Honor 10 vs Xiaomi Mi 8

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DeadPhoenix 24. 8. 2018 20:31

Zdravím, už dlouhou dobu zkouším jiné a jiné značky, ale už dlouho se mi nestalo že bych byl s mobilem doopravdy a plně spokojený, naposled se asi jednalo o Xiaomi Mi 2 ale tento mobil je dnes již velmi zastaralý. Vyzkoušel jsem další díly Xiaomi (3, 4,) ale tam jsem již tak spokojen nebyl. Samsung, HTC, a posledních pár let Huawei (P8Lite P9Lite) ale přiznám se že ani zde jsem nebyl příliš spokojen, ne že by mi na mobilech něco extra vadilo, ale tak nějak jsem ty mobily ani pořádně nevybíral já, a úplně neodpovídali tomu co bych od mobilu očekával, letos je to ale jiné, dlouho jsem pátral, a nejvíc mi momentálně vyhovují tyto dva mobilní telefony: Honor 10 a Xiaomi Mi 8. potřebuji: aspoň průměrnou výdrž, pěkný design, a hlavně dobrý výkon a menší náchylnost k poruchám a zpomalení po pár měsících používání. (celková spolehlivost) o co mi naopak nejde je fotoaparát, a různé místo kde se nachází jaké tlačítko, senzor, apod. cenu mají podobnou, tak podle ní taky nehodnotím. Celkově mobil používám hlavně pro zábavu: (sledování videií, filmů, hraní her, a prostě jenom flákání se na internetu.) již jsem nějakou dobu pátral, a co se týče Honoru, na něj slyším jen samou chválu, jak co se týče výkonu, tak i na jeho spolehlivost. Naopak Xiaomi je novější, a přátelé o něm tolik neví, ale ve stávajících srovnáních (ještě jich moc není) Honor často i poráží, ale právě po zkušenostech s Xiaomi 3 a 4 se bojím jeho spolehlivosti. Mohu se zeptat na váš názor, jaký mobil by mi vyhovoval podle vás líp, a proč? ještě dodám že chci aby mi aspoň 2-3 roky vydržel. předem děkuji za odpověď.
DeadPhoenix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 24. 8. 2018 23:30

Tak , kdyz mas strach s xiaomi. Tak koukni na huawei nova3. Jde do prodeje 1.9 a vypada fakt slusne. Ktomu jeste usetris.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero1977 25. 8. 2018 08:59

Počkat na huawei nova 3 nebo pokud fakt nefotis vem Honor play
kalimero1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VolumePJ 25. 8. 2018 11:33

Souhlasím s kalimero1977. Na konzumaci obsahu bych taky doporučil Huawei Nova 3 s 6,3" diplejem, avšak pokud chceš stejný výkon a displej, ale foťák tě opravdu nezajímá, můžeš sáhnout po Honoru Play. Oba tyto telefony jsou nafouknuté klony Honoru 10. Případně bys mohl uvažovat i o přímo Honoru 10, za předpokladu že ti více vyhovuje čtečka pod displejem, nebo máš menší ruce.

Co se týká nadstavby, mám dlouholeté zkušenosti s EMUI a už na Androidu 6 běželo perfektně optimalizované, na Androidu 8.1 se už ani v nejmenšim nesetkávám s nějakými trhanými animacemi nebo pády appek.

Na druhou stranu Xiaomi Mi8 je kvalitní telefon se špičkovou výbavou, ale ten výřez co má je hnus. Nic proti nim nemám, můj Honor 10 ho taky má. Ale ne tak masivní, nelíbí se mi ani u iPhonu X. Prostředí si s tim výřezem neumí poradit, lišta neni jen kolem něj, ale i pod nim v mnoha aplikacích. Ale to je věc aktualizaci a jak se k tomu výrobce postaví. Jinak jsem četl, že MIUI 10 běží výborně, hlavně u Xiaomi, ač je to sebevíc čínská značka, má delší podporu jak kdejaký Huawei nebo Honor telefon, to se mu musí nechat :)

Ideálně si jdi všechny telefony někam osahat, Nova 3 je skleněná, taktéž Honor 10 i Mi8, kovový z nich je pouze Honor Play. V držeti to pro tebe může být rozhodující faktor, ikdyž je mi jasné, že telefon strčíš do silikonu :D
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod DeadPhoenix 25. 8. 2018 19:39

průběžně vám děkuji za odpovědi. na Huawei Nova 3 a Honor Play se podívám. Co se týče Xiaomi, ne že bych mu nevěřil, jen s poslední zmíněnou dvojicí mám špatné zkušenosti, tak se ptám zdali máte jiné zkušenosti s novějšími díly xD. každopádně děkuji moc.
DeadPhoenix
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků