Samsung Galaxy A8 / Nokia 7 Plus do 10k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod check 2. 7. 2018 13:58

Fotoaparát Nokie 7 plus chválí v recenzích, má fyzicky větší senzor foťáku než G6, takže mu stačí kratší čas na stejné množství světla, což zřejmě vyvažuje chybějící optickou stabilizaci. Podle srovnání s G6 má Nokie lepší foťák než G6:
https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?id ... hone2=8466

Ano rychlé updaty u Nokie jsou tahákem a ano, narazil jsem od uživatelů na to, že si stěžují, že po updatu něco nejde. Ostatní výrobci většinou ve svých nadstavbách upustili od výraznějších zásahů, takže jsou přehlednější a mohou dříve vydávat updaty. Nicméně chybných updatů se nevyhýbá ani Samsung a zřejmě ani jiní. Což jsem pochopil, že je prostě vlastnost Androidu, mnoho výrobců mnoho verzí telefonů. Zákonitě se chyby budou dít.

O LG mě upřímě ani nenapadlo uvažovat. Tahle firma mě ze zkušeností z jiných produktů hodně odradila. Není to sice úplně relevantní pro vás, ale já prostě tuhle firmu už nemám rád. Na G6 je aktuálně Android 8, devítka na něj asi už nevyjde a za rok skončí aktualizace. Chci používat Google Pay na aktualizovaném telefonu, ne na něčem bez záplat. Proto se mi také vlastně původně líbila Nokie.

Asus má stejně velký chip foťáku jako Nokie (větší než LG G6), ale navíc optickou stabilizaci, takže lepší fotky. Nokie je oprvdu už hodně dlouhá, hranaté rohy a ten rozměr není oproti Asus nijak využit. Mě se líbí notch display, že mi nezasahují stavové ikonky do zbytku displaye. Líbí se mi větší display. Když jsem si zkoušel Huawei P20lite, tak rozměrově mi přišel také velký a nepohodlný a to je ještě menší než LG G6. Stereo repráčky v Asusu jsou opravdu moc fajn (u LG i Nokie chybí), zvuk u videa slyšíte zprostředka obrazovky, ne ze strany. Nokie má mizerný výstup na jacka, to mě hodně odradilo a proto jsem hledal dál, až jsem našel Asus Z5. Smířil jsem se s určitou nepohodlností danou velikostí. Ale na to si prostě zvyknu, velký display se mi líbí více. Přecházel jsem z telefonu s 3,5" displayem, šok na první držení pro mě bylo cokoliv nad 5". Asus Zenfone 5 je pro mě více sexy řekněmě :-). Notch, display, stereo repro, kvalitní jack.

Nokie asi pro někoho, kdo potřebuje delší výdrž na baterku. Xiaomi má sice nějaké levné modely s velou baterkou, ale ve skutečnosti nevydrží déle než standardní mobily s 3000-3000mAh, asi mají špatný systém nebo žravý procesor.

Možná přikoupím ring holder:
https://www.google.com/search?q=ring+ho ... =firefox-b
check
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 2. 7. 2018 15:38

A přesto G6 dělá lepší fotky, než N7p. A čím náročnější podmínky, tím lepší fotky, to je co :)

Měl jsem všechny telefony v ruce, fotil jsem s nima, nejsem teoretik jako nejspíš ty, když srovnáš kvalitu foťáku podle odkazu co jsi dal.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod check 2. 7. 2018 20:11

To je hezký, ale trochu s křížkem po funuse. Vybíral jsem mezi Samsungem S8 a Nokii 7 plus a nakonec koupil Asus Zenfone 5. Tak jsem se podělil o důvody proč jsem tak udělal. Porovnával jsem fotky focené ze stejných scén zároveň. Protože jeden telefon nezvítězí ve všech typech scény.

Svůj příští příspěk začni tím, že jsi zkoušel ty a ty telefony a nejvíc se ti líbily ten protože proč. Výkřiky nejlepší je G6, protože tobě přijdou jiné mobily moc velké, není univerzální pravda pro všechny. Nikomu takovým výkřikem nepomůžeš. Trošku se příště rozepiš hned napoprvé...
check
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků