Nový smartphone do 9k, výkonově nenáročný

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Helmans 31. 7. 2018 14:18

Zdravím,

prosím o radu/doporučení při výběru nového mobilu. Hlavní požadavky jsou plynulost systému, velikost disp. max do 5,2", rozumná výdrž baterie a aby vydržel být aktuální (funkční) po dobu několika let. Na stávajícím (Nokia Lumia 735) využívám hlavně, mail, navigaci, soc.sítě a audio, takže žádné výkonově náročné aplikace (žádné hry, min. přehrávání videa, atd.).
Mobilní svět pravidelně nesleduji, takže jsem z aktuální nabídky trochu mimo. Uvažoval jsem o iPhonu (kvůli stabilitě systému), ale 7-ka, která má v současné době smysl je mimo můj rozpočet, Nokia 6.1 bohužel už strašně veliká/neskladná.
Díky moc za případné tipy!
Helmans
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 7. 2018 14:25

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Helmans 31. 7. 2018 14:31

Ten už má bohužel zbytečně velký display: scháním něco ve velikosti 4,7 - 5,1", ale jinak díky za tip.
Helmans
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 31. 7. 2018 14:44

Funkční a aktuální jsou dvě různé věci. Android bude funkční i po x-letech a dnes se dá dost dobře fungovat na androidu 6, ale aktuální není. Prostě je ceý koncept narozdíl od WP/WM na androidu jiný. Pokud chceš aktuální systém, dost to mění celý výběr telefonů a s tím související možnosti vzhledem k malé velikosti.

A cena?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 7. 2018 14:47

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 31. 7. 2018 16:27

LG G6, lepší neseženeš. 147mm na výšku a přitom 5,7

Mezi menšíma uhlopříčkama (menší uhlopříčka neznamená menší telefon na to pozor) jsou většinou šmejdy už dnes a nebo předražené.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 31. 7. 2018 18:26

Ty už jsi vážně dotěrný s tou LG G6.Ty je vyrábíš doma, že je tak nutíš?Kde otevřu diskuzi na téma jaký mobil, tak tam cpeš stále toho obstarožního korejskýho křápa.A ano , všichni víme IP 100000,military super duper,display...Nic lepšího už nejni,možná lednička LG s displejem. :-D
jarmilagorila
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 31. 7. 2018 19:17

Můžu za to, že v té ceně je to nej telefon? Co jiného mu mám doporučit, o třídu horší vergl, když může mít tohle? Nějak tě nechápu. Napiš mi tu prosímtě lepší telefon za tu cenu s několika argumenty, místo hloupého zírání do tmy. Pokud nevíš, tak radši nic nepiš příště.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod opasino 31. 7. 2018 21:33

jarmilagorila píše:Ty už jsi vážně dotěrný s tou LG G6.

Vydrž, už se dlouho prodávat nebude. :-D
A do té doby mírněji, prosím.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod freddy158158 31. 7. 2018 22:02

opasino : už aby to bylo ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 31. 7. 2018 22:54

Za tu cenu se dá sehnat i (už starší, ale stále slušný) galaxy S7, ostatně ani to LG G6 není špatné stejně jako Huawei P10. Ani nejsou o tolik větší jak lumie a mají spoustu výbavy navíc. Otázkou jest, co mají splňovat za parametry a zdali to není zbytečný luxus při minimálních požadavcích. Nicméně slušná čtečka otisků (ideálně na čelní straně), kvalitní displej i fotoaparát a voděodolnost se hodí vždycky.

Osobně mi Android ovládáním přijde bližší WM10 než iOS. Rychlost i plynulost ujde. Já osobně po roce nemám problém s S7. Zdali je to čistě optimalizací nebo slušnou výkonovou rezervou, to neposoudím.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 1. 8. 2018 06:30

Řešit velikost displeje mi v dnešní době,kdy zabírají kolem 80 proc.čelní plochy přijde jako nesmysl a dost si tím komplikuješ výběr.Důležitější je celková velikost telefonu.Asi nejlepší nabídka je teď Nokia 8,S7 a G6.Toto jsou víceméně srovnatelné telefony,Samsung je sice nejstarší,ale má bezdrát nabíjení,G6 má dvouohniskový fotoaparát a Nokia má čistý android a výhledově nejlepší podporu.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Helmans 1. 8. 2018 07:20

Díky za připomínky. Od teď se budu dívat na celkovou velikost přístroje a funkčnost (nikoli aktuálnost) po letech... K dalším připomínkách: cena do 9k a ocením hlavně plynulý chod nad výkonem (nepotřebuju 2x čočku fotoaparátu, odolnost a nadstandardní výkon).
Helmans
Junior

Odeslat příspěvekod delong 1. 8. 2018 07:57

Ak chces stabilny mobil na dlhe roky tak asi iphone nebude spatny, len v tejto sume jedine nejaky starsi model 6s a podobne, co neni zas tak hrozne, ale podpora u neho uz asi dlho nebude.
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Helmans 1. 8. 2018 08:46

Tak zatím vede Huawei P10 a Nokia 6.1 (která není už o moc větší než Nokia 8), z důvodu "čistého" Androidu to vypadá na Nokii...
Helmans
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků