První telefon pro starší osobu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 29. 11. 2018 19:39

Zdravím, přemýšlím jaký telefon pod stromeček pro starší osobu. Technicky je relativně zručná, ale zbavuje se netbooku a chce na delší cesty vlakem a mobilní internet (svůj první) smartphone. Hlavní požadavkem je rozumný displej a velká písmenka..a snad i rozumná cena. Já si říkám, že telefon chvíli musí vydržet a tak by se hodil trochu slušný výkon a NFC (možné mobilní platby apod.).

Dospěl jsem k Honoru 8x a přemýšlím zdali se vyplatí příplatek za LG G6, alternativně Samsung S7 flat (byť ten displej asi bude velikostí na hraně). Chci se zeptat - dokáže někdo ze zkušeností porovnat výdrž zmiňovaných? Ze své zkušenosti vím, že při surfování na LTE mizí baterka S7 před očima. Další věc je - grafické prostředí (předpokládám, že se v tom nebude moc štelovat) - je některé z nich přehlednější, umožňující lepší práci s velkým textem? (Hlavně LG nebo Honor). Díky!

Zatím jsem nakloněný Honoru...
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 11. 2018 20:07

Asus Zenfone Max Pro M1 a na zvětšení písma app Big Font
Motorola Z2 Play má zvětšení písma a celého prostředí v několika úrovních přímo v základu
https://www.mp.cz/mobilni-telefon-motor ... ey-p-95369
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renny7046 29. 11. 2018 20:30

Ten Asus je fajn. Teď sem ho doporučila dědovi od známé a je spokojený. Využívá ho tak na půl. Ale baterka mu vydrží prý i týden. Využívá na volání, SMS, stocard, občas placení a net.
renny7046
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 29. 11. 2018 21:24

Co je rozumný displej, velikost nebo rozlišení? Jaká cena? Trochu tam hapruje to NFC, tolik telefonů ho nemá. Kdyby nebylo NFC potřeba tak bych doporučil MiMax 3, všechny Xiaomi mají skvělé možnosti nastavení písma.
Co Nokia 7 Plus 6620 kč
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 11. 2018 21:39

Xiaomi Mi Max 3 je dost velký a nemá NFC, pokud to má být něco od Huaweje, tak ten Honor 8X a nainstalovat apku Big Font
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 29. 11. 2018 22:28

8X, N7 i M1 jsou dobré volby. Po dobré zkušenosti s 6X bych volil tedy 8X, ale ani s jedním se neurobí chyba.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 11. 2018 22:34

Co mám vyzkoušené, tak Motoroly mají přímo v menu jak nastavení velikosti písma, tak zvětšení celého prostředí ve 3 krocích, také mají jednoduché menu a čistý systém bez zbytečných předinstalovaných aplikací, dále je výborná věc Moto displej, stačí zvednout a objeví se hodiny, stav baterie a notifikace
Jestli dotyčný potřebuje nahrávat hovory, tak bych dal přednost telefonu, který nedostane Android 9 Pie
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků