Dotykový mobil pro seniora

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Tomas28 14. 7. 2018 13:09

Ahoj všem. Už jsem jednou vybíral před cca 4 lety, tehdy jste mi poradili a koupil si Nokia 520, který už je ted k.o. - viz:
Ahoj! Hledám vhodný mobil pro 70-letého otce. Nyní má staré véčko Nokia, displej špatně čitelný a stříbrná klávesnice-tlačítka ještě méně. Otec zdatně surfuje a mailuje na PC, sem tam i tablet, takže uvažuju o dotykovém, protože u tlačítkových jsou malé displeje. Potřebuje vyloženě na volání, sms skoro nepíše - průměr 1 ,5 sms za měsíc, co jsem mu spočítal za 10 měsíců :-) Myslím, že dotykové zvládne a bude pro něj lepší vzhledem velikosti displeje a čitelnosti - bral bych pro něj asi ideálně 4palcový. Fotoaparát stačí obyčejný-dobrý a protože je cestovatel, tak GPS. Nevím, jestli jít do osvědčené značky Samsung, kde by ho mohly otravovat mýlit aplikace a stahování nebo jít do nějakého dotykového Aligator nebo my phone calo - teď nevím ten název přesně - nabízí ho na Alze. Cenu bych viděl okolo 3 tisíc. Ještě bych chtěl dodat, že má otec jako bývalý řezník velké ruce a hlavně silné prsty :-) Já sám jsem uvažoval a přechodu ze Sonyericsson xperia ray na Nokia Lumia 720, ale už jsem od toho upustil a vyhlédl jsem si Samsung S4 mini. Pro otce by ale možná ta Nokia Lumia 630 okolo 3 tisíc byla možná vhodná i když už má displej 4,5 palce. Díky za rady.

To bylo, teď pro něj hkedám nový, já sám mám Xiaomi Redmi 4X na který jsem přešel z Honoru 3C. Táta má rozpočet do 3 000 Kč, možná něco přes. Asi by nechtěl úplně velký, 5 palců pro něj bude moc, možná kompaktní do 4,5-4,7 palců, ale nevím, jestli takový Xiaomi je, asi by pro něj byl dobrý čistý android, ale to by musel u Xiaomi zvýšit rozpočet, že? Díky za rady. Jo děda slušně na NTB surfuje i si objednává zboží :-)
Tomas28
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 14. 7. 2018 13:50

Do velké ruky velký displej. Bude se mu lépe surfovat a může mít větší písmo.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 7. 2018 13:52

Moto G5 s čistým androidem
https://m.heureka.cz/mobilni-telefony/l ... 7093175147

nebo větší Moto E4 Plus se super výdrží
https://www.mp.cz/mobilni-telefon-motor ... 2486335481
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 14. 7. 2018 13:59

Xiaomi Redmi 5A a bude spokojen jak želva, ještě nějakou kacku ušetří, tu může vrazit do big launcheru, kdyby to chtěl mít jo seniorské, velikost je akorát a ještě bude moct ovládat telku a nehledat ovladač.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 14. 7. 2018 20:17

...a k tomu přidat apku Koala... ;-)
muchacho
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 14. 7. 2018 20:22

Jako přes ten Big launcher? A proč? Buď jedno nebo druhé, big launcher mám otestovan na skupině 70+ a je úplně v pohodě.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas28 15. 7. 2018 08:25

Ok, díky za postřehy, mrknu na ten xiaomi, Nokia už asi nic.
Tomas28
Junior