Dotykový mobil pro seniora

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomas28 14. 7. 2018 12:09

Ahoj všem. Už jsem jednou vybíral před cca 4 lety, tehdy jste mi poradili a koupil si Nokia 520, který už je ted k.o. - viz:
Ahoj! Hledám vhodný mobil pro 70-letého otce. Nyní má staré véčko Nokia, displej špatně čitelný a stříbrná klávesnice-tlačítka ještě méně. Otec zdatně surfuje a mailuje na PC, sem tam i tablet, takže uvažuju o dotykovém, protože u tlačítkových jsou malé displeje. Potřebuje vyloženě na volání, sms skoro nepíše - průměr 1 ,5 sms za měsíc, co jsem mu spočítal za 10 měsíců :-) Myslím, že dotykové zvládne a bude pro něj lepší vzhledem velikosti displeje a čitelnosti - bral bych pro něj asi ideálně 4palcový. Fotoaparát stačí obyčejný-dobrý a protože je cestovatel, tak GPS. Nevím, jestli jít do osvědčené značky Samsung, kde by ho mohly otravovat mýlit aplikace a stahování nebo jít do nějakého dotykového Aligator nebo my phone calo - teď nevím ten název přesně - nabízí ho na Alze. Cenu bych viděl okolo 3 tisíc. Ještě bych chtěl dodat, že má otec jako bývalý řezník velké ruce a hlavně silné prsty :-) Já sám jsem uvažoval a přechodu ze Sonyericsson xperia ray na Nokia Lumia 720, ale už jsem od toho upustil a vyhlédl jsem si Samsung S4 mini. Pro otce by ale možná ta Nokia Lumia 630 okolo 3 tisíc byla možná vhodná i když už má displej 4,5 palce. Díky za rady.

To bylo, teď pro něj hkedám nový, já sám mám Xiaomi Redmi 4X na který jsem přešel z Honoru 3C. Táta má rozpočet do 3 000 Kč, možná něco přes. Asi by nechtěl úplně velký, 5 palců pro něj bude moc, možná kompaktní do 4,5-4,7 palců, ale nevím, jestli takový Xiaomi je, asi by pro něj byl dobrý čistý android, ale to by musel u Xiaomi zvýšit rozpočet, že? Díky za rady. Jo děda slušně na NTB surfuje i si objednává zboží :-)
Tomas28
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 14. 7. 2018 12:50

Do velké ruky velký displej. Bude se mu lépe surfovat a může mít větší písmo.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 7. 2018 12:52

Moto G5 s čistým androidem
https://m.heureka.cz/mobilni-telefony/l ... 7093175147

nebo větší Moto E4 Plus se super výdrží
https://www.mp.cz/mobilni-telefon-motor ... 2486335481
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 14. 7. 2018 12:59

Xiaomi Redmi 5A a bude spokojen jak želva, ještě nějakou kacku ušetří, tu může vrazit do big launcheru, kdyby to chtěl mít jo seniorské, velikost je akorát a ještě bude moct ovládat telku a nehledat ovladač.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 14. 7. 2018 19:17

...a k tomu přidat apku Koala... ;-)
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 14. 7. 2018 19:22

Jako přes ten Big launcher? A proč? Buď jedno nebo druhé, big launcher mám otestovan na skupině 70+ a je úplně v pohodě.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas28 15. 7. 2018 07:25

Ok, díky za postřehy, mrknu na ten xiaomi, Nokia už asi nic.
Tomas28
Junior

Odeslat příspěvekod Tomas28 15. 12. 2018 21:48

Asi po půl roce občerstvuji téma mobilu pro taťku seniora, původně jsem chtěl vyloučit Čínu a vzít Nokiu či Asus, ale asi se Xiaomi nevyhnu, má ted Nokiu 620 nebo 520 a vadí mu časté nabíjení. Xiaomi Redmi 5A už asi moc nenajdu, stačí mu kapacita 3000 mA? myslel jsem spíš na 4000, ale on nebude nějak moc surfovat, většinu času stráví spíš na NTB :-) Displej jsem si říkal do 5 až 5,5 palce..... Nokia má taky nízkou kapacitu....
Tomas28
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 12. 2018 00:09

ne velikost displeje ale na rozměry telefonu se dívej.. Cena?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 16. 12. 2018 08:48

muchacho píše:...a k tomu přidat apku Koala... ;-)


Plně souhlasím. Vyzkoušen jak Big launcher ,tak i Koala launcher na více seniorech a všichni chtěli zůstat u Koaly, je prej přehlednější. Doporučuji ake zakoupit plnou verzy.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 16. 12. 2018 09:26

Chtěls vyloučit Čínu a koukals po Nokii. To nedává smysl. Nokia je dnes čistokrevný Číňan. Se starou Nokii má společné fakt jenom jméno.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 16. 12. 2018 11:04

Na a tenhle blábol jsi přišel jak?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/HMD_Global
Pro tvojí informaci,iphony se taky vyrábí v Číně a nikoho nenapadne firmu Apple označovat jako čínskou.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas28 16. 12. 2018 11:09

Taky si myslím, součástky či montáž, ale čistokrevný Číňan? Cena do 3 tisíc až 3500 Kč. Nepotřebuje ani facebook, mail se dívá v NTB, možná by se pak podíval i v mobilu, naučil by se. Rád nosí mobil v kapsičce na košili :-) divím se, že se ho ještě nerozbil, tak jsem uvažoval i o:
https://www.datart.cz/mobilni-telefon-a ... d4QAvD_BwE
Ale cenou už je výš...
Tomas28
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 12. 2018 11:18

Když tenhle Aligator spadne na displej, nebo i jiný obrněnec, tak se většinou rozbije právě displej, takže vybírat podle názoru, že odolný telefon je zároveň nerozbitný, je zcela mylné
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas28 16. 12. 2018 16:33

Hmm, to by mně nenapadlo, nemám s odolnými zkušenost, tak nevím. Když se mi ten telefon líbí, tak má jen 3000 kapacitu, ale pokud na tom tak často není jako my běžní uživatelé, taky to třeba s nabíjením nebyla taková tragédie, takže by nakonec Xiaomi Redmi 6? Škoda že tento nemá kapacitu 4000, nv nějaké diskusi jsem to tu četl. Líbí se mí třeba Redmi Note 5, ale to už je pro něj velká plácačka a moc velký skok. Třeba já mám Redmi 4X něco přes rok a už mně zlobí repro a rozbitý displej v rohu dole a tak se taky dívám, co by se mi hodilo a nejvíc mně oslovil Asus zenfone max pro kvůli té baterii, ale vadí mi u něj horší foto a taky ta plácačka, takže jsem ještě koukal po Xiaomi Mi A2 lite nebo právě starší Redmi NOte 5 protože má dobrý foťák, ale zase plácačka :-) Zachovat si displej 5, max 5,5, aby to bylo do 15 cm, mělo to kapacitu min. 4000 a dobrý foťák. Ale málo kdy najdu typ, který by odpovídal všemu.... Výkon a paměť mně neoslňuje, stejně jsem většinou na PC či NTB.
Tomas28
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků