Použitý iOS nebo nový Android?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod catty0255 28. 7. 2018 21:53

Zdravím,
zatím jsem měla pouze telefony s Androidem. Nynější telefon mě přesvědčuje, že je čas nechat ho jít a proto bych uvítala pomoc při výběru nového. Nejsem nějak výrazně náročná - telefon používám převážně na telefonování, email, nějaká ta hudba, appky jako Messenger, Instagram atd a poměrně dost fotím řekla bych.
Chtěla bych Iphone 6s, ale přecijen jsem člověk, který za telefon nikdy moc tisíc nedal a i těch 16tis, za které se teď nový prodává nevím, jestli mi za něj stojí... :hm
a tak zvažuju koupi použitého Iphone 6s (velikost 64GB by u ověřeného prodejce vyšla na cca 8000,-)
nebo lépe nový Huawei P Smart (verze 32GB za 5500,-)
nebo nový Xiaomi Mi A1 LTE (verze 64GB za 5000,-)

Trochu se obávám koupě použitého telefonu, ikdyž nejspíš důvod u ověřených prodejců není.

Vyplatil by se tedy použitý Iphone 6s 64GB oproti telefonu s Androidem v cenové relaci kolem 5tis?

Děkuji :-)
catty0255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 7. 2018 22:02

Za iPhone dáš 8tis. a za smartphone s androidem ne? :)
Třeba teď je za výbornou cenu Nokia 8 v Datartu, nebo výborně hodnocená Moto G6 Plus anebo se dá připlatit za LG G6
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 28. 7. 2018 22:30

Souhlas s Cave. Oproti ojetemu a staremu iphone 6s uplne jina liga.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 29. 7. 2018 11:45

Ber nový android :-) Budeš mít záruky, navíc jou ty telefony dnes už zase jinde, než za dob iP6 a to, že ho máš z druhé ruky znamaná i to, že ho prostě někdo mohl vytopit, nechat na palubce auta nebo cokolliv dalšího
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod catty0255 29. 7. 2018 16:11

Nick Cave píše:Za iPhone dáš 8tis. a za smartphone s androidem ne? :)


Jj dala, protože už dlouho na jablkem přemýšlím a chtěla bych zkusit iOS, ale zas nemusím dávat peníze zbytečně za vše, co bych chtěla a je to jen telefon...tak proto uvažuju nad možností z druhé ruky. iP6s proto, že, ikdyž je to starší typ, zdá se ještě ted jeho koupě v pohodě, co se týče podpory atd. (u SE mi vadí velikost a u novějších typů je taky pár věcí, které mě zatím odrazují, tak proto 6s)
Kdybych nutně nepotřebovala nový telefon, protože nynější už mě nechává ve štychu, nekupovala bych si nový a jelikož mě žádný smartphone s androidem nijak zvlášť "neokouzlil", nechci za něj dát víc než cca těch 5tis, protože je to pro mě zbytečné...Takže důležité pak pro mě je, aby telefon fungoval a nevadil mi jeho design (v čemž jsem bohužel dost vybíravá :-D :-[ ).
catty0255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 30. 7. 2018 06:43

iphone je dobry device, len pouzity mobil by som asi nechcel.
co sa tyka iOS sam o sebe je to dobry a stabilny system, rozhodne odporucam kadzemu skusit ale ma aj svoje nedostatky.
napr. suborovy system je dost naprd, ak chces do mobilu nieco dostat z PC alebo vymazat MP3 z mobilu, to je normalna maturita. zbytocne komplikovane, je to dan za vyssiu stabilitu a bezpecnost (dufam, ze to do buducna zmenia). ale vsetko ide ked sa chce. :-D
ono to chce zmenit myslenie, pri iOS nesmies moc riesit veci a musis byt flegmatik :-D
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stranger0569 30. 7. 2018 08:46

Měl jsem od bráchy z USA Iphone 5 po dobu 5 let. Šlapal neskutečně dobře. Kdy mnoha mým přátelům s androidem zamrzával systém, haprovalo ovládání, tak mně dodnes ios fungoval plynule krásně. Baterka bez výměny. Až nyní mi odešel nabíjecí adaptér uvnitř telefonu, který by šel lehce opravit, ale nastal čas upgradu.
Každopádně Android již pokročil, výrobci mají stejně výkonné telefony jako apple, často lepší foťáky, ale již jsou o polovic levnější. Apple hodně nadhodnotil své telefony a mně osobně se toto moc podporovat nechce. Hlavně teda tu jejich monopolní nekompabilitu s ostatními výrobci.
Byť komu nevadí dát nějaký ten tisíc navíc a chce mít určitou jistotu bez přemýšlení, tak apple je dobrá jednoduchá volba. Dalším plus je bezpečnost, kdy na ios je mnohem menší riziko.
Se souborovým systémem jsem neměl problém díky aplikaci Tongbu, fungovalo to podobně jako na PC. Poslední roky jsou ios aplikace lehce dostupné pro klasické účely. Levnější příslušenství (neoriginální) je již v ČR taky dostupné.
Za mě nový telefon s Androidem, použitý od Apple.
Stranger0569
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melipa 30. 7. 2018 09:23

Oheldně Apple: jedna věc je, že bude telefon dostávat aktualizace a druhá věc je ta, jestli bude s těmi aktualiazcemi fungovat. Například iPhony 6 a 6s Apple záměrně zpomaloval svými aktualiazcemi, byl z toho velký skandál, sam Apple to přiznal. Druhá věc s koupí použitého iPhonu je prostě ta, že sám Apple tvrdí, že baterie v iPhonech jsou dimenzovány pro dva roky nabíjecích cyklů. Takže si za takové peníze koupit použitý telefon, s baterkou na konci cyklu a s možností, že každá další aktualiazce může telefon zpomalit, je už na každém na zvážení. Ale hlavně, že hezky vypadá :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stranger0569 30. 7. 2018 09:39

Ano, použitý Iphone rozhodně nekupovat pro účely hraní velmi náročných her. Aktualizace spomalovaly procesor, což už údajně nyní nedělají. ( byť takové nekalé jednání bylo jedním z důvodů proč Iphone už u mě nee.) Každopádně každá další aktualizace je stále grafický náročnější, takže je třeba zvážit zda použitý Iphone na to má.
Na aliexpress se baterie dá levně zakoupit, možná už i v ČR. Jen je třeba zakoupit ten jejich unikátní šroubováček. :-)
Stranger0569
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sinco 30. 7. 2018 10:47

levná baterie = neoriginální, pajc = buh ví jaká kvalita. A spíš špatná kvalita.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod Stranger0569 30. 7. 2018 11:00

Je to tak, záleží na preferencích uživatele. V ČR už teď vidím i celkem levné originální baterie pro Apple. Pak už záleží jestli si to člověk vymění sám nebo si najme servisáka.
Stranger0569
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 30. 7. 2018 11:38

mobil je dnes spotrebne zbozi, kupuje sa cca na 2 roky, iphone asi takisto. aj vyrobci s tym pocitaju. preto by som pouzity mobil asi nechcel. bud priplat na novy iphone alebo ber androida.

tu aplikaci Tongbu, co to je? to stiahnem priamo do mobilu?
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 30. 7. 2018 12:05

Koupě použitého 6s je podle mě největší hloupost. Jednak právě tenhle model vede tabulku poruchovosti a za druhé raději vždy budu volit nové zboží s řádnou zárukou a původem. Měl jsem iphone 5s, SE a 7 a přešel jsem na android. Nebudu tvrdit co je lepší volba. Názory, že android je zasekaný laguje apod. nejsou až tak pravdivé, pokud si vyberete správný přístroj. Pokud koupíte něco za 3-5tis., tak nemůžete rozhodně srovnávat plynulost běhu s iphonem. Pokud si ale pořídíte TOP model, i třeba loňský, bude to úplně jiná třída. Aktuátlně bych si vybral Huawei P10. P Smart není nejhorší, ale přece jen nižší řada procesoru, foťák průměr. Navíc uživatelské prostředí a funkce v Huawei EMUI je čistě náhodně velice podobné prostředí ios :-))
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 7. 2018 12:11

I smartphone s Androidem v nižší cenové relaci do 5tis. lze udržovat v dobré kondici, jen to chce správnou péči a pak uživatel může být dlouhodobě spokojen
Z mých zkušeností je nejlepší koupit něco s minimální nadstavbou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delong 30. 7. 2018 12:33

ak budes ten lacny android normalne pouzivat (ze ti nebude stat na stole a budes sa na neho len divat :-D ), proste ti sekat po case bude. mal som niekolko lacnych androidov, aktualne mam odlozenu jednu motorolu. daval som tam aj rozne apky na zrychlenie cistenie a pod. :D
je jedno ci lacny mobil alebo tablet.
u androidu to musi mat nejaky hardware aby to bolo dlhodobo pouzitelne.
toto je vyhoda u iOS, mam appiek na 4 strany a pohoda, ziadny rozdiel ci mas nainstalovanu 1 alebo 150
Naposledy upravil delong dne 30. 7. 2018 12:58, celkově upraveno 1
delong
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků