Investice do mobilu / délka užívání

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod strnakri 23. 9. 2018 13:01

Ahoj, přemýšlím o novém mobilu a nějak se nemůžu rozhodnout.

Mám v merku Xiaomi Mi A2, dělají ho ve verzi 4GB nebo 6GB RAM. Ta 4 je kolem 5,5k ta 6 o necelé 2k dražší.

Vždycky jsem si říkala, že telefon do 5k max, jednou to blbě spadne a je to na vyhození. Musim, ale zaklepat, že Xiaomi co mám teď, mám přes 2 roky a nemá ani škrábaneček jenom už prostě hardwarově nestíhá.

Přemýšlím, jestli má smysl investovat 7,5k do 6gb ram, když ten vývoj jde neskutečně dopředu a za ty prachy bych čekala, že mě bude bavit dýl než 2 roky :D Model co mám teď stál 4,5k a to má jen 2GB RAM, za ty 2 roky se za stejnou cenu výbava mobilů zdvojnásobila.

Spíš se přikláním k tomu, že levnější verzi a za 2 roky obměna, to bude zase takových novinek a našlapanejch věciček, že i kdyby to furt fungovalo a stíhalo, tak se mi bude líbit něco nového :D Jde mi především o dobrý foťák což zde udávají duální 12+20 mpix zadní se světelností 1.8f, 20 mpix přední, video ve 4k. Hry nehraju takže by ta 4gb mohla být až dost?

Tak by mě zajímal Váš názor na frekvenci obměn mobilu vs. rozumná cena. U toho xiaomi je mi taky velice sympatický kovový provedení, ne ty skla jak všude cpou dneska. A kdyby měl někdo eventuelně typ na model podobných parametrů? Děkuji :)
strnakri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 9. 2018 13:11

4GB RAM bohatě stačí, netřeba připlácet, za dva roky bude tento telefon sice fungující ale už morálně zastaralý
Alternativa může být Asus Zenfone Max Pro M1 taktéž s čistým androidem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vit20 23. 9. 2018 14:27

Mi A2 by šel bez problému, 4GB RAM stačí.
Jak bylo řečeno nade mnou, tak Zenfone by mohl být alternativou, ale foťák má skutečně lepší Xiaomi.

Xiaomi:
- horší výdrž na baterku (3000mAh u Xiaomi vs. 5000mAh u Asusu)
- chybí NFC

Zenfone:
- nemá 5GHz WiFi
- horší fotoaparát
vit20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opasino 23. 9. 2018 21:28

Všechno je otázka priorit. Já bych při výběru třeba vůbec neřešil, jestli 4 nebo 6 GB RAM, i 4 bude ještě dlouho bohatě dostačovat. Ale zase kupovat něco nového, jednoznačně bych chtěl NFC. Kapacitou baterie se sice dá řídit, ale také to kvůli personalizaci nemusí být vypovídající.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 9. 2018 06:51

Stále se opakující téma ... tazatel má pár drobných a řeší jestli telefon za 5 nebo 6 tisíc. A pokud možno aby byl lepší než než telefon za 25t

"Tak by mě zajímal Váš názor na frekvenci obměn mobilu vs. rozumná cena." - žádná taková definice neexistuje. Nechápu jak někoho může napadnout takový blábol.
Prostě se mi přestane líbit, tak si koupím nový.
anonymni

Odeslat příspěvekod Loader 24. 9. 2018 08:48

@strnakri:

Kup Mi A2 4GB, úplně postačí. Samozřejmě, chce to také reálná očekávání. Telefon za pětku je telefon za pětku.

A s tou obměnou, vzhledem že telefon stojí oněch 5k.. tak pokud by se po záruce rozbil, hodím ho do koše a koupím nový - viz výše reálná očekávání.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 24. 9. 2018 09:20

"Jde mi především o dobrý foťák " A řešíš nějaké Šaomi za pár tisíc a RAMku ... :D
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xixo 24. 9. 2018 12:20

Na fotky z dovolené ve stylu "koukejte, tady jsme byli" je v téhle cenové kategorii dneska v pohodě asi všechno.
Naposledy upravil opasino dne 24. 9. 2018 18:51, celkově upraveno 1
Důvod: Předchozí příspěvek se necituje.
xixo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků