Sony Xperia XZ Premium vs Xperia XZ1 vs Nokia 7 Plus

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod petr311 20. 9. 2018 16:04

Zdravím. Prosím o radu při výběru nového mobilu. Po letech používání Lumií v několika verzích - aktuálně Lumia 640XL s W10 - pomalu nastal čas, kdy víceméně začíná být nutnost přejít na Android.
Mobil používám samo sebou k volání, ale poměrně málo; občas sms; zato hodně internet - využívám hojně i jako mobilní hotspot (připojený note-tablet); poměrně hodně k navigaci (skútr + auto); hodně také k focení + nějaké to příležitostné video. Nový mobil by měl mít úhlopříčku minimum 5,2" max do 6", ideálně dobrou odolnost vůči vodě (hlavně při použití jako navigace na skútru), velmi dobrá čitelnost na slunci - opět kvůli navigaci, srovnatelná s Lumii 640XL; vnitřní paměť min. 64GB; svižný HW.

Vybírám z těchto modelů:
Sony Xperia XZ Premium - moc pěkný vzhled, velikostně mi přijde tak akorát, odolnost vůči vodě.
nevýhoda - poměrně vysoká cena, skutečně se vyplatí za to dát tolik peněz? Vyčetl jsem že má Android 7.1, je u tohoto modelu k mání aktualizace na novější Androidy, příp. jestli je to vůbec nutné nebo jak to je vůbec s těmi Androidy?

Sony Xperia XZ1 - jako druhý favorit, opět velké plus velmi pěkný klasický vzhled, odolnost vůči vodě atd.;
nevýhoda je menší úhlopříčka - 5,2", je něco levnější než Premium, nicméně i tak, vyplatí se za tu cenu?

NOKIA 7 Plus - jako třetí favorit je právě tento mobil, jakožto letitý Nokiák mě docela láká tento model, nevýhodou spatřuji ten protáhlý displej s poměrem 18:9 - což se mi ale opravdu nelíbí, bohužel se to stává standardem, ále nemá žádnou odolnost vůči vodě apod., což by možná nebylo až tak na závadu, mohu vyřešit použitím ochranného obalu při navigování na skútru v dešti. Ze zmíněných mobilů má nejlepší cenu :-)


Uvítám názory - připomínky zkušenějších, proč zrovna některý z těchto modelů ano nebo ne, příp. jestli byste dokázali poradit jinou vhoudnou alternativu. Předem díky za odpovědi.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 9. 2018 18:05

Ještě si do výběru přidej Moto Z3 Play s přídavnou baterií Moto Mods, na navigaci se hodí delší výdrž baterie

http://www.lenovoblog.cz/2018/07/recenz ... letky.html
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paja-indian 20. 9. 2018 18:37

Záleží i na dalších parametrech co od telefonu očekáváš (výkonný procesor, dual SIM?). Já jsem se cca před půlrokem rozhodoval dost podobně - měl jsem dvě lumie, předtím siemensy a nokie. Nakonec jsem se rozhodl že u lumie ještě zůstanu. Koupil jsem 950xl a jsem naprosto spokojen (AoD OLED, probuzení dvojklikem, možnost aktivovat režim ovládaní jednou rukou, dostatek výkonu a především Continuum). Moc aplikací (stejně jako já) nepoužíváš, prostředí W10M znáš. pokud i tak chceš přejít na android, měl bys zvážit i tyto alternativy: BB Motion a Dtek60 (BB má nejbezpečnější Android a dobré vychytávky v systému). A dále LG G6 (armádní odolnost Mil std 819g a proti vodě IP68, výkonná střeva a vcelku dost dobrý foťák).
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod red98 20. 9. 2018 18:41

petr311 píše:Zdravím. Prosím o radu při výběru nového mobilu. Po letech používání Lumií v několika verzích - aktuálně Lumia 640XL s W10 - pomalu nastal čas, kdy víceméně začíná být nutnost přejít na Android
.


- Hned tretia veta- Preco android?
Ak si vyrastal na WP, tak prechod na iOS ta bude "boliet" menej, ako prechod na android. Za mna Iphone 7.
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 20. 9. 2018 18:59

Díky všem za odpovědi. Tak od W10 odcházím dost nerad, ale je to dáno hlavně díky tomu, že vývoj v podstatě ustrnul na mrtvém bodě a těžko lze očekávat, že by někdo myšlenku mobilních W znovu vzkřísil. Hodně aplikací mi už nefunguje, hodně věcí ani v Storu není, no prostě moje trpělivost s tímto systémem narazila na mantinely a tak asi přejdu na Androidy. Kouknu se ještě na ty modely, co jste tu nadhodili a uvidím, zatím všem díky za náměty k uvažování :-)
PS - Iphone už je poněkud mimo rozpočet...
ještě doplním pro Paja-indian: no já se původně chystal přejít právě na Lumii 950XL, hrozně se mi líbil, ovšem mrkvosoft to zadil že se na další vývoj vykašlal a tím vše skončilo, velká škoda. A náhrada se jen těžko hledá.

Jinak koukal jsem na tu Motorolu, no po pravdě vzhledově nic moc, vůbec mě nezaujal.
petr311
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků