, že víc pixelů neznamená nutně lepší foťák... ale aspoň to značí snahu o lepši foťák.

3) Dost telefonů má záda z tvrzeného skla. Jako laikovi mi přijde samozřejmě kov lepší, ale jaký je v tom dneska rozdíl co se týče odolnosti? (když mi ten telefon náhodou nespadne na displej).

4) Nepotřebuji to ihned, plánuji to koupit až po Vánocích, že by to mohlo být levnější. Ovlivňují Vánoce ceny smartphonů nějak znatelně?


Jen tak na konec, co se mi zatím předběžně bez znalosti odpovědí na otázky výše líbí: Sony Xperia XA2 Dual SIM. Splňuje snad vše, co chci. Jen je teda docela ošklivý :D. Nemám rád ostré hrany, rohy radši zaoblený, plus to má pěknou spodní bradu bez ničeho. Vršek je mi jedno jak je, i výřez/nevýřez je mi šumák. Ale ta spodní brada by aspoň něco mohla mít v sobě. Zase zadní strana se mi líbí velice, hezčí provedení foťáku a čtečky na zadní straně jsem neviděl. Ale pokud je to ve všem ostatním ok, vzhled přežiju. Hlavně jestli ten foťák stojí za to.

Díky za rady
Naposledy upravil sedygrizly dne 9. 12. 2018 16:45, celkově upraveno 4
sedygrizly
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 12. 2018 23:13

Tahle nabídka by byla pro tebe ideální, ovšem s tou platbou předem bych byl opatrný...
Huawei P10
viewtopic.php?f=1969&t=1294259
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 9. 12. 2018 09:08

Já jsem se díval na něco podobného, i když takový dllouhý seznam požadavků jsem neměl. Původně jsem chtěl Sony, ale po pár recenzích jsem tuto značku vyřadil, protože hlavní požadavak byl dobrý foťák, a z recenzí vyplýval opak - že Sony má velmi špatné foťáky.
Pokud to ale má být telefon na dalších 6 let, tak bych tomu pár hodin věnoval, čti recenze, velmi užitečná je sekce Poradna na Heuréce, tam se taky dozvíš věci, které v recenzích nejsou nebo bys je dlouho hledal. Mi nakonec zůstala dvojice Asus Zenfone5 a LG G6, oba se dají koupit kolem 8, ale Asus je pro tebe asi příliš velký. Nevím, jestli se za méně než 8 dá koupit slušný foťák, zvláště těch 120 s/s, z mého pátrání mi vylezlo, že ne. :-) Mrkni třeba sem https://www.youtube.com/watch?v=AVwschNXNJg, co udělá jen taková optická stabilizace při videu.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 9. 12. 2018 10:26

LG nedoporucuji at uz pro caste hw problemy, tak pro mizernou podporu. Kolega v praci milovnik znacky LG, G5 mu umrela, u G6 se po updatu na oreo zvedla spotreba (obnova a dalsi pokusy nevedly k nicemu), nakonec definitivne umrela a ted ma G7 a chytnul tu sw chybu s restarty a ackoliv se po tydnu vyresila, tech nervu..
LG neni telefon na rok natoz 6 let.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 9. 12. 2018 12:00

LG můžu jen doporučit,aktualizace na Oreo bez problémů, prvotřídní zpracování a navíc IP68 v téhle ceně nenajdeš.U G6 jsou problémy sporadické a nevybočují z průměru.A na argumenty s G7 se patří vykašlat,za prvé se problém týkal jen operátora T-Mobile a ta druhé bylo všechno během týdne vyřešeno.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod panrt 9. 12. 2018 12:04

LG mohu vřele doporučit, nějaké stížnosti na to by člověk fakt brát zřetel neměl, vzhledem k tomu kolik výrobců má problémů tak by si člověk ani nic pořádně nekoupil, nemáš jistotu nikde, a je jedno jestli je to Samsung nebo Apple nebo Huawei, všichni mají problémy takže si myslím že tu psát jen o LG nemá smysl když má každý problém.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod sedygrizly 9. 12. 2018 14:14

No ona i ta G6 je docela velká... ale budu si muset zkusit telefon takové velikosti vzít do ruky, třeba to půjde. Stejně bych ale radši menší.
Prosím o vysvětlení, jak je to s tím Androidem, otázka č.1, ať se můžu pohnout s výběrem.
sedygrizly
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 9. 12. 2018 14:19

G6 je jeden z nejlíp se držících telefonů s ještě jakžtakž rozumnou velikostí těla, na to, že to má IP68 atd. je to nádhera.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Katikakus 9. 12. 2018 14:51

Jelikoz je G6 na konci zivotniho cyklu, rovnou ji muzes skrtnout ze seznamu, pokud ti jde o dlouhodobou podporu. LG, co se tyce updatu, byla v minulosti naprosto tragicka - dokonce se s ni uzivatele soudili, protoze slibili updaty a vykaslali se na ne, navic pochybna kvalita a porblemy s bootloop. Mel jsem G3 i G4 a LG uz nikdy vice.

Idealne kup telefon s Android One, ty maji zarucenou podporu primo od Google - aktualne verze 9.0

Ad otazka - ano, pokud se autor aplikace rozhodne, ze nebude podporovat stare verze Androidu, tak aplikaci na stare verzi nespustis.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 9. 12. 2018 15:56

Hledas to co neni , dobry fotak v 5palcu za 7? To nenajdes. Ten rozmer je nyni hluche misto. Snad krome iphonu SE nebo stare 5s.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 9. 12. 2018 16:29

LG dostane ještě android 9 takže ještě zdaleka nekončí.Podporu má stejnou jako třeba Samsung,tedy zhruba čtvrtletní.Android one je řešení, jen není moc na výběr,za dobře je teď Nokia 7 plus ale to je už pádlo.

-- 9. 12. 2018 16:31 --

LG dostane ještě android 9 takže ještě zdaleka nekončí.Podporu má stejnou jako třeba Samsung,tedy zhruba čtvrtletní.A znova opakuju,G6 žádné bootlopy netrápí.Android řešení, jen není moc na výběr,za dobře je teď Nokia 7 plus ale to je už pádlo.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sedygrizly 9. 12. 2018 16:42

hurec píše:Hledas to co neni , dobry fotak v 5palcu za 7? To nenajdes. Ten rozmer je nyni hluche misto. Snad krome iphonu SE nebo stare 5s.


Jo, už jsem taky získal ten dojem :(. Budu muset jít do něčeho většího, 5,5 - 6. A v tom případě jsem ztracen, výběr je moc velký :D.

-- 9. 12. 2018 17:03 --

Katikakus píše:
Idealne kup telefon s Android One, ty maji zarucenou podporu primo od Google - aktualne verze 9.0



Pokud vezmu v potaz pouze Android One, nejlépe mi vyšlo Nokia 7+. Uvidím, co ještě najdu s jinými Androidy, když jsem vzdal snahu o menší velikost.
sedygrizly
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 9. 12. 2018 17:28

Stando on pise o nekolika letech. G6 nema Pie potvrzeny, pouze prislibeny - a to uz jsem s LG zazil dvakrat. A i kdyby ho dostala, tak tim to konci - je na konci zivotniho cyklu je to stary kram, ktery je na trhu uz skoro dva roky. Nerad cloveku, ktery hleda podporu v radu nekolika let, aby si koupil telefon, ktery je zoufale zastaraly a na konci dvouleteho cyklu updatu.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 9. 12. 2018 17:32

7 plus mám od včera a je to asi nejrozumnější volba s android one.Škoda že nemá IP krytí,ale dá se s tím žít.Jinak jí nic narozdíl od Xiaomi nechybí.
S G6 jsem jen reagoval na nesmysly co psal uqjirka,na rozdíl od tebe jsem mu aspoň doporučil dva konkrétní typy.
Naposledy upravil standavfr dne 9. 12. 2018 18:05, celkově upraveno 1
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod panrt 9. 12. 2018 17:37

Katikakus píše:Stando on pise o nekolika letech. G6 nema Pie potvrzeny, pouze prislibeny - a to uz jsem s LG zazil dvakrat. A i kdyby ho dostala, tak tim to konci - je na konci zivotniho cyklu je to stary kram, ktery je na trhu uz skoro dva roky. Nerad cloveku, ktery hleda podporu v radu nekolika let, aby si koupil telefon, ktery je zoufale zastaraly a na konci dvouleteho cyklu updatu.



To je vše hezké ale žádný mobil nemá podporu 5 let jedině Apple :D takže bych to nevidel jako problém, stejně mnoho změn není takže na co novou verzi, podpora aplikaci je dlouhá, nyní skončila u 4.4 a to je co říct. Takže 5 let mu Oreo nebo Pie vydrží a aplikace to samé.
panrt
MobilManiak

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků