P10 nebo S7

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kubino 4. 6. 2018 10:13

P10 nebo S7?
zdravím, sháním do rodiny kompaktní (= max 5") smartfoun s dobrým foťákem. Přecházet se bude ze Samsungu A3 (2016), který nestačí základním úložištěm a foťákem. Výběr se zúžil na Huawei P10 vs Samsung S7. Podle recenzí jsou hlavní rozdíly:
P10
+ větší základní úložiště (64 vs 32)
+ lepší reprák
S7
+ lepší světelnost foťáku
+ lepší displej (větší kontrast amoledu)
Nemáte někdo zkušenost s oběma mobily, případně doporučili byste v dané kategorii něco jiného?
Naposledy upravil opasino dne 5. 6. 2018 08:09, celkově upraveno 1
Důvod: Vyčleněno do samostatného tématu.
kubino
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coyd 4. 6. 2018 12:50

Ani jeden ostudu neudela a maji sve pro i proti. Ja pouzival oba (akorat S7 edge), vic mi sedi P10 a i vzhledove se mi vic libi (mam cernou variantu). Takze je to spis na osobni preferenci. Jeste ve srovnani pokud to hraje roli tak S7 ma IP68, jako plus u P10 je rozhodne ctecka, ta je famozni vcetne gest pro ovladani.
HUAWEI P10 (Graphite Black)
coyd
Junior

Odeslat příspěvekod VolumePJ 6. 6. 2018 21:52

To sis zúžil výběr na hodně rovnocenné konkurenty :)

Měl jsem čest odzkoušet si focení s S7 i P10, a ty telefony fotí hodně podobně. S7 má trochu živější barvy, v noci má snímky o něco málo světlejší. Omrkni si porovnání na youtube a uvidíš co se ti víc zamluví :) Avšak P10 má oproti S7 nezanedbatelnou výhodu, bokeh efekt u fotek, to je takové to fajné rozmazané pozadí, doporučuji odzkoušet :)

Z osobní zkušenosti s P10, Honorem 9 a 10 mohu doporučit ovládání systému gesty co zmiňoval kolega výš. Je to velmi pohodlné a návykové.

Amoled bych zrovna jako výhodu nebral, displej je sice hezčí, živější, čitelnější na slunci, ale už si dost lidí stěžovalo že se vypaloval a musel se reklamovat.
Z druhé strany S7 má bezdrátové nabíjení a voděodolnost.

P10
+ Leica, bokeh, pro režim, ovládání gesty, kompaktnost
- nemá plusy s7 :D
S7
+ voděodolnost, bezdrátové nabíjení
- microusb, starší model

Pokud to ale rozpočítáš ententýky dva špalíky a vybereš náhodně jeden z nich, chybu neuděláš. Přihlížej ale k tomu, že jste doma zvyklí na Samsungy. Nadstavba experience a emui je sakra velký rozdíl
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod kubino 13. 6. 2018 16:42

Díky oběma za reakce. P10 se mi líbí trochu víc, ale nakonec to asi bude S7, kvůli nižší ceně a lepší dostupnosti (vezmu ho v jedný blízký kamenný prodejně s šedivkama). Hodit se bude i bezdrátové nabíjení, používám ho už na S6...
Hodně se mi líbí ještě Sony XZ2 compact, ale ta tloušťka to zabila.
kubino
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 13. 6. 2018 17:36

Dobra volba.
Ano je starsi model , ale kvuli custom rom bych se toho nebal.
Jo bezdrat se hodi , to ze ma microusb B tak marne , da se stim zit.
hurec
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků