Je dobrá volba Xiaomi Mi A1 ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 5. 2018 10:09

To všechny smartphony v této cenové kategorii ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 8. 5. 2018 13:14

Čistý android je nuda. V základu neumí prakticky nic a vše se musí řešit přes aplikaci třetí strany. Oproti tomu MIUI obsahuje všechno potřebné již v základu (např. firewall, nahrávání hovorů, zamykání aplikací atd.) bez sebemenší námahy. A pokud se někomu nelíbí launcher, tak stačí doinstalovat Novu, Elvie a nebo třeba Arrow…
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 8. 5. 2018 16:28

Jo s tím souhlasím.
Nadstavba MIUI ma spoustu vychytávek, které člověk v čistém androidu nenajde.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 5. 2018 17:39

Já když se u čistého androidu nudím, tak si instaluji co mi chybí, ale je toho tak málo, že je to práce na pár minut :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 8. 5. 2018 18:00

Ono se sice dá doinstalovat skoro vše, ale čecháček by pokud možno chtěl všechno zdarma a potom instaluje free verze a pak si zase stěžuje na reklamy nebo musí vyzkoušet 5 aplikací,aby mu to trochu vyhovovalo, přitom se mu hezky hromadí zbytečně věci v telefonu po odinstalovaných aplikacích a dělá to bordel v telefonu. A takhle by se toho dalo psát spousta. Jak se psalo výše vychytávky a aplikace v MIUI jsou skvělé. Člověk nic nemusí doinstalovávat, co mu vadí pozakazuje a povypíná, nic ho neotravuje. Nahrávání hovorův systému je skvělá věc. Někdo to potom chce v čistém androidu a brečí, že buď mu nejde aplikace protože to chce root, nebo to nepodporuje výrobce nebo to je hrozná kvalita atd. Nebo skvělá multifunkční kalkulačka, čištění systému a jiné. Prostě ty aplikace co jsou v systému jsou v pohodě, ale jak jsem psal, jde povypínat upozornění a jiné a člověk o ničem neví. Jak se psalo výše, nelíbí se někomu launcher, tak si nainstaluje jiný. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 5. 2018 19:43

problem je ze sracky z nadstavby jsou v /sys , vim ze fanouskum nadstavby neni jasny co to znamena kdyz blbe nakodovana app je v /sys a tataz na jinym founu v user.Az to pochopi nadstavbam se budou vyhybat jako moru
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 8. 5. 2018 21:07

Ano někdy to muže blbnout, ale vše co jsem zmiňoval v MIUI a to hlavně nahrávání hvorů funfuje naprosto špičkově. Nemám problém se žádnou funkcí/aplikací od Xiaomi. Stačí mi se kouknout na Google, jak s lidé stěžují na aplikace na nahrávání hovrů a jiné. My víme, že ty jsi znalec systémů a atd, ale většina lidí ani kolikrát nerozumí tomu o čem píšeš. Takže nemám žádný důvod se vyhýbat MIUI. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 9. 5. 2018 04:46

co člověk to názor a to je dobře, já na šaomi RN 4 nedám dopustit, až teda na ty malinko větší rozměry, a to nejsem fanda šaomi, za mě 1 , Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 5. 2018 07:58

re:stm01
Problem nadstaveb je v tom ze chyba kodu systemove aplikace ti ovlivni celej telefon.Pribyva ti silene moc radku kodu tykajiciho se uzivatele system s privilegovanymi pravy kde jsi mimo hru, neovlivnis to.Neexistuje na svete kod bez chyb.Takze si tam exponencionalne zvysujes pocet chyb.Navic nekdy se deji veci typu ze zrcadlova funkce kterou ma cistej android, treba wifi direct, ti diky tomu ze nadstavba si ji ohne nefunguje tak jak ma.
Doinstalovani app znamena jeji prava user.Blbne ? Nevyhovuje ?Uninstal vyreseno.
Chyba v nadstavbe ? Tak cekej na opravu ve forme aktualizace, od par dni po nekonecno.Spousta jich je uz receno slovy klasika - toto neni bug, to je vlastnost.
Co kdo dela nebo jak funguje jeho volba, rikam proste fakta proc klasicke nadstavby jsou na ustupu nebo se je snazi odlehcit.Jejich vznik byl poplatnej tomu ze kazdej vyrobce hledal dalsi cestu k penezum, tak mezi par sikovnych veci zamichal sragory typu vlastni obchod, ruzny veci typu co te mely odvest k regu na jejich platforme a tam z tebe vytahnout par dolaru.Moc to efekt nema ,jsou s tim jenom problemy,tak kraci zpet k light verzim nadstaveb, nebo rovnou pure androidu.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 10. 5. 2018 13:24

Díky všem, vyřešeno. LOCK
Ad Astra
solaris1
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků