Telefon hlavně na volání, cca za 3000 Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Eagle 1. 6. 2018 16:56

Dobrý den.

Rád bych zakoupil nový telefon, nicméně scénu nesleduji a nevím, co je dobré, proto chci poprosit o radu. Požadavky jsou zhruba tyto:

- ideálně menší rozměry, 5" je opravdu maximum pro pohodlné držení jednou rukou
- bytelná konstrukce (předpokládám, že telefon budu používat 4 až 5 let)
- co nejnovější verze Androidu (na starší nevychází updaty zabezpečení a některé nové aplikace už chtějí nové verze)
- vyměnitelná baterie (typicky než můj mobil doslouží, mám tak 3 až 4 kusy baterií)
- ideálně AMOLED display (někdy čtu na přímém slunci)
- musí mít LTE a musí mít funkci svítilny
- kapacita flash paměti ideálně taková, aby při každé aktualizaci nehlásil telefon plnou paměť (ze zkušeností 8GB je málo, 16GB by mohlo stačit)
- cena plus mínus 3 tisíce

Z aplikací používám tak jízdní řády, mapy (včetně navigace), zprávy, počasí, emailový klient, Whatsapp a aplikace pro prohlížení dokumentů jako PDF a Word.

Díky za tipy.
Eagle
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 1. 6. 2018 17:10

Vymenna baterie , s nejnovejsim androidem , amoledem do 5"? Jeste dl 3tisic.
Tak to hodne stesti. To je scifi....
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 6. 2018 17:33

Jedině koupit použitý Samsung S5 ale bez update a aktualizací

https://www.mp.cz/mobilni-telefon-samsu ... ty-p-40685
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eagle 1. 6. 2018 17:53

hurec píše:Vymenna baterie , s nejnovejsim androidem , amoledem do 5"? Jeste dl 3tisic.
Tak to hodne stesti. To je scifi....

Android nemusí být nejnovější, stačí jen přiměřeně nový.

Jinak třeba Galaxy J2 Pro (2018) toto celkem splňuje:
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j2_pro_(2018)-8904.php

Jen jsem ho neviděl prodávat v ČR.
Eagle
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 6. 2018 18:39

ani neuvidíš… a koupě kdesi v zahraničí je riziko vzhledem k záruce a reklamaci
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eagle 1. 6. 2018 18:48

Hmm... co teda nějaká varianta bez AMOLEDu?
Eagle
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 6. 2018 18:53

Podívej se na nějaké Xiaomi

Btw čitelnost na slunci neurčuje typ displeje, ale jeho svítivost v nitech, čím vyšší, tím lepší
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 1. 6. 2018 19:01

Chápu že člověk chce co nejvíce za co nejméně, ale tvé požadavky jsou opravdu úplně mimo. Zaráží mě zmínka o 4 až 5 letech. Co jsi do teď používal? Ani nevím který výrobce dává aktualizace na 5 let staré telefony. Možná ani Xiaomi. Jedině snad na Pixely. Zvedni rozpočet a nebo uber požadavky.
Redmi 5A - https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-5a-glob ... asQAvD_BwE
Redmi 4X - https://www.mironet.cz/xiaomi-redmi-4x- ... #282953978
Ani jeden nesplňuje vše co chceš a tak to asi bude stále. Ale třeba něco seženeš.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eagle 1. 6. 2018 19:10

Xiaomi nemá vyměnitelnou baterii, pro mě je tedy nepoužitelný. Li-on baterka po dvou letech ztratí kapacitu, ať už se s ní zachází jakkoli dobře.

Doteď používám asi 8 let starý HTC Desire S s Androidem 4.0.4 a s už asi pátou baterií. Na popisované základní věci to celkem stačí. Je mi jasné, že nový telefon tak dlouho nevydrží, ale těch 5 let by mohl. V mém okolí jsou stále používány i přes 10 let staré tlačítkové telefony bez podpory 3G.
Eagle
Junior

Odeslat příspěvekod iOvce_ 1. 6. 2018 19:23

Tvůj největší problém bude vyměnitelná baterie a absurdně nízká cena (vzhledem k požadavkům).
Buď seženeš nějakýho číňana, kterej ti rozhodně nevydrží pět let, nebo budeš muset polevit z požadavků a za kvalitní HW si prostě zaplatit přiměřenou částku. S vyměnitelnou baterií bych tak jako tak nepočítal.
Jinak co popisuješ by možná řešil bazarovej iPhone SE, ale opět - ten ti pět let nevydrží ani náhodou a za tři tisíce je to nereálný, ale výměna baterie je tam snadná, byť výrobce to považuje za porušení záručních podmínek.
iOvce_
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 1. 6. 2018 19:27

Souhlas , v dnesni dobe vymenitelne baterie je problem.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 6. 2018 19:29

Eagle píše:Xiaomi nemá vyměnitelnou baterii, pro mě je tedy nepoužitelný. Li-on baterka po dvou letech ztratí kapacitu, ať už se s ní zachází jakkoli dobře.

a to je takový problém nechat si ji v servisu po 2,5 letech vyměnit??
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eagle 1. 6. 2018 19:41

Proč dávat telefon do servisu? U starších telefonů byla výměna otázkou minut, nemusel jsem telefon nikomu dávat, na nic čekat. To má být zlepšení, že nemůžu vyměnit baterii? A ani nevidím důvod, proč platit za službu servisu, když výrobce neumí udělat baterii vyměnitelnou, zatímco dříve to problém nebyl.
Eagle
Junior

Odeslat příspěvekod iOvce_ 1. 6. 2018 19:51

Což o to, výrobce to umí. Jenže ho k tomu nic nemotivuje. Univerzální jednolitá skořápka je mnohem ekonomičtější řešení z pohledu výroby a uživatelé telefony obvykle vymění dřív, než se baterka opotřebuje. Zvlášť v cenový kategorii kolem tří tisíc.
Abychom si rozuměli... Nemyslím, že je špatně, když sis nastavil finanční strop. Jen mi připadá naivní představa dlouhověkosti takovýho zařízení. Na světě snad není firma, která by se snažila udělat telefon kolem týhle částky kvalitně. Telefony v týhle cenový kategorii se prodávají jako spotřebák a počítá s tím výrobce i zákazník.
iOvce_
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 6. 2018 20:10

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků