Huawei P20 , P20 Pro a nebo Galaxy S8 ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod redatorek 2. 10. 2018 14:45

Zdravím,

Vybírám fotomobil jako alternativu k DSLR.
Uvažuji o P20Pro ale tam hraje proti cena. Líbí se mě i klasická P20 a hlavně z toho důvodu, že mě nepřijde tak markantní rozdíl co se týká kvality fotek o proti Pro. Hodně uvažuji i nad S8.

Rád bych od vás vyslyšel rady a nějaké zkušenosti. Recenzí telefonů jsem viděl desítky už. Tak to zkouším ještě tady.

Díky moc
redatorek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JetBlack8 2. 10. 2018 15:23

Mozna se mnou lidi nebudou souhlasit ale to foceni s p20 pro za tmy, neni zadna hitparada a S8 chytnes v nejakym cashbacku za krasnou cenu
JetBlack8
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 2. 10. 2018 18:27

od dubna do září jsem používal P20 a pak jsem přešel na S8 a ta podle mě fotí líp. jednak má OIS, ale hlavně bleskově ostří, umí automaticky HDR a hlavně má jen jednu čočku v rovině s telefonem a chráněnou rámečkem, koupil jsem S8 v akci za 12t CZ distribuce. Akorát oproti P20 je horší výdrž baterie. Od pátku chystá Samsung zase nějaký brutální akce, tak pokud se objeví něco za dobrou cenu, neváhal bych.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 10. 2018 18:31

tady šetřit nemá smysl, vzal bych Huawei P20 Pro, foťák je top a výdrž baterie o mnoho lepší než u Samsungu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 2. 10. 2018 19:08

baterka je u Huawei lepší, foťák je TOP v testech, ale realita je trochu jiná. Samsung nefotí líp, ale ani hůř. Ale jednoznačně natáčí hnohem kvalitnější videa. To jen z pohledu foto-video. Ostatní věci teď nesrovnávám.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DRSG 2. 10. 2018 19:52

Porovnej parametry např. na gsmarena.com, budou to jen drobnosti, ale třeba S8 je 1,5roku starý, P20 jen půl roku. S8 má 5.0 modrozub, P20 vyšší kapacitu baterie, lepší selfie kameru a umí 920 fps při 720p a ten OIS mají všechny. No a pak už je to otázka ceny :-) tak šťastný výběr
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 2. 10. 2018 22:18

Pokud uz uvazuju o P20 tak ber P20pro. Casem si budes rikat , ze ja nedal o trosku vic a mohl jsem mit topku.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 3. 10. 2018 10:10

Já bych otočil a srovnával mezi P20 Pro a Galaxy S9, na kterou stále dokola probíhají nějaké akce.

S8 už nemá smysl kupovat, pokud nebude za opravdu dobrý deal (< 10k).

A pokud uvažuješ nad klasickou P20, tak k tomu řeknu jedno; mezní užitek. Pro každého je to jinak. Pokud máš zrcadlovku na všechno a z telefonu ti stačí "normální" výstupy, nevidím důvod v nepořízení klasické P20 (nebo zmíněné S9, na kterou je teď 5000 cashback..).

Ale na S8 se už vyser.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redatorek 3. 10. 2018 11:24

Ahoj lidi

Díky za názory. Každopádně viděl jsem několik testů co se týká focení a zvolím asi P20 klasickou ta oproti P20 Pro nezaostává tolik aby se mě vyplatilo připlatit. Nevadí mě, že to nemá tu ip 68 odolnost neplánuji ani fotit nějako pod vodou. S8 se mě líbí celkově ale zase beru, že už to je starší model. Takže všechno mě hraje pro P20.

Bylo mě doporučeno ještě LG6 tak ještě trošku uvažují nad tímhle kouskem. Ten se mě líbí pro wide angle možnost focení.

Co myslíte?
redatorek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 3. 10. 2018 12:19

Ta má, řekněme, ještě o rok starší chipset než má S8 (ne že by na tom dneska tak záleželo). Pokud budeš kupovat telefon na delší dobu, nekupuj již dva roky starý model :)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redatorek 3. 10. 2018 12:32

Ok :) dnes si zajdu pro P20 a uvidím jak budu spokojený. Před lety jsem používal P8 Huawei a nemohl jsem si stěžovat. Pak jsem přešel na iPhone SE kde jsem byl naprosto spokojený.

Tak uvidíme. Díky moc.
redatorek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků