Telefon do 10k, jack, menší rámečky (Honor 10 vs Zenfone 5?)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Schultzik 21. 6. 2018 09:57

Ahoj, mezi favority prozatím patří Honor 10 a Zenfone 5. Rád bych kvalitní zpracování, svižnost, 3.5 mm jack, menší rámečky a baterku co ten den tak nějaká dá. Pokud máte tip pro jiný model, tak se mu určitě nebráním. Díky za pomoc
Schultzik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M@C 22. 6. 2018 08:39

Ja pro sebe koupil Nokii 7 plus a mlade jsem ted na narozky koupil prave Zenfone 5. Se Zenfonem nemam jeste zkusenosti, zatim je zabaleny v supliku, ale vybiral jsem hlavne podle fotaku, ktery ma mit Zenfon TOP, navic s optickou stabilizaci (coz treba Honor ani Nokia nemaji).
Jinak Nokia 7 plus mi vydrzi na baterku nekolik dni...
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 6. 2018 09:00

Jednoznačně G6. N7 je krám oproti G6. Ta má o dost lepší display, o dost lepší foťák vč. stabilizace a širokoúhlého objektivu jako bonus, navíc má IP68 (!) apod., nehledě na rozměry, váhu... vše hraje pro G6, k té si ta Nokie nemůže ani čuchnout.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 6. 2018 09:57

Nokia 7 Plus je pro tazatele lepší volbou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 6. 2018 10:50

Ani omylem, viz druhé vlákno, vůbec nevíš o čem mluvíš. G6 je ve všem lepší.

IP68 + 3x gorrila glass (brutální plus)
Lepší display vč. podpory HDR, Dolby Vision a Always on
Foťák o parník lepší v G6 vč. stabilizace, širokoúhlého objektivu, fhd60fps videa apod.
Výkonnější hardware SD821+530 vs SD660+512
O dost lepší zvukový výstup, Nokia má tragický odstup signál šum, co jsem četl testy tak tam bylo naměřeno cca -40db vs -90 u LG :D
G6 je po updatech naprosto odladěný bezproblémový špičkový mobil za luxusní cenu momentálně, kdežto u Nokie nezřídka čtu záseky a problémy což je extra s čistým androidem znepokojující.

Jako sorry, ale jen blázen by si koupil Nokii, když může mít za stejné nebo snad i lepší peníze dělo typu G6. V poslední řadě nehledě na to jak velká a těžká kráva to je (183g), těžítko do kapsy, pokud se tam vůbec vejde.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jirka mz 22. 6. 2018 11:25

Sám teď řeším něco podobnýho, váhám nad Nokií N8 nebo něčím ideálně menším. Co takhle třeba Motorola X4? Ta vypadá papírově docela dobře. A cenou se dá sehnat kolem tech 9t
I když ta G6 vypadá taky schopně a je i celkem kompaktní.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 6. 2018 11:29

Kromě Moto X4 se podívej na Moto Z3 Play anebo levnější Moto G6 Plus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 22. 6. 2018 11:46

Me od LG G6 odradily problemy s objektivy, viz. https://mobilenet.cz/clanky/sirokouhly-fotoaparat-vaseho-lg-g6-nefoti-ostre-vime-proc-34129 a diskuze u produktu treba na Alza nebo CZC, kde to nespokojeni zakaznici resi... Nechce se mi mobil objednavat na nekolikrat a stvat se s vracenim atd., jinak bych do LG sel mozna taky. Ale Nokia se kupovala na firmu a tam by byl s vracenim jeste vetsi ojeb, a Zenfon je darek a tam neminim po darovani resit objektivy :-) Jinak komu to nevadi, tak LG G6 bude taky super moznost, jen se muze trosku prodrazit posilani mobilu zpet a objednavani novych kusu.
Nokie 7 plus mame ted se dvema dalsimi kolegy, takze 3 kousky a zatim v pohode, zadne zaseky atd., vse fici. Kde jsi cetl o zasecich a jakych problemech? Bych zkusil u sebe zda by mi je slo nasimulovat :-)
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 22. 6. 2018 11:48

dívám se na ně ale to už jsou strašný pádla, jak říkám jako max. velikost beru tu Nokii 8, která má cca 151x73 tyhle 2 Mota už mají o hodně víc. Dizajnově se mě líbí ta X4ka, i rozměry má menší, ale co tak pročítám tak LG G6ka zas má perfektní foťák, a pro mě rozměry, ale zas už je trochu starší kousek, a chci abych s ním alspoň 3-4 roky zas vydržel (tudíž nehledám náhradu za mou aktuální Lumii 950 kterou používám cca půl roku ale za předchozí 920ku která je jak tank a po bezmála 5 letech používání nejeví nějaký známky poškození ;-) )
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 6. 2018 12:09

Ta eldžina má 148,9x71x9 :)

Jedou tu souběžně dvě defakto stejná vlákna, tak taky jen kopíruju.

S updatem u G6 šla kvalita ještě víc nahoru na automat, takže i lama bez nutnosti manuálu udělá na automatiku parádní fotky a to i večer, jak bylo řečeno přímo v G6 tématu, momentálně je to opravdu ultimátní fotomobil, za ty peníze nemá sebemenší konkurenci (N7plus se opravdu může jít zahrabat a nejen kvůli chybějící stabilizaci, to je jak srovnávat Dacii s Hondou. A věci jako IP68 nebo třeba špičkový display to už jsou "jen" třešničky na dortu. Jen ti říkám své zkušenosti, nemám potřebu někoho přesvědčovat. G6 je objektivě dle argumentů o třídu lepší telefon a paradoxně je teď levnější. Kdo chce, bere, kdo nechce, ať si koupí třeba tu Nokii :) Upřímně, to už i Zenfone 5 (taky jsem měl doma v ruce) je lepší, než ta Nokia. Původně jsem se taky rozhodoval mezi N7plus a Zen5, ale pak když jsem viděl G6, bylo jasno, je to prostě vlajka za úžasné peníze momentálně.
Argumenty co jsem psal výše mluví za vše. V každém ohledu je to lepší telefon. Nehledě na to jak parádně se drží, má skvělé rozměry i váhu oproti třeba té Nokii nebo Asusu, prostě po všech stránkách jinde, v každém parametru.
A zejména v těch pro mě třech nejdůležitějších jasně vede:

1. IP68 (+ 3x gorilla) - nemusím se bát deště, vody, sněhu, prachu, ničeho prostě, radost používat, s Asusem nebo tou Nokii aby se člověk pořád jen bál, aby se tomu něco nestalo.
2. Display/rozměry - to je věc do které neustále čumíš a neustále ho držíš v ruce a není nic horšího než přerostlý zmetek se kterým jsou věčně problémy ve smyslu přehmatávání, držení dvouma rukama v různých situacích, do té kapsy se mi nevleze, do té kapsičky ho nedám apod.
3. Foťák - důvod, proč jsem koupil dražší telefon místo nějakého obyč za pár tisíc, abych u sebe měl náhradu obyč kompaktu pro momentky. A jako sorry, k čemu mi je telefon za deset litrů, když to dělá hnusné rozmazané fotky bez stabilizace, menu možností je chudé, videa sekané. Viz výše druhý širokoúhlý objektiv u G6 je opravdu něco extra. A když se setmí? Paráda, kde Nokia končí, tam G6 začíná

Sorry, ale za mě nebylo co řešit a jsem maximálně spokojoený. Když jsem minulý týden držel znovu N7p v ruce uplně jsem měl pocit radosti, že mám v kapse co mám a tu ***** jsem nekoupil.

-- 22. 6. 2018 13:04 --

Mimochodem na Alze mají ted akci s šekama, takže vyjde na 8900 (já vychytal minulý týden ještě větší akci a měl ho za 8400). Což je nabídka, která se neodmítá :)

Upozorňuju, že nejsem nějaký fanda LG (G5 byl šit) a nepíšu to proto, že ho mám, ale proto, že poslední 2 měsíce jsem velmi podrobně zvažoval co koupit a velmi jasně jsem právě došel přes všechny Nokie, Zenfony a Honory právě k G6... a najednou to byla jasná volba po zvážení všech argumetnů, které jasně hrají v její prospěch. Protože ty plusy jsou opravdu markantní.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jirka mz 22. 6. 2018 12:14

jen se zeptám umí ta G6ka dual sim a paměťovku, nebo je tam hybridní slot? 64Gb by stačilo i bez karty ale 32 je dost málo.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 6. 2018 12:18

no hlavně LG G4 měla dost problémy s bootloopem a LG G5 také něco měla, takže někdo z toho důvodu do LG G6 nejde
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 6. 2018 12:26

Viz Nick, hybrid, takové věci se dají lehce vygooglit. Otázka je, na co potřebuješ víc jak 32gb, ze zkušenosti vím, že lidi hrozně řeší jakou to má paměť a pak tam stejně mají jen pár fotek, nějakou mapu, nějaké aplikace a většinu paměti volnou. Ovšem pokud nutně potřebuješ v takovém telefonu 2 simky a desítky giga dat, tak bohužel smůla.
planetoid_LV426
Trvalý BAN


Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 6. 2018 14:48

To bych do telefonu necpal, poškodí se slot a co potom s tím.. Raději vybrat nějaký nehybridní model
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků