Telefon do 4,7"

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod motorol 14. 8. 2018 19:05

Na běžné použití je systém v pohode. Nějaké aplikace používám stejně androidi, některé bohužel grátis na iP nejsou. Fotky moc neřeším. Na displeji vypadají pěkně a jinam je netaham. Prodejní cena je u SE stále OK, kdyby to nakonec nevyhovovalo.
motorol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delong 14. 8. 2018 21:28

Volvo XC70 píše:A připadá ti iOS přívětivější než Android? A co fotky u IP SE?
Už jsme byli téměř rozhodnuti pro Sony a zase jste nás zvyklali.

viewtopic.php?style=2&f=1904&t=1239666&start=300

Tu som písal výhody nevyhody
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Robert.Hujer 14. 8. 2018 21:33

Volvo XC70: to ti nikdo nerozhodne jestli A nebo B...
Kazdemu vyhovuje neco jineho a kazdy ma jine duvody.
Ja napr. nechtel do iphonu, protoze bych se citil takovym malym rukojmim (nemam rad prechody, i vymena telofonu je pro mne neprijemna. Ne, ze bych to nezvladl, ale zabere to minimalne jeden vecer): az budu zase menit mobil, tak u applu je vetsi riziko, zda bude maly mobil, zda bude za rozumnou cenu,... Navic vetsi restrikce, co muzes a nesmis. Jasne, proti tomu je asi vetsi bezpecnost a mozna i kontrola, co se v systemu deje. To u androidu je sance, ze se najde vyrobce maleho mobilu, asi vyssi. I kdyz ani android neni moje laska.

delong: k stabilite systemu: beru, ze IOS je stabilni, ale mam pocit, ze android taky pokrocil. Presel jsem z WM, ktery je celkem opevovany, co se tyce stability, ale proti tomu je XZ1, co se tyce sviznosti a stability na mile vzdalena. V mobilu mam tak 20+ aplikaci a zadne zhorseni systemu jsem nezaznamenal...
Robert.Hujer
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 15. 8. 2018 08:04

Otazka je, co si pod pojmem "stabilni OS" clovek dokaze predstavit. iOS ve verzi 11, ale i v chystane nove 12 taky neni uplne bez chyb viz. https://dotekomanie.cz/2018/08/apple-musel-stahnout-ios-12-beta-7-novinka-byla-plna-chyb/
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mufallo 15. 8. 2018 15:35

Mám osobní zkušenost se Sony XZ1 compact a náhradním iPhone SE. Ten iPhone má opravdu baterku slabší, pravda zírám do mobilu skoro pořád, tudíž pro mě je max. na půlden, pro Vaši paní max. na den, a přes noc nabít. XZ1c vydrží i mně celý den s přehledem a dva dny pro nenáročného určitě, Sony jsou na výdrž držáci, možná i ten starší X compact by nebyl špatný. Bohužel mám nějak smůlu na poruchové kusy. Předchozí Z3c mi po roce chcípla, a po dvou a něco chcípl dotyk, XZ1c chcípla po 8 měsících (před smrtí žhnula jak žehlička), teď je v servisu a proto jsem koupila ten iPhone.. Každý má něco do sebe. XZ1c má rychlejší reakce, iPhone potřebuje víc času mezi "zmáčknutími", ale je fakt supr nejmenší a takový precizní kus železa, věřím mu, že se nepokazí tak brzo. Občas něco oproti androidu neumí, ale vesměs prkotiny, google služby má dobře vyřešené, co se týče přechodu android-iOS. Škoda té slabší baterky a jiného dobíjecího konektoru.
mufallo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 18. 8. 2018 11:13

Tak už jsme byli téměř rozhodnuti pro Sony XZ1 Compact, ale byli jsme na návštěvě u známých a manželčina kamarádka má Samsung Galaxy S7 a nemůže si ho vynachválit, tak si o něm povídali a opravdu super telefon, i když je už téměř 2 roky starý.
Hlavně fotky jsou naprosto super excelent a výdrž baterie při běžném používání v pohodě 2-3 dny, někdy i 4.
Manželka by nakonec skousla i tu velikost S7.
Takže se chci jen zeptat na váš názor, zda je lepší XZ1 Compact nebo S7, starší Android nevadí (ale asi je i aktualizace).
Jde nám primárně o výdrž a foťák, ostatní není tolik podstatné.
Díky za názory.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 18. 8. 2018 12:07

Běžte se někam podívat na ten samsung a3 2017, fakt :-) S7cku bych uz dnes nebral, uz pred rokem to byl starej kousek...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renny7046 18. 8. 2018 13:30

Tak ona ta s7 bude určitě fotit lépe než A3 2017
renny7046
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 18. 8. 2018 15:35

A3 je predrazeny low-end. S tou jejich nadstavbou to bude pooooomaaaaaleeeeee.. Kdyz uz low-end tak jsou na trhu vyrazne lepsi telefony za polovicni peniz. S7 je zoufale stara - nulova podpora - nebrat. Tady z tech tri jednoznacne XZ1. A vydrz proti S7 dvojnasobna. Vykon take.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 18. 8. 2018 16:32

Katikakus: Není pomalý, zkoušel jsi ho, když tady tak zkušeně píšeš? A doporuč nám výrazně lepší telefon za poloviční peníz... Ve velikosti do 4,7 placů! :-D
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 18. 8. 2018 19:06

Tak ten A3 je výbavou tak za max 2900, 2gb ram a 16 gb vnitřní paměť je těžký low-end, baterka s mizernou kapacitou, ovšem když za takovou haluz chce někdo vyhazovat peníze.... Dobře mu tak.
Takové Redmi 4x je o nějaký level výše, stojí méně a rozměrově je tam minimální rozdíl.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 18. 8. 2018 19:31

Roy: Ty mi davas :-D Redmi 4x,ktere se uz neprodava ma taky oreo jako ta a3ka? A co usb-c, nfc, vodeodolnost? Ani nemusim dodavat, ze ma a3ka výkonnější procesor a o rad lepsi foto a amoled displej.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N8GD 18. 8. 2018 21:32

Samé perly tady.
Výdrž baterie u Samsung A3 2017 - 20% zbývá po 8 dnech a 8 hodinách ... zkuste to překonat ;)

@Volvo XC70: To vážně žena využije 2x dražší telefon? Bude na tom pařit hry?
Na A3 bylo tento rok několik slev 2 000 Kč, třeba bude další ...
N8GD
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 18. 8. 2018 21:55

Melipa buď si jistý, že Redmi 4x dostane i koláček, Oreo přijde v září. A3 na oreu tutově končí. S procesorem bych se až tak moc neohanel exynosy nejsou zas takový zázrak a nedostatečná RAM a ROM která za chvíli nebude stačit ani na aktualizaci základních apek ten foun diskvalifikují s cenou pět litrů na jednu z nejhorších koupí v měřítku cena/výkon. A amoled displej jako výhoda, ale to snad nemyslíš ani vážně.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 18. 8. 2018 22:28

Oreo na redmi 4x nepřijde, potvrzené to není. Zato A3ka ma Oreo uz několik měsíců a předpokládá se i 9ka :-) Btw. amoled ocenis treba u always on display. A jak jiste vis, u orea je velikost interního uloziste uplne jedno, Ramka je tady opravdu jen cislo, na 4,7 palcu a HD staci. Kdyz uz mluvíš o procesoru, podívej se radsi na antutu vysledky, A3ka je ma stejne lepší i kdyz ma o 1gb ram mene :-D
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků