LG V30 vs Samsung S8+

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 23. 4. 2018 15:29

handyouch píše:Ktery tvůj Samsung byl zasekaný?


Původní S1 a nedávný S7 Edge. U S1 (to byl Android kolik, odhaduju tak 2.2) bych to chápal, ale že jsem musel S7 Edge po půl roce a pak znovu po dalším půl roce dávat do továrního nastavení, aby tu šokující nálož asi tak dvacítky malých aplikací zvládnul a nezpomaloval se... to mě dostalo. Otevření zpráv nebo zapnutí foťáku klidně třeba dvě sekundy. Jsem celoživotní zastánce Androidu a nenávidím jablko, ale S7 Edge byl softwarově peklo (podezírám tu jejich nadstavbu). I když jinak designově krásnej mobil a výbornej foťák.

G4 jsme reklamovali taky... a další LG (třeba Flex 2) taky. Byl to pro ně fakt blbej rok a bootloopy jak na běžícím páse. Ale i tak k nim cítím nostalgii, G4 byl svého času podle mě nejlepší mobil na trhu. Škoda pak těch reklamací.

Kdybych volil dneska a měl neomezený rozpočet, tak jdu asi do Huawei P20 Pro.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hurec 23. 4. 2018 17:03

Souhlas s posledni vetou.
Bud P20 pro nebo iphone X.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod romved1 25. 4. 2018 00:22

Velice děkuji za odpovědi. Tohle fórum a vaše zkušenosti dopomohly mému rozhodnutí.

LG V30 je už na cestě, jen se chci zeptat, zda je lepší si telefon hned aktualizovat na Android 8.0? Případně zda zvládne SDXC kartu o velikosti 128GB. :/

Po přečtení komentářu jsem se uklidnil na tím, že jsem chybu neudělal. S LG mám vlastní zkušenosti a zároveň s tím i spokojenosti (LG G Flex... nebýt toho, že nemá slot na SD Cartu, tak bych o novém neuvažoval :( 6palcový a vážně nerozbitný telefon <3 ), zatímco se Samsungem zkušenosti nemám, ale byl mi hodně doporučován a proto jsem si nebyl jist se svým rozhodnutím (zvlášť když skoro všechny parametry jsou u obou mobilů nachlup stejné). Vyzkoušení AI CAMu, lepší zvuk a odolnější konstrukce telefonu rozhodly můj výběr najisto.

Nad Huawei P20 Pro jsem přemýšlel, ale zatím stále vysoká cena, zarazila mě chybějící informace o slotu na SD kartu a dobu "vyříznutého vrchu" nějak zatím přežiji (Stejnak této "aféře" mít výřez jak iphone X dávám max rok, než budou dostupné telefony zásadně bez rámečků.)
romved1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 4. 2018 00:38

SDXC kartu 128GB zvládne (i 256GB)
Aktualizaci na Oreo si udělej hned, a po instalaci udělej formát (obnovení továrního nastavení)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronnysharma 27. 4. 2018 20:18

Já vlastní Samsung Galaxy Note 8 a opravdu ji užívám. Mobilní telefon je rychlý a má skvělou výdrž baterie. Můžete hrát hry několik hodin, ale baterie nebude vyčerpána. Můžete dělat více úkolů, ale telefon nebude zpomalovat. Jdi se Samsung :)
Naposledy upravil dockalacek dne 28. 4. 2018 11:04, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněny odkazy
ronnysharma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 27. 4. 2018 20:29

Tohle uz zvlada kazdy mobil na 10tisic. Ktomu jsou i znacky , co maji o dost lepe vyladeny android :-)
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod romved1 29. 4. 2018 22:13

LG V30 už mám doma a aktualizovaný na V30 ThinQ s Oreo 8... Naprostá spokojenost a jsem rád že jsem šel do LG. Hudba naprosto vinikající (jen k tomu se podívám po kvalitních sluchátkách). Fotoaparát špička a AI CAM se dobře ukazuje ostatním v okolí :3 paměť 64 + 128 GB nádhera a jak vzhled tak displej prvotřídní. S výdrží baterie spokojenost (při aktualizaci trochu klesla, ale věřím že při klasickém používání vydrží 2 dny :) ). Dále je ukázková rychlost telefonu, co mě parádně zaujalo a vše funguje jak má :D Porovnávám v rychlosti a foťáky s mým předchůdcem LG G Flex a pokroky vlajkových lodí jdou vidět. Už mi jen zbývá si vše přesunout s předchozího telefonu do součastného a také chci vyzkoušet opravdu kvalitní hry a virtuální realitu.

Mohu se zeptat, zdali je nějaké propojení na přesun souborů mezi LG? Případně o doporučení dobrých aplikací a her (Na mém předchozím kvůli zaplněné paměťi jsem si nemohl nic aktualizovat, natož něco new stáhnout a tak nějak jsem s dobou pozadu.)

Děkuji za rady a rád o mobilu pokecám a podebatuji. :3
romved1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 4. 2018 22:22

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kajmik01 30. 4. 2018 07:01

Nad Huawei P20 Pro jsem přemýšlel, ale zatím stále vysoká cena, zarazila mě chybějící informace o slotu na SD kartu a dobu "vyříznutého vrchu" nějak zatím přežiji (Stejnak této "aféře" mít výřez jak iphone X dávám max rok, než budou dostupné telefony zásadně bez rámečků.)

No taky jsem hodně přemýšlel nad V30, doteď jsem měl G5 (předtím G2) a mám rád širokoúhlý fotoaparát. Ale nakonec jsem dal přednost právě P20 PRO.
U V30 jsem měl jako + design, výdrž baterie, audio převodník a širokoúhlý fotoaparát a kvalitní nahrávání videa. Jako - často popisovaný problém s P-oledem, který podle recenzí a některých komentářů nedosahuje kvalit Amoledu a kvalita fotografií, kdy v testech končí v30 skoro vždy až za vlajkovými loděmi konkurence (třeba moje G5 má větší plochu snímače a menší hustotu pixelů). A já považuju kvalitu fotografie pro mě za jednu z nejdůležitějších věcí. No a přechod na Android 8 se taky docela táhl :(
--------------------------------
kajmik01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .soul 30. 4. 2018 13:54

Taky nad V30 rozmýšlím. Koupil jsem si Xiaomi mi mix 2, s kterým jsem byl více méně spokojen, ale vrátil jsem ho kvůli vyloženě tragický kvalitě přerávání hudby v autě přes bluetooth. To stejné z S6edge+ i hudba z rádia byla neporovnatelně kvalitnější. Podobně na tom bude podle mě i Lumia 7 plus, takže za o věco málo víc za V30 nebo právě S8+ se vyplatí.

Dle spokojenosti tady na fóru i obecně na internetu také tíhnu k V30 ^^
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 30. 4. 2018 18:48

Další sleva v LG shopu, tentokrát se dá sehnat za 13840 kč DPH. s kodem LG2017.
mě hlavně V30 příde vzhledovně jako zajímavý mobil.
možná že se opakuju,možná že se opakuju,možná že se opakuju
Louis.scorn
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků