folie na displej

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dyraen 9. 9. 2018 14:40

Dobrý den koupil jsem si nový telefon huawei p20 lite a uvažoval jsem o koupi folie/popřípadně case na zadní stranu...nevíte někdo o nějakém shopu kde lze koupit za nějakou dobrou cenu a popřípadě vám jí i nalepí ? Bojím se abych to nepokazil...a koukal jsem na alzu a tam folie stojí 300kč + 200 kč za nalepení což mi příjde celkem hodně...díky
Dyraen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VolumePJ 9. 9. 2018 14:42

Alza má nesmyslné ceny :D Zajdi do Mobilpohotovosti, tam mají skla na telefony od 219kč a nelepí zdarma pokud koupíš u nich :)
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 9. 9. 2018 17:30

Pokud by vám nevadilo si chvíli počkat (dva až čtyři týdny), tak za pár kaček si můžete objednat fólii či rovnou temperované sklo z ebay (např. https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=hu ... ered+glass). Za cenu jedné fólie z Alzy si koupíte deset a více fólií/skel na ebay do zásoby a s poštovným zdarma. Takže na správné nelepení budete mít dost pokusů :D .
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 10. 9. 2018 07:47

U těch fólií z eBay fakt pozor.

Jasně, dolar za tři kousky je supr, ale ta kvalita je fakt hrozná. Raději to temperovaný sklo a opět, nějaké dražší, protože ty levnější mají stupidní rozměry a výřezy.

Za sebe mohu doporučit SPIGEN, pokud na daný model dělají temperovaná skla.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dyraen 10. 9. 2018 09:45

Tak ho asi koupím u mobil pohotovost když mi to tam ihned nalepí...lepší než čekat měsíc a potom většinu z nich zkazit a výsledná kvalita nebude tak dobrá...jen se chci zeptat jaký je rozdíl mezi tvrzeným sklem a folii co je pohodlnější ? Bojím se, aby to tvrzené sklo nebylo nepříjemné při mačkání na displej.

https://www.mp.cz/tvrzene-sklo-caliber- ... te-p-36000

vs

https://www.mp.cz/ochranna-folie-huawei ... sts_page=1

PS ještě jsem našel nějaké tvrzené sklo tady kde vám ho taky zadarmo aplikují
https://www.tvrzenysklo.cz/p/tvrzene-sk ... -p20-lite/
je mezi těma v mp a tady nějaký rozdíl myslíte, že v tom mp bude kvalitnější nebo je to stejné?
Dyraen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 10. 9. 2018 13:53

Je to stejné, všichni to berou v Číně, jen si tady každý přirazí více nebo ještě více. Já v MP koupil bumper, protože jsem ho potřeboval rychle, značka Fixed za 149, a pasovalo jakž takž, výřezy neseděly přesně, objednal jsem další z ebay za 1,3$ a sedí mnohem lépe, celý slavný Fixed šel do koše.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ziki 10. 9. 2018 14:59

Dyraen: Jak píše roy1, tak všechny ty skla pocházejí z Číny, jen se liší značkou, v balení, občas ve výřezech a hlavně v marži. Mám zrovna vedle sebe mobily s temperovanými skly, jeden má sklo z ČR za 199 Kč, druhý laciné z Číny (5ks/3,59$) a viditelně a hmatatelně žádný rozdíl nevidím a necítím.
Co do pohodlnosti, tak sklo je lepší. Nejde ani tak o mačkání, ale spíš o pohyb prstu po povrchu a v tom je sklo lepší, protože je hladší. Poslední fólie co jsem měl byla hrubá a prstem jsem na ni drhl.
A sklo je taky lehčí na nasazování. Fólii musíte při nasazování neustále rovnat, centrovat a dávat bacha na bubliny, protože po nasazení je vytlačíte pryč velmi stěží. U skla stačí na začátku jen srovnat se spodní hranou, pak jen pustit a ono samo přilne a jen lehkým tlakem odstraňujete vzduch z pod-skla, který je všechen během chvilky pryč. Abyste nasadil špatně sklo, tak byste musel být fakt hodně levý ;-).
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 9. 2018 20:39

Dost dobře nechápu, proč někdo haní skla z Číny, například z Aliexpressu. Je to úplně stejné sklo, které vám tam nalepí kdokoli jiný. Chápu, že když člověk objednává nový mobil za 15...20 tisíc, tak ho chce hned chránit a přikoupí hned sklo i kryt. Ale pokud vím, co budu kupovat za mobil nebo chci další nová skla, tak jedině Čína. Všichni (každý eshop, každý prodejce) je kupují v Číně a zde se je snaží jen prodat pod reklamními triky, že se jedná o "lepší" sklo, že je "kvalitnější", že více vydrží a podobné kecy, ale je to úplně stejné sklo, které objednáte z Alíka.
anonymni

Odeslat příspěvekod zumzumzum 11. 9. 2018 07:32

Koupil jsem si folii na záda mého Honoru 9 na alze.
A nikde nikdo si netroufnul mi ji tam nalepit :D a pak se našela jedna slečna v jednom krámě co pracuje v Huawei krámu a povedlo se! :D ale těch krámů co jsem obešel jejej...
Jinak na displayi mam folii ktera se sama opravuje a je to mega husty!
Rypnes do toho omylem nehtem a za den , dva tam uz nic nemas :D LOL
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VolumePJ 11. 9. 2018 11:39

Kdes takovou koupil zumzumzum?
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Trifidek 13. 9. 2018 10:00

Jaké jsou skla Kisswill ?
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 9. 2018 10:30

VolumePJ:
Dostal jsem ji k novemu telefonu k memu Honor 9 kdyz jsem si ho kupoval v Euronicsu..
Sam tu folii nechapu do ted :D ale je to tak jak pisu... Nevim jestli se da koupit normalne... Ale ma hodnotu 500,-
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delong 13. 9. 2018 22:13

zalezi ale jake sklo, mal som jedno lacne sklo na iphone 8, vobec po nom prst neklouzal, mal nahovno olejofobnu vrstvu, neni sklo jak sklo.
delong
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků