Vhodná náhrada za Honor 6

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod refresh 13. 11. 2018 11:10

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu s nákupem mobilu, naposledy jsem tu vybíral a na rady jsem vybral Honor 6, který mám již skoro 5let :nenapadne
V dnešní době kdy je trh přeplněný mobily, se ale nemůžu rozhodnout, jelikož každý má pro mě nějaké to minus. Nemám úplně vyhraněný finanční limit, ale samozřejmě pokud mi nakonec bude telefon vyhovovat a bude příjemnější cena, budu jen rád.

Co bych rád u telefonu využil:
*Kvalitní fotoaparát a video, pokud bude umět i slowmotion budu rád
*Výdrž baterie-potřebuji aby vydržel při zátěži celý den, ideální by byly 2dny (hry nehraju, spíš média, hodně internet, komunikace)
*Dobrá GPS-rychlý fix
*Notifikační dioda-nelíbí se mi zminimalizování diod na novějších telefonech, kdy dioda není skoro vidět, nebo potom alespoň Always on..
*rychlé nabíjení, bezkontaktní by bylo velkou výhodou
*USB-C na tom asi opravdu trvám, jinak bych zvolil Honor 8x bez přemýšlení :-|
*zvýšená odolnost by byla velké plus, ale netrvám na tom

Favoriti:
-Huawei Mate 10 Pro-asi nejvetší favorit, sice starší, ale má vše co potřebuji, hlavně baterie!.. jen jsem od dost lidí neslyšel úplně chválu na systém atd..pokud mi to někdo vyvrátí a řekne že je to dobrá volba budu rád
-LG G6-sice starší, ale ve všem by asi vyhovoval, kompaktní rozměry, slušné foto, nevím jak je na tom reálně s GPS a baterií-co by mi hodně vadilo, čitelnost displeje na slunci je podle všeho podprůměrná?!
-Huawei P20-už dražší, nemá odolnost, ale vzhledově se mi líbí, je kompaktní, malinká notif.dioda a neslyšel jsem moc chválu na baterii
-Honor 10-taky kompaktní, taky horší notifikace, dočetl jsem se o horší čtečce otisku, ale rychlé nabíjení!
a nebo přemýšlím a to mě dost láká jít do Applu, konkrétně:
-iPhone 7plus-vyzkoušel jsem prostředí, telefon už není tak kompaktní a v poměru má malý displej, ale jinak by vyhovoval asi ve všem nejvíc, pěkné foto, pěkný displej, odolnost, bezkontakt nabíjení i dobrá výdrž, cenově ale jinde, možná bych měl možnost koupit použitý za lepší cenu.

Vím že mám asi vysoké nároky, kdybych chtěl udělat kompromis, zvolil bych jak jsem psal Honor 8x, nebo Play, ale oba mají pro mě značné - (USB-C a Play nic moc fotoaparát)
Když mi někdo pomůže se rozhoupat, budu jen rád, předem díky za pomoc! :-)
Naposledy upravil refresh dne 13. 11. 2018 15:26, celkově upraveno 1
refresh
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 11. 2018 12:39

Huawei P20 Pro, teď velmi výrazně zlevnil, tak se na něj podívej
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jostal 13. 11. 2018 13:15

Kouknul bych se na LGV30. Splňuje většinu požadavků (ne-li všechny) a je za sympatickou cenu.
jostal
Junior

Odeslat příspěvekod refresh 13. 11. 2018 15:38

P20Pro sice zlevnilo, ale pořád je o dost dražší než ostatní, navíc jsem nyní četl problémy s displejem, kdy "zelená", ale jinak skvělý telefon
LGV30 mě nějak minulo, a teď jak koukám, splňuje asi opravdu vše, nevím proč sem ho doteď neobjevil? Moc díky za tip, ještě něco o něm přečtu a nejspíš bude rozhodnuto, uvidím co výdrž na baterii (která je "jen " 3300mah) podle jedné recenze dá telefon i 2 dny při používání, podle druhé bude potřeba dát po 12h nabít.
refresh
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 13. 11. 2018 19:36

P20pro je drazsi , ale fotoaparat ma uplne jinde , nez konkurence.
A pletes si to. Zelena mate 20 pro. P20pro je vyzkouseny uz par mesicu.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod refresh 14. 11. 2018 10:32

Pro mě už je P20pro velký rozdíl v ceně.
Teď ale stále váhám mezi Mate 10pro a V30, vzhledem k tomu že jsem se k oběma dočetl nějaké chyby, by mě zajímal reálný pohled co je lepší volba. Ať už ohledně focení, reklamací a celkově spolehlivosti a funkčnosti (chyb).
refresh
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 15. 11. 2018 07:54

Minimalni rozdily.
hurec
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod refresh 16. 11. 2018 00:44

Díky za reakce, po nějakých radách a zkušennostech od uživatelů půjdu nejspíše do Mate 10 Pro, jediné co mě štve, že skončila akce v datartu, kde byla sleva 20% s kartou iBod :/. Nejlevnější v CZ distribuci zatím vychází na 10990,-, je to už tak pěkná cena, ale líbilo by se mi kdybych se dostal pod 10k. Kdyby měl někdo tip, budu rád :) (klidně do SZ)
refresh
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 11. 2018 10:00

Huawei P20 je na CZC za akční cenu 9990kč až do 25.11
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod refresh 17. 11. 2018 17:11

U té P20 je to pěkná cena, jak je Mate 10 Pro v porovnání s P20 ohledně focení a videa, je Mate 10 Pro na stejné úrovni, nebo je na tom P20 o tolik lépe (i videa)?
refresh
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků