Mobilní telefon do 4.000,- Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 23. 6. 2018 11:09

Nick Cave píše:Xiaomi Mi A1 anebo kdyby nebyl potřeba dualsim, tak bych vzal toto Moto :)

https://m.alza.cz/motorola-moto-g5s-plu ... 268977.htm


Tohle Moto jsem ted doporučil manželovi mé nejlepší kamarádky, bude přecházet z Huawei Y330 myslím, možná Y300. Teď nevím. Navíc to Moto G5s Plus měl díky Šekobraní ještě o 400 levněji, takže 4 199, což mi přijde super za telefon těhle parametrů. Původně chtěl něco do 4 000, Xiaomi moc ne.

Akorát by mě zajímalo, z jaké distribuce ten telefon je. Alza to neuvadí. Na lince mi tvrdili, že má české menu, což nebylo to, na co jsem se ptal. Těch Moto Single SIM moc není, a i kdyby to byla EU distribuce, tak u Alzy bych se nebál, riziko, že by krachla, a manžel kamarádky by si porouchaný telefon mohl strčit za klobouk, je asi minimální.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 6. 2018 15:16

Distribuci zjistíš přes IMEI v autorizovaném servisu nebo na podpoře Lenovo
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 23. 6. 2018 15:42

To MotoG5P je hrozná sračka :D

Ty rozměry jsou hrozné na 5". Telefon vypadá strašně (individuální, ok) a ten foťák na zadní straně :D, šitovní baterka, 28nm procák, 16rom .. nemá to vůbec nic zajímavého, tohle za tu cenu možná tak před dvěma lety, dnes fakt ne.

Velká bída, hrozný šunt.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 6. 2018 16:10

Jenže v odkazu na Alze je Moto G5S Plus, tzn. naprosto jiný model, než ke kterému se tady vyjadřuješ..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 23. 6. 2018 16:20

Nehodlám tu OTéčkovat, ale za ty prachy moc lepších telefónů než Moto G5s Plus není, myslím za těch 4 200.

LV426: bez vulgarismů, prosím.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 23. 6. 2018 16:28

Na druhou stranu, pokud chceš telefon se skvělou podporou a optimalizovaným prostředím, tak v této cenové kategorii nic lepšího, než Xiaomi nenajdeš.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 23. 6. 2018 16:35

Áha, už to vidím, moje chyba. Nevím proč, ale Motoroly jsou mi vzhledově silně nesympatické, navíc poměrně hrozné rozměry/váha/plocha displaye. Přijde mi, že ty telefony vždycky vylezou na trh o rok dva později, než by měly. To už fakt radši nějaké to Xiaomi.

Na druhou stranu je ale pravda, že okolo 5tis je to obecně dost bída.

Ad: aktualizace, přijde mi to často dost přeceňované, pokud je telefon ok, šlape jak má, k čemu potřebuješ něco aktualizovat, co ti to přinese krom margialit.
Naposledy upravil planetoid_LV426 dne 23. 6. 2018 16:40, celkově upraveno 2
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 6. 2018 16:37

dj.kure: však Moto má také velmi dobře optimilizované prostředí, bez nadstavby s čistým androidem, přidanou má jen funkci Moto displej, aktualizace také dostává, i když samozřejmě ne tak často jako Xiaomi, ale proč taky, když mi 3/4r funguje naprosto spolehlivě bez sebemenšího problému
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 23. 6. 2018 16:45

Redmi 5 - testováno na důchodcích.

Lock, ban, delete B-)
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lebka75 23. 6. 2018 18:27

nevím jestli by nevadila velikost, ale co vzít Huawei Y6 Prime 2018 https://mobilni-telefony.heureka.cz/hua ... -dual-sim/

a tvrzení tipu " nadstavba Huawei/honor je asi tou nejhorší na trhu " je teda hloupost, mám Honor 7 Lite a Honor 6X v rodině ještě Huawei P 9 Lite a nevidím žádný problém ;-)
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod intago 23. 6. 2018 19:27

žena si asi koupí na moji radu Huhlavýho P9lite ve zlaté barvě, i proto, že mi notifikační diodu
intago
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 23. 6. 2018 20:52

No já třeba překvapivě zjistil, že asi všechny telefony Huawei s Androidem 8 zabíjí procesy tak blbě, že nefunguje aktualizace asi žádného kalendářového widgetu :(
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 23. 6. 2018 21:57

Tohle jde ale přece nastavit v úspoře energie...
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 6. 2018 22:26

Hm, nejde, nepomůže ani přidat mezi chráněné aplikace, např. mi tím pádem na Huaweju nefunguje apka Kaktus, jiné hodiny widget než ty interní se zastavují (kromě hodin Xperia, což je ale výjimka, ale i ty se ojediněle zastavily) a ještě pár dalších věcí..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 24. 6. 2018 08:00

A to je právě ono, takhle agresivně se nechová ani miui, tam to jde v pohodě ošéfovat přes vývojářské možnosti a nechat běh apek čistě jen na androidu, vše funguje jak má. Ať se to lebce líbí nebo ne Huawei/Honor má nejhorší nadstavbu na trhu, I Samsung už pochopil, že méně v tomto případě znamená více.
roy1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků