Fotomobil - Huawei P20 Pro

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kubicka 22. 8. 2018 13:01

Ahoj,

už dlouho přemýšlím, jestli si koupit foťák nebo telefon... Chci dělat kvalitní fotky a mít možnost fotit kdykoliv a kdekoliv, což právě splňuje spíš fotomobil, než dedikovaný foťák a navíc si nechci úplně hrát s různými nastaveními a objektivy.

Proto bych se chtěl zeptat, jestli za to P20 Pro stojí. Cena není úplně nejmenší a já taky nemám úplně neomezený budget, ale jsem ochoten do telefonu investovat, pokud kvalitou dosáhne oné ceny...

Co myslíte? Máte s ním někdo zkušenosti? Nebo by bylo prostě lepší koupit nějaký malý kompakt, či nějaký jiný smartphone.

Momentálně mám Xiaomi Redmi 3S, který tedy žádné převratně kvalitní fotky nedělá..
kubicka
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 22. 8. 2018 13:18

Já mám Samsung Note 8 a pár let starý kompaktní foťák Nikon P300 https://www.digimanie.cz/recenze-nikon- ... ikula/3954
Foťák už téměř nepoužívám, vše fotím telefonem. V čem byl foťák dlouho lepší než telefony které jsem používal bylo focení za minimálního světla, ale i to teď zvládá obstojně telefon.

Malý kompakt do 4000 Kč bude podle mě tak srovnatelný s telefony střední třídy.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hurec 22. 8. 2018 14:05

Jo vyplati se.
Stejne jak S7,8,9 , mi8 , oneplus 6 , P20....
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 8. 2018 15:37

Jestli chceš fotit krajinky a architekturu tak se podívej po telefonech s širokoúhlou optikou,nabídne ti daleko víc možností.Aktuálně ji mají jen talefony LG a Asus.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 22. 8. 2018 18:24

To je fakt o osobních preferencích. Třeba takový příplatek za P20 pro oproti dejmetomu výprodejové S7 mi čistě kvůli foťáku asi nedává zase takový smysl. Ale to jsou prefence.

To samé kompakt. Mám Canon G7X M2. Vejde se do kapsy, má relativně slušný rozsah ohnisek a marná sláva, fotí znatelně lépe než dnešní fotomobily. Není třeba jej nějak štelovat (ale pokud člověk chce, touhle cestou dosáhne ještě výrazně lepší úrovně). Ale kupodivu ostření je horší jak u nejlepších fotomobilů.
Pak je to třeba univerzální Panasonic tz100, který už je o něco větší, ale s univerzálnějším rozsahem ohnisek (zoomem).

Ale třeba moje S7 funguje velmi dobře za všech okolností pořizuje poměrně slušné snímky, takže spokojenost. A jsou tu alternativy s více foťáčky (širokoúhlé, či tele...obvykle s o něco horšími výsledky než primární foťáček, ale znatelně zlepší univerzálnost použití).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 23. 8. 2018 13:43

Mám S7 a Panasonic tz200. TZ200 fotí líp i když její rozsah ohnisek 3.3-6.4 nepatří mezi nejlepší, ale 360mm zoom, který můžu mít v kapse to vynahradí. Ovšem člověk nemá foťák všude. Pak záleží, třeba zmíněný Note8 fotí už skvěle a barvy jsou i celkem reálné a detaily ostré do většího zvětšení. P20 Pro mi nesedl barvami, prostě takový trochu omalovánky
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 23. 8. 2018 13:46

kubicka píše: Chci dělat kvalitní fotky a mít možnost fotit kdykoliv a kdekoliv, což právě splňuje spíš fotomobil, než dedikovaný foťák a navíc si nechci úplně hrát s různými nastaveními a objektivy.



Odpověděl sis sám. Pro tebe bude lepší fotomobil - dnešní telefony umí i RAW, který následně doupravíš podle svého např. v Lightroomu. Na fotku budeš koukat na displeji, takže bych volil ten mobil, který patří ke špičce - výše zmíněný Note 8 skvěle zapadá.

Pokud nepotřebuješ pero a telefon bude moc velký, řada Galaxy S také skvěle poslouží.


PS: Navíc, telefony jsou dnes i voděodolné, což značně rozšiřuje možnosti zachycování momentů.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubicka 23. 8. 2018 14:32

Ten Huawei by jsi mi nedoporučil?

Ještě mě tak napadá, že bych chtěl, aby také uměl dělat slušná videa.
kubicka
Junior

Odeslat příspěvekod lukodlak 23. 8. 2018 14:39

Huawei fotí pěkně.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 23. 8. 2018 16:23

Huawei nefotí vůbec špatně (jen automatika prý dost přibarvuje). Ale nepřijde mi to jako brutální kvalitativní skok. Spíš bych na tvém místě rozmyslel co očekáváš od telefon (krom foťáku). Note 8 je povedený telefon. Ale upřímně, primární foťáček je v podstatě totožný s S7, sekundární je fajn na portréty apod., ale obraz je o něco horší jak z primárního foťáčku. + mě osobně vadí zahnutý displej na sledování fot. S7 má naopak oproti novějším modelům (a nejlepším konkurentům) rezervy ve stabilizaci videa.

Abych shrnul původní myšlenku - s7 vyjde v české distribuci v slušném obchodě cca na 10tis. Note 8 na 20 tis. P20 pro na 22tis. Minimálně v prvním případě mi skutečně nepřijde adekvátní příplatek 10tis. za druhý foťáček s delším ohniskem. Proto mi celá ta diskuze čistě o lepším foťáku, kde lítají tisíce jako by nic, nedává smysl. V tomhle ohledu bych klidně mohl doporučit někde sehnat méně jetou lumii 950 (která jako smartphone už nedává smysl).

Tím neříkám běž a kup si S7, jen bych 2x zvážil finanční limit a nehonil se nutně za tím nejlepším.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 8. 2018 16:32

do konce srpna je Samsung S7 u MP v akci za 9k

https://www.mp.cz/aktualita-summer-blac ... 7706195892
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leoš27 23. 8. 2018 18:56

Huawei P20PRO fotí skvěle. Někdo tu píše, že fotky z něj jsou omalovánky. Ano, ale pouze se zapnutou umělou inteligencí. A ta se dá vypnout. Noční fotky nemají konkurenci a výborný je i bezstrátový zoom. Trojnásobný nemá žádný jiný mobil. A má mnoho dalších výhod. Mimochodem, v současnosti doporučovat jako fotomobil S7 je mimo mísu. Je to výborný mobil a fotí dobře, ostatně jsem ho měl taky, ale třeba nějaký zoom na něm řešit nemusíš. Jen digitální se ztrátou kvality. Je to holt už starší model.
Leoš27
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 23. 8. 2018 19:57

On to podle mě není příklad úplně mimo mísu, když vezmeš, že si připlatíš víc jak dvojnásobek (a jak jsem psal, neříkám ať nutně koupí S7, může se podívat třeba i na levnější LG G6, nebo na P10...v poloviční ceně). A pokud dotyčný zatím používá Redmi 3S.. ale proč píšu - nemáš možnost udělat srovnání nočních fotek (či za hodně špatného světla) z S7 a P20Pro? Zatím jsem měl tu čest maximálně s testy a různými recenzemi po internetech, některé byly hrůzné (nějaký nightmode?), ale některé mě naopak velmi příjemně překvapily a zavzpomínal jsem na svou lumii 1020.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 23. 8. 2018 20:22

Nezapomeňte na Pixely, fotí taky krásně a nejreálněji a velmi detailně. Mám fotky z nich moc rád
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kubicka 23. 8. 2018 20:30

S7 je už ale pěkně starý telefon, ne? Vyplatí se do něčeho takového ještě vůbec investovat?

Google by měl někdy v říjnu vydat Pixel 3, tak si říkám, jestli počkat?

A pak je tady ještě tohle.. https://www.imobily.eu/samsung-galaxy-s ... cb8e7eeca9

Je to vůbec možné, za takovou cenu?!
kubicka
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků