Výběr telefonu Sony vs. Apple

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod M@C 10. 5. 2018 13:09

Jo, do budoucna az vymenim auto a budu mit radio s BT tak to bude urcite lepsi... A stejne tak casem i sluchatka, ikdyz tam mi kabel nevadi, zas neresim nestli jsou nabite atd. :-) Proste bych to nechal jako moznost, mit jack i BT a at si kazdy pripojuje co chce jak chce :-)
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 10. 5. 2018 13:34

Souhlas.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirkas68 10. 5. 2018 13:59

hurec píše:No jak chcete S7 je topka.
U sonace neni nic co by me lakalo. Hnusny disajn a baterka co nema ani 3tisice mAh.... To bych sel radeji do jablka.


Další takový, který přepočítává výdrž na mAh. Doporučil bych nějaký telefon od Sony vyzkoušet. Vydrží dýl než nějaký číňan s o polovinu větší baterkou. Mám XZ1 a na výdrž si rozhodně nestěžuju. Telefon využívám docela intenzivně a běžně končím dny s 50 a víc %. A XZ2 je na tom ještě lépe. Ač má sotva průměrnou baterku, má podle testů mezi top modely nejdelší výdrž na baterii.
Jirkas68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 10. 5. 2018 14:24

Presne tak, Sony je povestne spickovou optimalizaci a i kdyz nepouziva baterie s extra velkou kapacitou, je vydrz Xperii daleko pred konkurenci. Svoji XZ1 nabijim jednou za dva dny a to opravdu nelezi cely den na stole, ale dostava docela zahul.

A tahat sem dva roky starou S7 s prakticky ukoncenou podporou a dokonce ji srovnavat s Xperii XZ1 ci dokonce XZ2. No skoda slov.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Integra 10. 5. 2018 21:33

Zda se ze u mne vítězí xz1, případně pokud ještě chvíli vydržím s Z1 tak pak rovnou xz2.
Integra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 5. 2018 21:54

Vzal bych Xperii XZ2
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 10. 5. 2018 22:31

Jo vim , ze xz1 ma dobrou vydrz a to kvuli tomu snapu. Ten je nejvetsi setrilek. Ja spis srovnavam xz1 a s7 v oblasti disajnu. Ten sonac je pekny humac :-) ale je to jen muj nazor. Pani stejne skonci u jablka.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Integra 11. 5. 2018 11:40

Vím že pořád se řídím dokola, ale Sony znám a nedám dopustit...změnit značku?
Sony Xperia XZ2 nebo Apple iPhone 7
Telefon používám na telefonování, SMS, hodně focení, drobné úpravy fotek, poslech MP3 a stříhání hudby na vyzvánění, i tvorba videa z fotek, internet (FB, Messenger, mail)
Hledám odolný pádu a vodě (u Sony vím že je).
Zkusila bych ten iPhone, ale mám obavu z operačního systému a zda se odolnosti vyrovná Sony. Nerozumím všem parametrům, který za ty peníze je vlastně lepší? Případně, pokud jsou srovnatelné je tak moc jiný operační systém od Apple?
Sony mám starší několik let a nedám na něj dopustit. Neměla jsem s ním problém, jen občas s nějakou aplikaci. Nikdy žádná reklamace, pádu bylo nespočet i dost tvrdých a vydržel. Otázka taky zda má někdo zkušenosti s reklamacemi Sony nebo Apple...
Pro mne to bude telefon zas tak na 4 roky a chci ten výběr opravdu zvážit... vzhled není až tak důležitý, jak pro někoho, spíš ty funkce.
Děkuji všem za čtení mých stále se opakujících nerozhodných dotazů...
Integra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 11. 5. 2018 12:24

Nikdo za tebe rozhodnuti neudela, to musis sama. Android znas, se Sony jsi spokojena, logicky z toho plyne, ze pro zmenu neni zadny padny duvod. Kdyz tak si ten iPhone nekde pujc a vyzkousej jestli ti iOS sedne.

Jinak tady je test odolnosti XZ2 - vedla si ukazkove: https://www.youtube.com/watch?v=lTfJAN3oz4o
iPhone 7 si vedl take dobre, ale precejen ma zada nachylnejsi k poskrabani a nema tak pevnou konstrukci:
https://www.youtube.com/watch?v=0vYfAqEyGV0

Pro XZ2 mluvi take vyrazne lepsi vydrz na baterii - viz GSMArena.
Naposledy upravil Katikakus dne 11. 5. 2018 12:58, celkově upraveno 1
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod capt.forest 11. 5. 2018 12:42

Kdyz jsem uvazoval o prechodu z androidu na ios, taky jsem si nebyl jisty. Tak jsem si ho pujcil od kamose, pouzival jsem ho tri tydny a s chuti se vratil k androidu. Fakt je to nejlepsi vyzkouset. Kdyztak kup, pouzivej dva tydny (ale pokud mozno bez padu :D ) a vrat.

Nicmene, na vyjmenovane pouziti je Iphone dobry. Za me stejne, jak je psano vyse. Spokojenost se Sony a s androidem, takze bych se asi nepoustel do vetsich akci a vzal XZ2 nebo XZ1
capt.forest
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 11. 5. 2018 13:33

"Kdyztak kup, pouzivej dva tydny (ale pokud mozno bez padu :D ) a vrat."
Neviem ci je toto mozne v pripade iPhone. Aktivaciou iPhone a bezplatneho iCloud priestoru sa znizuju limity dane firmou Apple a tym padom zakaznik nevie dat iPhone do povodneho stavu aj ked urobi tovarne nastavenie.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 11. 5. 2018 14:11

Zakon plati i pro Apple. Ale pravdou je, ze lepsi/ferovejsi je pujcit si ho od nejakeho znameho.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Creyzy 18. 5. 2018 21:34

Zajímavé srovnání :) jen pro info k foťáku u XZ2.

https://youtu.be/qhGAVepS6hI
Creyzy
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků