Sony Xperia XZ1 nebo Samsung galaxy S7?

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Rmann 29. 6. 2018 14:35

Katikakus píše:Sony ma velmi loajalni zakazniky a kdo zkusil, uz nikdy nechce jinak

jako vlastní Z1 compact, Z3 compact, uživatel Z5 compact a XZ1 compact s tvrzením nesouhlasím. Od doby, co jsem si pořídil Pixel 2 jsem víc spokojený než se všema těma Sony dohromady. Jediná výhoda těch Sony je, že jsou kompaktní. Bloatware podporujou hodně, to je pravda, na ten posílají aktualizace pořád. Foťák je největší tragédie, díky si Sony neplánuju v brzké době koupit, určitě zůstanu u Pixelů.
Na druhou stranu jako uživatel S2, S4, S6edge, S7, S9... Samsung tak špatný není, ale S7 bych nekoupil, protože je starý model.
(Pracuju s telefony, proto mi jich rukama prošlo tolik. Nevybírám si je já, kupujou se podle toho, co používají zákazníci kterým děláme podporu)
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod red98 29. 6. 2018 16:40

Galaxy S7 ma lepsi fotoaparat ako xz1. Sony smartfony vo vseobecnosti robia slabe fotky. Sony sicece vyraba fotocipy, ale do svojich xperii dodava skripleny firmware, preto su na nich fotky tak nekvalitne. Kto neveri, nech pohlada na nete slepe testy fotoaparatov. Za poslednych 5 rokov neskoncila xperia nikdy dobre v testoch.
red98
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 29. 6. 2018 17:26

Uff, no to jsou tady zase pohadky. To je samozrejme nesmysl. Xperia XZ1 foti lepe nez S7 (netvrdim, ze S7 foti spatne), staci se podivat na testy na netu. Ano, v minulosti melo Sony problemy s postproessingem, to vsak uz neplati. Nesir tady bludy.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 29. 6. 2018 17:48

nevěřím, že se sony od dob z3 nepohnulo a tomu že fotí hůř jak s7, ale nevím xz1 jsem v ruce neměl, ale dle fotek na netu nefotí špatně
JayDeeSq
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 29. 6. 2018 18:40

Já tu samozřejmě netvrdím, že S7 je nejlepší fotomobil všech dob. Osobně mám hezčí videa a některé snímky z dědečka lumie 1020 a dost často i stále dost staré lumie 930. S7 má relativně slabou stabilizaci u videa (a Sony digitální umí), přeci jen agresivní zpracování obrazu (co funguje v noci už tolik nefunguje po přiblížení ve dne... RAW výstup je oproti tomu výborný) a, co je další výhoda pro Sony, u S7 má poměrně dlouhé ohnisko, takže se toho do snímku tolik nevejde (na druhou stranu, optika tolik nezkresluje).
Ale stále mi přijde, že S7 je jeden z nejlepších současných fotomobilů, pokud jde o co nejvyrovnanější výsledky (Sony už má tu a tam problém s detaily ve stínu, natožpak v noci, kdy musí díky absenci stabilizace zvyšovat citlivost). Fotí poměrně slušně ve dne, ale i v noci. A v tomto ohledu je +- srovnatelný s S8 i S9 (která je sice lepší, ale nijak brutální rozdíl to není). Ale bavím se čistě o fotkách.
Motorola Atrix 4G + Lumia 1020 (AT&T) + Lumia 930 + Galaxy S7
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod hurec 30. 6. 2018 20:49

Ber s7. Sony ma stejne hnusnej disajn.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 30. 6. 2018 21:21

Nekoho, kdo je schopen napsat "disajn" nelze brat vazne.

A pak - Design ma Sony velmi povedeny, objektivne jeden z nejlepsich na trhu. Ze se tobe nelibi jejich VZHLED, je ciste ubjektivni zalezitost.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 30. 6. 2018 21:53

Jo mas recht , dizajn X design.
Oproti s7 ten dizajn (design) je uplne jina liga.
To , ze se to tobe libi a rikas tomu hnusu povedeny je zas tvuj nazor :-)
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 1. 7. 2018 23:09

XZ1 je okrem fotaku (ktory je ale stale celkom fajn) oproti S7 vo vsetkom lepsi. S7 je takmer 2 a pol rocny telefon, XZ1 nema ani rok. Sony je v podpore svojho portfolia minimalne o triedu lepsie ako Samsung.

Tu neni o com - XZ1 je za mna jasna volba.
Naposledy upravil Mr.Bombastic dne 2. 7. 2018 11:37, celkově upraveno 1
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

LG G6 H870DS Astro Black | Lenovo ThinkPad T430s
Mr.Bombastic
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 2. 7. 2018 06:01

Mr.Bombastic máš recht. Přecházel jsem v říjnu z S7 na XZ1 Compact a neměnil bych zpět ani náhodou. Foťák v dobrých světelných podmínkách minimálně srovnatelný s S7 ve zhoršených o krapet horší, ale žádná tragédie.V kvalitě videa tam vede Sony. A hlavně XZ1 je ve vydrži baterie o level dál než S7 a jak bylo psáno sw podpora jedna z nejlepších že všech výrobců mobilních telefonů.
guiz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 2. 7. 2018 23:04

a teď si ještě z tý xz1 vyfotit fotku do rawu a pořádně jí upravit a s7 se může jít klouzat úplně.. sony má jen debilní soft, jinak fotaky má dobrý
JayDeeSq
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 2. 7. 2018 23:37

No nevím, jestli to bude jen soft, protože mi to pořád hlava nebere, tam musí být pes zakopaný někde jinde, přeci nejsou tak blbí a nevidí to, to si vážně nedokáží poradit se sw? Je to fakt záhada proč soňáky fotí hůř, přestože mají parádní čipy se kterýma konkurence vykouzlí víc.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 3. 7. 2018 18:57

Nicméně xz1 v základu nefotí do RAWu? Hele, i S7 umí udělat výrazně lepší snímky v RAWu, ale jiná věc je, že málokdo chce vyvolávat každý snímek z mobilu, tím spíš, když hodně dnešních fotomobilů rádo automaticky (a leckdy i dost dobře) používá HDR.
Motorola Atrix 4G + Lumia 1020 (AT&T) + Lumia 930 + Galaxy S7
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 4. 7. 2018 23:35

sony do rawu moc fotit nechtějí, u s7 je ten raw v podstatě na dvě věci, člověk si focením do rawu skoro nepomůže, soft s7 se hodně snaží, když sem porovnával co se dá vytáhnout např. ze stínů u z3 a pak u s7 tak to je neskutečnej rozdíl, to stejný doostření u s7 už v podstatě není cesta kam doostřit (oproti jpegu rovnou z mobilu), aby to už spíše nevedlo k degradaci snímku
JayDeeSq
Junior

Předchozí stránka