Foun s výkonem, funkcemi a vysokou stabilitou...klidně menší

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2018 19:35

Ahoj,

vybírá se mobil. Náhrada za mnou velmi oblíbenou Nokii (Lumii) 920 s precizním a stabilním OS.

+Je potřeba, aby byl co nejstabilnější. Pohádky o stabilitě čehokoliv si nemusíme povídat, znám to velmi dobře od televizorů a dalších výrobků.
+Je potřeba, aby měl co nejvíce funkcí (nejširší možnou výbavu), které dnešní mobilní technika nabízí. Výbavu a funkce hlavně v konektivitě a propojení s dalšími zařízeními. Za funkce a výbavu nepovažuji věci typu ...čtečka otisku prstů a snímač ksichtu. To klidně oželím.
+Rád bych něco s velmi dobrým fotoaparátem a nejlépe 4K záznamem, ovšem na víc než 30 snímků. Z druhé strany nebudu za tuto fíčuru připlácet tisíce.
+Potěší navýšená odolnost.
+Potěší delší záruka a kvalitní servis.


-Není potřeba, aby měl displej velikosti staršího monitoru. 4,5" mně stačilo a klidně by stačila i stejná velikost nyní. Ano vím, je to problém.
-Není potřeba, aby telefon stál milion a všichni ho obdivovali. Nemám to pro focení selfíček a chlubení se na Facebooku.
-Není potřeba, aby byly v displeji výřezy, protože je to IN.
-Nepotřebuji bezdrátové nabíjení.

Funkčně se nabízí iPhone 8... ovšem ten zrovna není nejlevnější a tak nějak nemám ksicht na jablko. Ovšem chápu, že jsou lidé, kterým jejich OS vyhovuje a dělá radost. Neštítím se Huawei, ani Honoru, či LG. Ač u druhého jmenovaného jsem zaznamenal problém s BT zařízeními, a to vadí. Líbí se mně Samsung s jejich š*****átkem (Note), ovšem ten taky nepatří mezi cenově dostupné a jsem od něj několika lidmi odrazován, protože prý konkrétně Samsung teď zrovna nebrat. Designově mě okouzlil Blackberry Key 2 Athena s jejich hardwarovou klávesnicí, ovšem prý jeho výkon není oslňující. Z druhé strany si svůj vzhled nechá také zaplatit. Nebudu zde psát maximální cenu. Nižší vítězí. Nicméně - pokud nějaký telefon bude mít výrazně lepší parametry než jiný, o 1500 levnější, samozřejmě zvážím i dražší alternativu. Podobná zařízení tzv. dožívám. Tudíž nepodléhám modním trendům a nemám potřebu je měnit, protože teď je moderní toto, či ono. Jde mně o stabilitu, výbavu a funkčnost za, pokud možno, přiměřenou cenu. Cena do deseti tisíc by byla velmi zajímavá. Ale jak uvádím, nechci ji omezovat.

Díky všem ochotným poradit.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 10. 2018 18:42

Sto lidí četlo a žádný nenapsal ani řádku.

Snad jste pochopili, že mé požadavky nejsou v mnoha případech totální a neměnné. Chtěl jsem diskuzi, názory lidí, kteří napíší co ano - proč, co ne - proč. Ani cena, jak píšu, není vlastně omezená. I tak žádné rady, žádný názor. Kde jsou tedy lidé, co mobilům rozumí, co mají názor, zkušenost a jsou ochotni druhému pomoct ve výběru?
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 12. 10. 2018 19:19

V práci? Nebo se věnuji rodinám? :-)

Když vynecháme nechuť k iOSu, tak:
- iPhone SE (4" displej) / 6S
- iPhone 7

Z Androidů perfektně funguje například Xiaomi Redmi Note 5 (perfektní podpora od výrobce), Huawei Nova i3 nebo Samsung Galaxy A7 (ale zde je zmíněné Xiaomi o něco lepší, minimálně co se týče podpory).

Samozřejmě už člověk musí u Androidu počítat s větším displejem. Já mám iP8 a Xiaomi Mi A2 Lite. Velikostně oba akorát.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jostal 13. 10. 2018 07:58

Dle tvých požadavků bych vyzkoušel Sony Xperii XZ2 Compact za 11k přes O2 výhody. Přijde mi to jako ideální poměr výbava/velikost/cena.
jostal
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 13. 10. 2018 08:32

Až na tvůj komentář že "na něj nemáš ksicht" z tvých požadavků opravdu nejlépe vychází iPhone 8. Není sice nejlevnější ale na druhou stranu ho můžeš mít dalších pět let. Já spokojeně používám sedmičku a jsem s ní spokojený ale ta umí 4K pouze při 30fps což nesplňuje tvé požadavky a navíc osmička má optickou stabilizaci což se ti jistě bude hodit. Nepíšeš jestli musí být nový, dá se sehnat použitý kus který je jen pár měsíců starý okolo 14 000 https://www.mp.cz/mobilni-telefon-apple ... ty-p-39074 ale bude to jen s půlroční zárukou takže je otázka jestli se risk vyplatí. Já mám v rodině a u známých použitých/zánovních telefonů několik (+ jeden iPad) a s žádným zatím nebyl problém. Určitě doporučím pořídit i originální kožené pouzdro. (ano vím, je drahé)
MacPhenom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 10. 2018 09:00

Samsung S8 nebo Note 8 (pokud nevadí velikost) a případně počkat na akci cashback
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 13. 10. 2018 11:59

handyouch: přesně, k tomu jsem se radši nevyjadřoval, abych nevyvolal flame. Pokud tam má tazatel ještě původní WP8/8.1, tak ano, to ještě poměrně dobře fungovalo (leč omezeně). Ale od W10M se o žádné rychlosti, preciznosti ani stabilitě nelze bavit. Ani v rámci vtipu. Už bych to pak nazýval černým humorem.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 13. 10. 2018 12:58

Můžu se zeptat, proc Samsungy zrovna ted nebrat? :-D
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 10. 2018 16:01

Více lidí se shodlo, že bohužel u Samsungu dochází k nenadálému zasekání a lagování. Já s tím přímou zkušenost nemám, takže jsem jen „prodal, co jsem nakoupil“. Několik z nich se technice dost věnují, tudíž jejich názor/zkušenost vnímám dost vážně. Navíc se ještě vzájemně neznají. Jejich názor tak není ovlivněn názorem druhého.

U WP8/8.1 jsem pro sebe moc omezení nepociťoval. Na vše, co jsem chtěl byla aplikace a ta fungovala precizně. Ne, nechci vyvolávat flame. Je mi to jedno, protože ten systém už je mimo. Kdyby nebyl, šel bych znovu do stejné vody a neptal bych se na MM, který telefon vybrat.

MacPhenom hodně lidí má pod iPhonem uživatele, který potřebuje být „IN“. Já prostě nepotřebuji být „IN“, nepotřebuji se chlubit, že mám iPhone, nepotřebuji se chlubit, že mám telefon za XY tisíc. Jinak ano - vždy používám nějakou celistvou ochranu. Nokii jsem měl ve špičkovém pouzdře od Brando a displej ještě chránila fólie Krusell s doživotní zárukou. To pouzdro bylo excelentní, protože telefon skutečně po celou dobu života chránilo při občasném pádu. Navíc se dalo přes klips lehce připnout na kalhoty k protikusu. Mimořádně návykové.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 10. 2018 16:17

Samsungy jsem doporučil především kvůli špičkovým fotografiím a videu, nová nadstavba Experience by už neměla mít problém s lagováním, zasekat nevhodnou instalací tunami aplikací lze každý smartphone
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 13. 10. 2018 16:27

Hodně lidí používá iPhone i proto že chtějí telefon co "prostě funguje" my třeba v rodině máme iPhone všichni (já, brácha, táta, máma, bráchova dcera) a přitom nejsme žádní hipsteři co by museli být "in". A přešli jsme na ně postupně vždy když bylo potřeba vyměnit starší telefon ať už klasickou nokii, nebo smarthphone s androidem /windows phone. Půlku z nich (a taky iPad) jsme koupili jako zánovní a nikdy s nimi nebyl problém. Já ti to doporučuju ze své vlastní zkušenosti která je kladná což o telefonech s androidem zkrátka říct nemůžu. Živím se jako "ajťák" a tak semtam nastavuji zákazníkům například email do telefonu a vidím že kdo má androida si stěžuje mnohem víc než uživatelé iPhonu. Loni Apple prodal asi 216 milionů iPhonů, přeci to všechno nekupují jen hipsteři.. nebo jo? ;-)
MacPhenom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 10. 2018 16:38

Já bych to teď viděl na BlackBerry Key 2, případně levnější verzi Key 2 LE nebo Nokia 8 Sirocco
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 10. 2018 17:40

MacPhenom ne, nechtěl jsem urážet uživatele iPhonů. Jen jsem chtěl naznačit, abych předešel zbytečným kecům, které se sem-tam do diskuze zapletou, že telefon, konkrétně já, skutečně hodně využívám - po všech směrech. Takže potřebuji to, co potřebuji. Jednoduše... nemám to k chlubení a abych se zařadil kamkoliv, ale na náročnější používání. Takže mně je jedno, zda to bude iPhone, nebo Huawei, nebo, nebo... hlavně když zařízení z velké části splní očekávání a požadavky.

BB Key 2 je sice pěkný, ale prý nemá dostatečně silný HW, proto se občas zadýchává víc, než je zdrávo.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jostal 13. 10. 2018 17:43

Doufám, že tu nevyvolám meziplanetární přestřelku, ale ještě mě napadla LG V30, která se prodává za docela sympatickou cenu. Pěkně fotí, její výkon většina uživatelů ani nevyužije, hudbu jsem na ní neposlouchal, ale i po této stránce by to mělo být dobré a pak má ještě např. bezdrátové nabíjení. Jen to video je 4k/30fps. Jinak androidího systému bych se nebál. V mém okolí je to zase spíše naopak, že uživatelé iOSu přechází na android. Ale to je už hodně individuální, co komu vyhovuje víc.
jostal
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků