Náhrada W10

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Paja-indian 25. 8. 2018 06:56

Dobrý den všem. Jsem naprosto spokojený s L950XL, ale zamýšlím se co po ní. Existuje telefon s Androidem, který by měl střeva na úrovni vlajkových lodí (top procesor, top grafickou kartu, velké RAM a špičkový fotočip) a zároveň byl "rozebiratelný" (alespoň baterii)? Takový telefon by mne snad s Microsoft launcherem vyhovoval. Jen mi bude chybět Continuum. Poradíte nekdo, jestli lze najít podobný telefon?
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 25. 8. 2018 07:29

Zapoměl si uvést ještě cenu kolik do toho chceš vrazit. :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 25. 8. 2018 07:55

Můžu se zeptat, proč je tam ta rozebíratelnost jako podmínka? Není lepší si vzít nerozebíratelný, ale zato voděodolný telefon?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paja-indian 25. 8. 2018 08:10

Do 12tis. Voděodolnost nevyužiji. I normální telefon bez IP68 může trochu zmoknout. Pod vodu s telefonem nechci, na tom mám outdoor cameru.
Paja-indian
Junior


Odeslat příspěvekod iOvce_ 25. 8. 2018 10:48

Pokud by se mělo jednat o aktuální model, tak to asi nekoupíš. Napadá mě max kouknout třeba po dva roky starých top modelech, napadá mě LG G5, tam se ještě baterie nějak měnit dala, dal se tuším urvat nějak spodek a prohodit. Případně u V10 to myslím ještě šlo.
Ale od roku 2017 už asi nic s vyměnitelnou baterií na trh nepřišlo. Rozhodně ne nic se slušnou výbavou.
iOvce_
Junior


Odeslat příspěvekod VolumePJ 25. 8. 2018 12:39

Ahoj, napadá mne pouze LG G5 nebo V20. Oba to jsou vnitřnostmi vlajky 2016/17.

Dále lze aktuálně sehnat Motororola Moto G5/Plus, ale to už neni vlajka, obsahují totiž Snapdragony 625 :D

Opravdu si jsi skálopevně jistý, že chceš vyměnitelnou baterku ? Já jsem si pár let zpět kupoval Honor 4C s tim, že má vyměnitelnou baterku, proč by neměl mít když má sundavací záda.. no, neměl :D Zjistil jsem to až po roce používání když jsem se nudil, a v ničem mi to absolutně nevadilo :)
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Paja-indian 25. 8. 2018 15:28

Kdybych se smířil s nerozebiratelností, který telefon by byl nejblíž požadavkům (dobré foto, top střeva, AoD, Continuum)?
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 25. 8. 2018 15:40

Samsung s8, s9? Kolik na to mas prostředků? A continuum ma prostě MS, budeš se muset smířit s něčím jiným...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VolumePJ 25. 8. 2018 15:46

Funkci Continuum ti žádný Android nenabídne, nejblíže k tomu jsou řady Galaxy S 8/9 a Galaxy Note 8/9 od Samsungu s funkcí DeX, a zároveň mají požadovaný AlwaysOnDisplay. O top střevech neni třeba polemizovat.

Jenže stále jsi nám nenapsal, v jaké cenové hladině hledáš :)
Kromě řady S8, která je od +-13-16 tisíc, se pohybujem kolem 20-27 tisíc u řady S9 a Note 8/9
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior


Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 25. 8. 2018 19:13

S9 se už podruhé o tento víkend prodávala za 16990 - 4000 cashback od Samsungu + 256GB karta. Takže za základní S9 s 256GB kartou celkem 12990,-kč je výborná cena.

Místo Continuum je mnohem lepší náhrada režim DEX od Samsungu(podívej se na YT na videa nebo si ho zkus sám, mají ho připravený na vyzkoušení v Alze i v Electro Worldu).
Adaptér jsem si koupil v akci za 999kč a s trochou úprav např. aplikací DEX Max dokáže plně nahradit stolní počítač pro méně náročného uživatele.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Paja-indian 25. 8. 2018 20:54

Psal jsem - do 12tis. Jen se mi nelibí nadstavby Samsungu. Měl jsem pracovní telefony od samsungu a neoslovilo mne to :-( vůbec. Žena je měla taky a té se každý android začal zpomalovat... Nicméně, Microsoft launcher to všechno změní, nebo ne?
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2018 21:01

nainstalovaní jiného launcheru nadstavbu nezmění, jestli ji nechceš, dívej se po smartphonech s Pure androidem, Nokia, Motorola, Google Pixel
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků