Telefon ~ 8500,- (LG G6, Zenfone 5 ZC 600KL)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Presler 15. 7. 2018 19:37

Bohužel mi dnes vypadla z ruky Lumia 1020 a prasknul celý displej. Telefon mi vyhovoval i v dnešní době (updatnul jsem ho na W10M). Ojetou 950 s umírajícím systémem asi nemá cenu kupovat. Potřeboval bych tedy telefon, který mi zase vydrží tak 4 roky.

Nejsem nějak náročný uživatel, takže by mi asi stačil i telefon někde okolo 5 tisíc, no ale protože těch telefonů je na trhu dnes mraky (a já tohle vůbec nesleduji), tak jsem si vyfiltroval telefony s OIS a vypadly na mě LG G6 a Asus Zenfone 5 Lite (ZC600KL) za celkem rozumnou cenu.

Telefon používám převážně k prohlížení webu, offline GPS navigace, e-maily, vykecávače (Messenger, ...). Čas od času, když někam jedu, tak samozřejmě na focení. Taky by potěšila rozumná výdrž (aspoň 2 dny při střídmém používání). 3.5mm jack je nutnost. A taky by potěšil pěkný displej, bohužel glance screen asi nehrozí.
Presler
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 15. 7. 2018 20:29

G6 má něco jako glance screen,ještě můžeš zvážit S7 od Samsungu,ten má i bezdrát nabíjení,nic lepšího a vybavenějšího za danou cenu není.S výdrží je to obecně problém,velké displeje a malé baterky,tak 1,5 dne je dnešní realita,ale radši budu častěji nabíjet voděodolný telefon s kvalitním displejem.Ten Asus je ve srovnání s těma dvěma předražené ořezávátko.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 15. 7. 2018 20:30

Rozhodně LG G6, obrovský bonus v podobě IP68 + 810g + 3x gorilla sklo. O řád lepší foťák (lite verze má navíc horší čip/optiku jak Zen5 + máš jako další bonus širokáč u LG, což je supr věc), lepší display (564ppi, podpora HRD+DV), dále třeba rychlonabíjení, usbC+otg apod.

"Sice" teď stojí stejně, ale musíš to brát tak, že G6 je skoro tak 2x dražší stroj.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone2=9068
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kotrcka 15. 7. 2018 22:47

ZF5 Lite ma OIS? Nie som si isty ze by som niekde videl tu informaciu.

Mat 8500, niekde by som zohnal 1500 a kupil Nokiu 7+ (ale to som ja, foto z nej by mi stacilo, bateria nie je super velka ale predsa len trochu nad priemer, zaruka dlhodobejsich aktualizacii).

Ak je limit pevny, asi Sony XA2 alebo Nokia 6.1
kotrcka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kepajko 16. 7. 2018 00:11

Ja som mal LG G6 a keďže bol perfektný tak som ho podaroval priateľke :-) Je to krásna vlajková loď plná výkonu z krásnym displejom a výborným foťákom.
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 16. 7. 2018 05:35

Také mám G6 ThinQ a plná spokojenost.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 17. 7. 2018 06:14

Ber G6 , za ty penize parada.
Ktomu se nemusis strachovat , ze se ti vypali displej.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Presler 17. 7. 2018 21:40

Zatím to vypadá na tu G6, akorát mi telefon příjde dost subtilní ve srovnání s L1020. Přeci jenom ten polykarbonát byl dost odolný materiál. Jasně při pádu neměl displej šanci, padlo to celou plochou přímo na dlažbu. Možná by stálo za to koupit na tu G6ku nějakej kryt a krycí sklo na displej (nějaká doporučení?).

Na L1020 se mi vypálila spodní lišta na displej, ale nebylo to ani moc poznat (v podstatě jenom na bílém pozadí, nejspíš proto, že ta lišta je většinou černá, tak se asi míň opotřebovaly diody).

Záleží, odkud telefon koupím, nebo mám jít pro jistotu do něčeho prověřeného (czc, alza ..)? L1020 byla totální šedivka - německá distribuce koupená přes amazon v USA.
Presler
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 7. 2018 22:06

G6 kup v LG Shopu, CZC nebo Alza
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Presler 24. 7. 2018 23:39

Ještě by mě zajímalo, co je tak špatného na Nokii 8. Tady na fóru jí skoro nikdo nedoporučuje, přitom za 7 tisíc v Datartu to nevypadá na špatnou koupi.
Presler
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 7. 2018 23:44

Nokia 8 je dobrá volba, čistý android, pravidelné aktualizace a podpora, dobrý fotoaparát, za ty peníze ok
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnier 25. 7. 2018 06:19

Presler píše:Ještě by mě zajímalo, co je tak špatného na Nokii 8. Tady na fóru jí skoro nikdo nedoporučuje, přitom za 7 tisíc v Datartu to nevypadá na špatnou koupi.
ja mel konkretne problemy s prepinanim mezi sitemi, kdyz jsem volal a na miste bylo vice typu signalu furt to zmatene prepinalo a hovor vypadaval. A druha vec ze behem tydne se me tak trikrat zasekla ctecka otisku prstu a proste nefungovala, telefon jsem musel odemcit pinem, restartovat a pak to treba zas dva dny jelo.
johnier
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků