Redmi Note 5 Global vs Asus Zenfone 3 Zoom

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Huxley 14. 5. 2018 13:07

Dobrý den,

po dlouhé době vybírám nový telefon. Už jsem byl skoro rozhodnutý pro Note 5, ale zelená potvora začala prodávat Zenfone 3 Zoom za 5 000, takže nevím, co vzít. Nebo ještě něco lepšího v podobné cenové hladině?

Priority (podle důležitosti):
1) Solidní foťák (hlavně venku, na výlety)
2) Rychlejší prostředí (používám běžné aplikace, např. mapy nebo internet, hry nehraji)
3) Nadprůměrná baterka
4) Kvalitní konstrukce, žádná skleněná záda
5) Byl bych radši za starší micro USB

Pak ty samozřejmosti pro českého uživatele (naše LTE...).

Vím, že Note 5 je na trhu teprve chvíli, ale myslíte, že je překonán starším Asusem? Díky.
Huxley
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 5. 2018 13:13

Ten Asus dostane Oreo a splňuje vše na co si vzpomeneš, za ty prachy jasná volba
nwm z jakého důvodu chceš starší micro USB konektor ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 14. 5. 2018 23:11

Samozřejmě ten Asus za současných 5000kč je velmi lákavý. Opravdu bude záležet eventuálně na maličkostech na kterých ti bude záležet. Pravděpodobně bude Asus lépe fotit, ale 100% to nevím. Konec konců je to ZOOM, takže je zaměřený na focení. Chtělo by to dohledat někde na netu. Zde je pár fotek na ukázku. https://xiaomimobile.cz/blog/xiaomi-red ... pro-fotky/
Asus jsem nikdy nevlastnil takže absolutně nemám žádnou zkušenost. Přiznám se, že jsem té značce moc nedůvěřoval na poli telefonů. Co se týká notebooků tak s tou značkou nemám problém. Mě sobně se vzhledově více líbí Xiaomi. Po stránce hardvaru a výkonu je na slušné úrovni. Nějakých 116 000 bodů není špatných i když píšeš , že hry nehraješ. Asus má něco kolem 62000 bodů. Pak záleží na těch maličkostech/preferencích. Xiaomi má IPS displej a Asus AMOLED. Já jsem zastáncem IPS. Xiaomi má led diodu a Asus ne. Xiaomi má tebou požadovaný MicroUSB, větší displej, Asus zase o 1000mAh větší baterii. Mám rád nadstavbu MIUI se všemi vychytávkami, o kterých spousta lidí nemá ani páru, ale rádi haní tu nadstavbu. Navíc poslední verze MIUI má i gesta pro rychlé ovládání telefonu takže nejsou potřeba tlačítka na disleji, ale můžeš je zapnout. Přeji dobrý výběr a hlavně spokojenost. ;-)
porovnání:
https://www.kimovil.com/en/compare/asus ... 5-4gb-64gb
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 5. 2018 23:14

Asus Zenfone Zoom S má notifikační diodu!
Antutu benchmark je údaj k ničemu, výrobci se rádi chlubí a často uvádějí velmi nadsazená čísla jako reklamu na svůj smartphone
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 15. 5. 2018 04:15

Já nepsal, že výsledek udal výrobce, ale je to ze stránek KIMOVIL a navíc je to dohledatelné na vícero místech kde se tomu věnují. Jediný kdo se snad sám chlubí výkonem je Samsung. Jinak je to v celku jedno, jistě si sám vybere dle svého uvážení. ;-)
Tady je stránka Asus kde se dočteš o eventuálních problémech s tímto telefonem, jako vypalování, fleky na displeji a jiné. Tak že pokud si ho koupíš, tak pořádně zkontrolovat displej. Proto nemusím AMOLED. ;-]
https://www.asus.com/zentalk/forum.php? ... e=&sid=1|8
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domca 15. 5. 2018 08:30

Xiaomi je do budoucna rozhodně lepší volnou - výkon, podpora, update, velmi kvalitní fotoaparát již v základu (tady může mít asus navrh), konstrukční kvalita je ovšem na vyšší úrovni. Asus je také znám špatným servisem a podporou.
Domca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 5. 2018 08:41

Domca píše:Asus je také znám špatným servisem a podporou.

Asi máš s tímto zkušenost, můžeš být konkrétnější?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domca 15. 5. 2018 08:58

Jistě, aktualizace systému včetně bezpečnostních záplat je téměř non-existentní. Jakákoliv forma odemčení (Boot Loader, root) je brána jako nelegální zásah a záruka uznána nebude. Xiaomi to má jinak. Ve Vašem vlastním threadu o tom asusu si stěžujete na konstrukční vady...

A servis? Asus má velmi striktní instrukce a odmítání není výjimkou.
Domca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 15. 5. 2018 09:19

Tedy můj další androidí telefon nebude už Asus (o to méně Xiaomi), ale musím se ozvat ohledně servisu. Sevis u Asusu je naopak příkladný. Je to sice skoro jediný klad této značky, ale fakt funguje. Satčí vyplnit formulář na webu a druhý den se dostaví kurýr, zásilku převezme a do čtyř (!) pracovních dnů jsem dostal telefon zpátky opravený. To všechno ovšem během roku a půl dvakrát. Takže naopak - pokud koupit Asus, tak jedině kvůli servisu. Jinak já se mým následným adroidem na 90% vrátím pokorně pod křídla Samsungu. Samsungy má celá rodina kromě mě (tedy já mám taky ještě jeden - Samsung S4 mini Zoom, ale ten používám jen jako nouzový foťák a občasný hotspot).
K tomu Xiaomi - má (měla) jej sestra - dvakrát reklamace, potřetí už vrácení peněz a koupila si - Samsung A5(2017).
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod Domca 15. 5. 2018 10:11

A to stihla sestra mít za dva týdny co je na trhu tři reklamace?
Domca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 15. 5. 2018 12:38

Pochybuju že setra měla Redmi Note 5 dvakrát na reklamaci. Ten se prodává pár dní. Ani by dvě reklamace za dva týdny nestihli vřídit. Volaaké pochybné. ;-) Já ještě neměl ani jeden telefon od Xiaomina na reklamaci a už máme doma v pořadí pátý kus. Je hezké že Asus je tak rychlý, ale otázka proč. Že by kvuli poruchovosti, aby lidi moc nekritizovali? Těžko říci.
Naposledy upravil stm01 dne 15. 5. 2018 12:41, celkově upraveno 1
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 5. 2018 12:41

Já to pochopil tak, že měla nějaký Xiaomi a ten byl na reklamaci
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 15. 5. 2018 12:46

Tak má napsat jaký telefon vlastnila (pokud to není nějaký výstřelek od boku aby řeč nestála), když se zde mluví o těch dvou. Možná bych věřil tomu, že nějaký první Redmi co sem vozili na začátku a cpala se do něj složitě čeština. Od mého prvního Xiaomi MI4 a po dálší verze po něm co jsme měli doma(Redmi Pro- dvakrát, Redmi Note 4, Redmi 5Plus a Mi MIX) tak nikdy žádný problém. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků