Nokia 8 (5) nebo Sony XA2 ? (telefon do 9 000)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Greeen_day 22. 4. 2018 21:25

Ahoj pánové,

byl jsem spokojený uživatel Windows, ale bohužel díky končící podpoře jsem již definitivně nucen změnit lod. Chvíli jsem uvažoval o optimalizovanějším IOSu (Apple), ale opravdu se mi nechce za "toto" pozlátko výrazněji připlácet. Poslední kapkou pak bylo několik vlastností, které mi u IOSu nesedí. Pročetl jsem pár recenzí na telefony s androidem a zatím mě to táhne více zpět k Nokii. V tomto případě Nokia 8 či 5, kde mi imponuje technické zpracování a čistý android. Jak je to opravdu s aktualizacemi u Nokie dnes a do budoucna? Nedávno jsem však objevil ještě Sony XA2, který velice osobitým pojetím vyrovnal pomyslnou misku vah. Bohužel však netuším, jak moc čistý android je u Sony nasazen, protože v několika recenzích jsem četl o androidu, který by měl být zařazen do programu googlu a jinde zase o čistě "sonacke" natstavbě?. Pokud by mi někdo z vás tyto otázky, případně zkušenosti se zmíněnými telefony zodpověděl, tak budu velice vděčný.

mé obecné požadavky:
- pravidelně aktualizovaný a optimalizovaný systém
- dobrá výdrž baterie (alespon 2dny při průměrném užívání)
- dobré a bytelné technické zpracování
- velikost displaye (kolem 5´´)
- kvalitní audio výstup (hardw. DAC?)
Naposledy upravil Greeen_day dne 22. 4. 2018 23:34, celkově upraveno 1
Greeen_day
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 4. 2018 22:26

Nokia dostává pravidelně aktualizace a také novější verzi Androidu má mezi prvními, vzhledem k tomu, že podporu mají i nižší modely, není důvod v tomto směru Nokii do budoucna nevěřit
Sony je u svých vyšších modelů s aktualizacemi na tom také dobře
Pure android a pravidelné aktualizace mají také smartphony Moto
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greeen_day 22. 4. 2018 23:31

Dekuji pokorne, a ktere zarizeni bys na zaklade mych preferenci a vlastnich zkusenosti doporucil osobne?
Greeen_day
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 4. 2018 23:36

nikde nepíšu, že jeden nebo druhý smartphone vlastním, osobně bych dal přednost Nokii
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greeen_day 23. 4. 2018 07:26

dobře, a má smysl připlácet za 8 nebo by jsi zůstal u zajímavého poměru cena/výkon při Nokii 5 ? Co přesně u tebe, subjektivně, převažuje misku vah k Nokii? Jinak je v podstatě jedno co z toho vlastníš, podstatné je, co se dá objektivně považovat za objektivní důvody v kontextu mých potřeb. :-) Každopádně už tak děkuji za pomoc.....
Greeen_day
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 23. 4. 2018 08:54

A proč ne Nokii 7 Plus?
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 4. 2018 09:09

lada t5 píše:A proč ne Nokii 7 Plus?

displej má být kolem 5p

Nokia 8 je mnohem lepší volbou než N5
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greeen_day 23. 4. 2018 09:13

Zapomněl jsem zmínit v předchozím zprávě, zda se nevyplatí počkat na některý z modelů, co teprve "přichází" na trh. Nokia 7 plus mi přijde už dost velká. (strop mám 5,5´, ideálně však 5´).
Greeen_day
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 4. 2018 09:36

Nj ale který?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greeen_day 23. 4. 2018 09:53

Nokia 7 ? :) Ale to by bylo asi dlouhé čekání. Jinak zkus mi prosím napsat, co přesně tě odrazuje od XA2, zda-li můžeš..
Greeen_day
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greeen_day 23. 4. 2018 12:00

Ještě by možná připadal v úvahu Sony Xperia XZ1 Compact :-)
Naposledy upravil Greeen_day dne 23. 4. 2018 13:05, celkově upraveno 3
Greeen_day
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirkas68 23. 4. 2018 12:43

Sony má svoji nadstavbu, ale ta se od čistého Androidu odlišuje opravdu minimálně. Sony taky patří k jedněm z nejrychlejších značek, co se týče nasazování nových Androidů (třeba XZ1 byl vůbec první telefon, který se začal prodávat s předinstalovaným Androidem 8). Stejně tak u bezpečnostních aktualizací. Máme v rodině několik Xperií a Sony vydává bezpečnostní aktualizace podle mých zkušeností 10-20 dní potom, co je vydá Google, což z něj taky dělá špičku.
Pokud uvažuješ o mobilu kolem 9 tisíc Kč, doporučuji, co už někdo přede mnou: podívat se taky na Xperii XZ1, která se dá v neoficiální distribuci sehnat už lehce nad 9 tisíc. To je jenom pár měsíců stará vlajková loď.
Jirkas68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Greeen_day 23. 4. 2018 19:44

Takže jste to dilema stále za mě nevyřešili :) Od Sony u mě vede stále XA2 a pak XZ1 compact. U NOKIE 8 :) Pokud by se někdo chtěl rozepsat a pokusit se mi pomoci najít tu správnou stranu stébla, tak budu rád.
Greeen_day
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 3. 5. 2018 17:10

https://www.mobilmania.cz/srovnavani-te ... 0877,53731

muj prozatimni vyber... stvete me s tim Sony, protoze Sony nemam rad a zarekl jsem se, ze si ho po drivejsich zkusenostech uz nikdy neporidim. Ale ta XA2 nevypada uplne spatne. Ale Nokia 8 bude asi lepsi, ne? Hlavne mam strach z fotaku Sony, resp. postprocessingu, to Sony nikdy neumelo a vzdy mi z toho lezly zbytecne zkomprimovane nic moc soubory.
Pripadne jeste Samsung A8?
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosakov 6. 5. 2018 13:27

Zdravím pánové mám obdobný problém řeším pořídit Nokia 8, 7 plus či Huawei 10 view
Jde mi hlavně o fotoaparát a přijatelnou výdrž děkuji za váš názor
bosakov
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků