LG V30 vs Samsung S8+

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod romved1 21. 4. 2018 22:17

Mám otázku. Vybírám si mezi telefonem LG V30 a Samsungem S8+ (podobná cena a také celkem shodné papírové parametry.) a nevím kam jinam s otázkou jít :/
Kdyby se tu objevil někdo, kdo má zkušenosti jak s LG tak se Samsungem, nesmírně by mi pomohl. Jsem běžný (lehce náročnější) uživatel a vážně nevím který si vybrat.

U Lg mě trochu zajímá ta zmíněná novinka s poslechem hudby a získání při updatu na android 8 Oreo umělou inteligenci. Má něco podobného i Samsung S8? K čemu všemu bude ta umělá inteligence (zatím jsem se dočetl jen že rozpoznává ve foťáku předměty a že to LG V30 by měla mít)?
Jako další u telefonu vyhledávám slot na kartu (protože můj součastný LG G Flex slot nemá) a slyšel jsem že do Lg by se mohla vejít paměť i 2TB (hlavně papírově pro SDXC karty oproti samsungu který má papírově jen SD karty do 32GB).
Dále bych se chtěl zeptat na odolnost telefonu, zda je velký rozdíl mezi IP68 (LG) a IP67 (Samsung) případně výdž baterie a celková životnost telefonu.
Jako v poslední řadě fotoaparát telefonů a celkový rozměry telefonu (Samsung oproti LG je "delší a hubenější"... jaký je v tom rozdíl při běžném užívání).

Předem děkuji za odpověď a případnou radu/zhodnocení/porovnání.
Naposledy upravil dockalacek dne 22. 4. 2018 17:46, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do lepeší sekce
romved1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trifidek 21. 4. 2018 22:40

jestli ti jde o dobrý zvuk tak jednoznečně sáhni po LG V30 má zvukový DAC převodník, to ti samsung nenabídne ;-)
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddward 22. 4. 2018 15:46

Co sa tyka fotaku v Androide 8, tak celkovo su tam 3 novinky.
Bright mode - lepsie fotky v tme vdaka nejakej technologii spajania pixelov, vo vysledku je ale myslim rozlisenie fotky nizsie - osobne som to nejak neskusal, ale je to tam
AI Cam - tu su 2 veci: detekuje objekty a vypisuje ich na displeji, druha vec je ze detekuje celu scenu (napriklad jedlo, priroda, mesto, osoba atd..) a podla toho mierne prisposobuje vyslednu fotku/tyka sa to teda prevazne vernosti farieb
QLens - Visual search, vyhlada na webe podobne obrazky a druha funkcia je tam snimanie QR kodu, pricom automaticky otvori napriklad stranku kde ten kod odkazuje..
Pokial viem su to nakoniec komplet vsetky novinky predstavene s V30S ThinQ.
So Samsungom nemam skusenost, ale neviem o tom zeby mal nieco podobne, aspom zatial.

Rozmery su prijemne. Na 6 palcovy telefon az velmi dobre. Moja predosla LG G4 je na tom takmer rovnako a to mala 5.5" displej.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 22. 4. 2018 18:26

Mám srovnání LG V30 a Samsung S7 Edge. V hudbě jasně vede LG V30, tam vůbec není co řešit. Umělou inteligenci bych moc neřešil, podle testů jsou rozdíly při focení minimální. Jinak obecně tyhle telefony mají špičkové foťáky a rozdíly jsou spíš marginální. Samsung je ostřejší a zašuměnější. LG V30 má super výhodu v širokém ohnisku, ale podstatně pomaleji ostří.

Slot na kartu podle mě bude plus mínus akceptovat stejné karty. Samsung stopro nebude mít limit 32GB, to je kravina. IP67 vs IP68 taky podle mě není rozdíl. Výdrž baterie podobná. Podle mých zkušeností patří Samsung mezi značky, kde se časem projeví určitá "zasekanost", zatímco LG je čistší Android a běží svižněji. Ale je to můj subjektivní názor, měl jsem v posledních letech dva Samsungy a asi tři nebo čtyři LG. Osobně mám LG daleko raději.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 4. 2018 18:31

Ktery tvůj Samsung byl zasekaný?
anonymni

Odeslat příspěvekod zumzumzum 22. 4. 2018 20:52

Ja bych si teda vybral LG ( ͡° ͜ʖ ͡°)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.ch 22. 4. 2018 21:03

Po zkušenostech s LG G4 ( nedostal slíbený Nougat, žádné průběžné bezpečnostní aktualizace, nepřiznané HW problémy - bootloop) rozhodně ne LG.
j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tazz1 22. 4. 2018 21:12

Mám G4, vše jede jak má a naopak je to tak úžasný mobil ve všech ohledech, že LG telefony opravdu umí.
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 22. 4. 2018 21:34

No nevim hejtovat lg kvuLi G4. No samsung ma tez sve afery a problemy. S8 - ruzovy displej , fotak co nezaostruje , jen kdyz se snim zatrepe....
Ja bych vzal tu LG.
Naposledy upravil hurec dne 23. 4. 2018 14:08, celkově upraveno 1
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 4. 2018 22:03

Ani jeden problém který popisuješ nepozoruji
anonymni

Odeslat příspěvekod j.ch 23. 4. 2018 07:15

Nejzásadnější je, že LG není schopno vlajkovému modelu (jako LG G4 - představen 4/2015, aktuální úroveň zabezpečení 8/2016 - CZ distribuce) dodávat bezpečnostní aktualizace po dobu alespoň 2 let po vydání. Je jasné, že na to spousta lidi kašle (což je chyba) . Prostě v ceně drahého mob. telefonu očekávám i nějaké služby z čehož aktualizace je to nejzákladnější. U Samsungu to není vždy ideální, ale u S / Note modelů to celkem funguje.
j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tazz1 23. 4. 2018 09:48

A ty dva roky jsi si stanovil ty? Nebo se řídíš podle toho, že si dva roky stanovil Google? Prostě každý výrobce to má jinak. Třeba One+ aktualizuje telefony, které jsou už úplně staré, to samé Xiaomi. Ale dávat si nějakou svoji myšlenku jako obecnou chybu, zajímavé. Navíc vlajková loď to bylo do vydání G5, tedy cca ten rok, který sám zmiňuješ. Apropos, mě na G4 ty aktualizace ani nijak nechybí, vše šlape jak má. Navíc teď LG založilo oddělení čistě jen na systémové aktualizace. Takže ještě něco?
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod j.ch 23. 4. 2018 10:48

Každý má jiné preference a já jen dotazujícímu předal můj názor (který rozhodně není ojedinělý viz např. XDA fórum ). Že, vám nevadí např. celkem jednoduché hacknutí mobilu přes Bluetooth/WiFi kvůli laxnímu přístupu výrobce je váše věc. A to ani nemluvím o mrtvých G4kách těsně po záruce. To je z mé strany vše!
j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tazz1 23. 4. 2018 13:35

Že těch G4 těsně po záruce odešlo, že? A kolikpak bylo v našich luzích a hájích hacknuto telefonů skrze BT či wi-fi? Nebo komu se to stalo? Vlastně já vím, určitě to říkají na XDA ;-)
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 23. 4. 2018 14:11

Ty hacky pres bluetooth. By me zajimalo , jestli v evrope byl nekdo hacknut. Tohle jsou fskt extremni pripady. Normalnimu cloveku tohle je celkem out. Ktomu LG odchazi? Odejit muze kazdy mobil.
Staci se podivat na fora a vidite , ze ruzovy displej i nezaostrovani se v CR nachazi celkem dost. Ktomu se bande zacina celkem dost vypalovat amoled. A ja myslel , ze minimalne 2 roky vydrzi i pri plnem jasu a velkemu pouzivani.
hurec
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků