Náhrada za lumii 950? ...S7...Honor 9

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Eralindy 31. 7. 2018 17:24

po 2 spokojenych letech s Lumii 950 je čas na změnu.

co by jste doporučili místo ní?
priorita je kvalitní foto .. ideálně srovnatelné s Lumíí ...cenově do 10k

uvažuji o S7
případně honor 9 ...(žena ma hurahej P9 lite a žádná sláva)
xiaomi by mi nevadilo ale fotky žádná sláva ...

a dál se ztrácím ..nějaký nápady?
Eralindy
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 7. 2018 17:48

na L950 nebude mít asi žádný, ale místo Honoru 9 se podívej na Honor 10 nebo Huawei P10
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod solaris1 31. 7. 2018 17:59

Nokia 7+
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 31. 7. 2018 21:17

Já přešel z Lumie 950 XL na Huawei Mate 10 Pro. Spokojenost.
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 31. 7. 2018 21:54

Přechod z L950 a zachování alespoň stejné kvality fotek je stále dost ošemetná situace.
Nebudu ti cpát žádný konkrétní, ale jsou to prostě vždycky jen TOP modely.
Do 10k z CZ distribuce budeš mít problém něco takového sehnat...asi se nějakého kompromisu nevyhneš.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 31. 7. 2018 22:39

S7 bude fungovat dobře, ale člověk se musí smířit s agresivnějším zpracováním obrazu, kde bude o něco méně detailů (člověk si udělá představu i z recenzí, v noci to funguje lépe jak přes den), trochu delší ohnisko a horší stabilizaci (člověk si může vyzkoušet v prodejně). Jinak ostření je slušné a telefon podává konzistentní výsledky (v tomto ohledu na mě udělal větší dojem jak třeba moje starší lumie 1020 a 930).
Motorola Atrix 4G + Lumia 1020 (AT&T) + Lumia 930 + Galaxy S7
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Cova 1. 8. 2018 05:53

Shodou okolností jsem přechod z Lumie 950 DS řešil minulý týden. Jediné, co mě u ní poslední rok drželo, byla právě kvalita fotek a videí, no a taky dlaždice, které jsem měl moc rád. Obávám se, že pokud budeš trvat na obdobné kvalitě fotek, na telefon do 10 tis. můžeš klidně zapomenout. Osobně jsem pořídil Xiaomi Redmi Note 5 4GB/64GB. Jsem s ním zatím maximálně spokojený, na to, že to je telefon za necelých 6 tis, poměr ceny a výkonu naprosto skvělý, NFC nepotřebuju... Ale pro mě je to jen pracovní nástroj a spotřební zboží, víc za to nejsem ochotný dát... Fotky i videa jsou za dobrých světelných podmínek v pohodě, jen na to prostředí si furt nemůžu zvyknout.
Cova
Junior

Odeslat příspěvekod Ludek_II 1. 8. 2018 06:28

Foťáky Xiaomi neumí. Něco o tom vím, když ho mám. Ovšem za ty prachy mu to lze odpustit. Nabízet to za Lumii...no nevím, nevím.
Ludek_II
Junior

Odeslat příspěvekod Paja-indian 1. 8. 2018 09:53

Osobně jsem si před několika málo týdny pořídil zcela novou Lumii 950 xl. Stále mi nejvíce vyhovují dlaždice. Hry, sociální sítě ani žádné další aplikace moc nepoužívám. Koupil jsem ji za dobrý peníz z Aliexpressu a jsem naprosto spokojen. Dokud WM10 jede, nebudu měnit.
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod Eralindy 1. 8. 2018 12:24

tak zacinam mit pocit ze jsem se s prodejem unahlil .. :-( .. fotak a dlazdice byly super .
skoda ze to microsoft zarizl

tak nejvetsi favorit je ta S7...tam me trochu vadi ze uz to je starsi kousek za 9k ..
a druha věc ze ma zaobelny display a tvrzene sklo tam pujde strasne videt.. ale to asi u všech novych telefonu :(

ještě sem mel v merku lg g6 tu jsem teda vyradil dle zdejších diskuzi...
rovne sklo, odolnost ..jsou plusy .. fotak je teda minus .. :-(
Eralindy
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 1. 8. 2018 13:09

Fotky z Lg g6 jsou srovnatelné s S7 edge,nevím co s tím kdo dělá,ale mě druhé ohnisko nabízí spoustu možností navíc.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod Eralindy 2. 8. 2018 07:18

Tak do vyberu jsem ještě zařadil Honor 10 … měl by vyjít na 9500 u O2...
tak vyber mezi S7 a honor 10

pripadne nokii 8 muzu mit za 6500...tu mam v zaloze kdbych se pri vyberu ***** a chtěl setrit :)
Eralindy
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 8. 2018 07:23

Honor 10 bude mít z těch 3 nejdelší podporu, protože jde o letošní model
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vaso00 2. 8. 2018 08:14

Za sebe musím říci, ber jen mobil s optickou stabilizací. Sám jsem Lumii 950 měl a dodnes na ni s láskou vzpomínám. Skvělé fotografie i videa. Na Honor 10 jsem se těšil, ale ta videa bez OIS jsou opravdu naprd.
Do výběru bych, místo Honoru, zařadil Asus Zenfone 5.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod pantonik 2. 8. 2018 10:12

Zatím mám L950 xl, ale uvažuju velmi o něčem, kde mi budou fungovat mapy,cz a některé další aplikace. Foťák ,displej a filozofii windows budu postrádat. Déšť tisíc to neřeší líbil by se mi mate10 pro, cena jakž takž . Víc nejsem ochoten dát.Iphone7 ne kdyby nic, ale malý displej,z telefonu uraduji"" tak raději 6" Prostě adekvátní náhrada není...
pantonik
Kolemjdoucí