Je dobrá volba Xiaomi Mi A1 ?

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod solaris1 6. 5. 2018 08:18

Ahoj, je něco v dané ceně lepšího? Telefon je pouze na telefonování, sms, mail, net, občas navigaci. Důležitá rychlost, spolehlivost a vydrž. Má smysl počkat na nástupce? Dle popisu má zlatá varianta lepší baterii, je to tak?
Zkušenosti? Moc dík
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 6. 5. 2018 08:46

Nebrat A1 , ale note 4 global 4/64
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 6. 5. 2018 09:18

Hurec: nevim, kdyz se neda skoro koupit a Oreo dostane buhvi kdy (predpoklad konec 2018)
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 6. 5. 2018 09:23

Da se koupit skoro vsude.
Pokud te moc tlaci oreo , tak staci udelat root a hodit custom rom. Tech je fakt moc.
Ktomu A1 je drazsi a ma o 1000mah mene baterie. Ktomu je v 98% uppne stejny.
Ne , zlata barva nema vetsi baterii , kde jsi to cetl?
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 6. 5. 2018 10:18

hurec:

"Prodává se skoro všude" Mall.cz, EW, CZC a v dalších už není, jen pár posledních kousků někde, ale prodej prostě končí.

Chápu, že se papírově tváří jako lepší Note oproti Mi A1, ale když se na to člověk dívá i z hlediska podpory, tak podpora Note je prostě u konce, kdežo M1 A1 má android One (ať už to v Xiaomi pojmou jakkoliv) a podpora se prostě dá očekávat od teď ještě dlouhá. Ohledně M1 A1 čtu, že: "...jako jeden z prvních telefonů by se měla “ájednička” dočkat dokonce Androidu P" (Zdroj: SvětAndroida). Asi bych tedy osobně nedoporučoval telefon, který je takto na konci cyklu, jak je ten Note ;-)
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod solaris1 6. 5. 2018 10:31

@hurec opt. čistý android, rychlé nabíjeni a usb-c. Dle popisku ma 4100mAh napr https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-note-4- ... 59/produkt Co jsem četl tak aktuálně ma Oreo A1 již z výroby, nebo se automaticky stáhne.

Jde o to zda cekat na nástupce A1. Potrebuji mobil do měsíce, nástupce možná bude někdy v leto-podzim. Dle všeho ma mit ale horsi baterii i méně RAM atd
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 6. 5. 2018 10:56

To cos poslal je prave ten note 4 zlaty. A1 zlata ma 3080mAh stejne jak ostatni barvy.
Ano je novejsi , ma cisty android a prislibene aktualizacem jakto bude dal se ukaze casem.
Za par dni vyjde note 5. Kvuli procaku a hlavne kvuli baterii bych si pockal.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod solaris1 6. 5. 2018 12:20

@hurec dík. Kromě cpu a baterie má ještě nějaké výhody oproti A1?
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 6. 5. 2018 23:33

No zbytek se ukaze , po nake vetsi cz recenci.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 7. 5. 2018 04:18

Pokud skutečně vyžaduješ čistý android, chceš Xiaomi a hned, tak nemáš na výběr a zbývá A1, ale jak ti doporučovali výše, Note 4 Global je lepší volba. Je to o preferencích, Někdo bude raději USB -C, někdo zase větší baterii atd. Jiný vezme telefon kvůli vzhledu druhý zase třeb kvůli MIUI. Já upřednostňuju nástavbu od Xiaomi, se všemi jeho výhodami. Dcera dostala Redmi 5 Plus a po dvou letech na čistém androidu přešla na nástavbu Xiaomi a je fakt spokojená.Jde o různé maličkosti.Třeba koupíš telefon od Xiaomi a hned tam máš hudební přehrávač, který umí složky a jiné + plus nastavení přehrávání hudby do sluchátek. Jsi ušetřený instalování a zkoušení, eventuálně kupování aplikace na hudbu a jiné. ( nevím jak je to v současné době s čistým androidem a hudebním přehrávačem) Třeba to Redmi 5 Plus bych doporučil. Poslední nástavba MIUI umí rychlá gesta na ovládání telefonu, že nepotřebuješ tlačítka ZPĚT, HOME a POSLEDNÍ SPUŠTĚNÉ APLIKACE. ;-)
Xiaomi MiMix 256GB, Asus EEE Pad Slider

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Junior

Odeslat příspěvekod solaris1 7. 5. 2018 22:42

Dík. Mrknu na tu A1 a novinku Note 5. Plus verze je již velká.
U A1 ale vítězí delší, lepší sw podpora a aktualizace. Mobil by měl vydržet aktuální a funkční cca 4 roky. Čistý android nevadí, mobil je jenom na volání, sms, net a navigaci.

Má A1 automatickou regulaci jasu? Čistota hovoru, nevypadává zvuk, na druhé straně je slišet? Signál, wifi ok? Plynulost prostředí, restarty, rychlost načítání, pády aplikací atd.?

Dík
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 8. 5. 2018 04:10

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Junior

Odeslat příspěvekod OndrejNecas 8. 5. 2018 08:15

Já bych třeba Redmi Note 4 nedoporučil ani nepříteli. Je to můj první a poslední telefon s androidem, který má nějakou nadstavbu. Měl jsem kdysi LG a to bylo zaplevelené, ale MIUI od Xiaomi, to je teprve peklo. Zbytečné aplikace, které nejdou odinstalovat, otravují se zálohováním, přihlašováním do Xiaomi účtu, čištěním systému. Než jsem to všechno odladil, aby se to dalo používat, tak jsem se málem zbláznil. Tady jsem vážně pochopil, proč se smějou apple ovce androiďákům.

Vzhledem k tomu, že Note 4 a Mi A1 jsou vpodstatně úplně stejné telefony, akorát má Mi A1 duální foťák a hlavně ČISTÝ systém, bych se nerozmýšlel ani vteřinu a měl rozhodnuto.
Byl jsem nikde, znám nic
OndrejNecas
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 5. 2018 09:00

Svatá pravda, co nejmenší nadstavba je ideální a hlavně funguje bez jakéhokoliv problému, měl jsem 2 smartphony s minimální nadstavbou, teď mám Moto taktéž s minimální nadstavbou, a za 3 roky se mi v systému nevyskytl jediný problém
Jediný android s nadstavbou mám Huawei a více než 3/4 roku samé problémy, až teprve před nějakým časem se mi podařilo, že se nadstavba umoudřila
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zumzumzum 8. 5. 2018 09:52

Xiaomi Mi A1 ma na prd fotak :D ..
Siemens C25 > Siemens C35 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K850 > LG Viewty > Iphone 3GS > Sencor P400 > LG Optimus LII > Lenovo A7000 > Lenovo P90 Pro > Honor 4X > Huawei P9 Lite > Honor 9
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 5. 2018 10:09

To všechny smartphony v této cenové kategorii ;-)
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod .Hardy 8. 5. 2018 13:14

Čistý android je nuda. V základu neumí prakticky nic a vše se musí řešit přes aplikaci třetí strany. Oproti tomu MIUI obsahuje všechno potřebné již v základu (např. firewall, nahrávání hovorů, zamykání aplikací atd.) bez sebemenší námahy. A pokud se někomu nelíbí launcher, tak stačí doinstalovat Novu, Elvie a nebo třeba Arrow…
AMD R5 1600 + Freezer 33 | Asus B350-f Strix | Asus Dual GTX1060 6GB | HyperX Fury 2x8GB DDR4 | HyperX Savage 240GB + WD Blue 1TB | Corsair RM550x | Gladius M35w
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 8. 5. 2018 16:28

Jo s tím souhlasím.
Nadstavba MIUI ma spoustu vychytávek, které člověk v čistém androidu nenajde.
iPhone 7 32GB Black
Cheetah007
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 5. 2018 17:39

Já když se u čistého androidu nudím, tak si instaluji co mi chybí, ale je toho tak málo, že je to práce na pár minut :)
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stm01 8. 5. 2018 18:00

Ono se sice dá doinstalovat skoro vše, ale čecháček by pokud možno chtěl všechno zdarma a potom instaluje free verze a pak si zase stěžuje na reklamy nebo musí vyzkoušet 5 aplikací,aby mu to trochu vyhovovalo, přitom se mu hezky hromadí zbytečně věci v telefonu po odinstalovaných aplikacích a dělá to bordel v telefonu. A takhle by se toho dalo psát spousta. Jak se psalo výše vychytávky a aplikace v MIUI jsou skvělé. Člověk nic nemusí doinstalovávat, co mu vadí pozakazuje a povypíná, nic ho neotravuje. Nahrávání hovorův systému je skvělá věc. Někdo to potom chce v čistém androidu a brečí, že buď mu nejde aplikace protože to chce root, nebo to nepodporuje výrobce nebo to je hrozná kvalita atd. Nebo skvělá multifunkční kalkulačka, čištění systému a jiné. Prostě ty aplikace co jsou v systému jsou v pohodě, ale jak jsem psal, jde povypínat upozornění a jiné a člověk o ničem neví. Jak se psalo výše, nelíbí se někomu launcher, tak si nainstaluje jiný. ;-)

stm01
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 5. 2018 19:43

problem je ze sracky z nadstavby jsou v /sys , vim ze fanouskum nadstavby neni jasny co to znamena kdyz blbe nakodovana app je v /sys a tataz na jinym founu v user.Az to pochopi nadstavbam se budou vyhybat jako moru
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod stm01 8. 5. 2018 21:07

Ano někdy to muže blbnout, ale vše co jsem zmiňoval v MIUI a to hlavně nahrávání hvorů funfuje naprosto špičkově. Nemám problém se žádnou funkcí/aplikací od Xiaomi. Stačí mi se kouknout na Google, jak s lidé stěžují na aplikace na nahrávání hovrů a jiné. My víme, že ty jsi znalec systémů a atd, ale většina lidí ani kolikrát nerozumí tomu o čem píšeš. Takže nemám žádný důvod se vyhýbat MIUI. ;-)

stm01
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 9. 5. 2018 04:46

co člověk to názor a to je dobře, já na šaomi RN 4 nedám dopustit, až teda na ty malinko větší rozměry, a to nejsem fanda šaomi, za mě 1 , Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 5. 2018 07:58

re:stm01
Problem nadstaveb je v tom ze chyba kodu systemove aplikace ti ovlivni celej telefon.Pribyva ti silene moc radku kodu tykajiciho se uzivatele system s privilegovanymi pravy kde jsi mimo hru, neovlivnis to.Neexistuje na svete kod bez chyb.Takze si tam exponencionalne zvysujes pocet chyb.Navic nekdy se deji veci typu ze zrcadlova funkce kterou ma cistej android, treba wifi direct, ti diky tomu ze nadstavba si ji ohne nefunguje tak jak ma.
Doinstalovani app znamena jeji prava user.Blbne ? Nevyhovuje ?Uninstal vyreseno.
Chyba v nadstavbe ? Tak cekej na opravu ve forme aktualizace, od par dni po nekonecno.Spousta jich je uz receno slovy klasika - toto neni bug, to je vlastnost.
Co kdo dela nebo jak funguje jeho volba, rikam proste fakta proc klasicke nadstavby jsou na ustupu nebo se je snazi odlehcit.Jejich vznik byl poplatnej tomu ze kazdej vyrobce hledal dalsi cestu k penezum, tak mezi par sikovnych veci zamichal sragory typu vlastni obchod, ruzny veci typu co te mely odvest k regu na jejich platforme a tam z tebe vytahnout par dolaru.Moc to efekt nema ,jsou s tim jenom problemy,tak kraci zpet k light verzim nadstaveb, nebo rovnou pure androidu.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod solaris1 10. 5. 2018 13:24

Díky všem, vyřešeno. LOCK
Ad Astra
solaris1
Junior