Xiaomi Redmi 5 Plus nebo počkat na Redmi Note 5?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod blam 15. 4. 2018 07:26

Zdravím,

poprosím o radu zkušenější. Pořídit Xiaomi Redmi 5 Plus nebo počkat na Note 5? Rozdíly mám načtené, ale nedokážu se rozhodnout. Popř budu rád za další tipy do cca 6000 Kč

Přecházím z Honoru 7 lite.
blam
Junior

Odeslat příspěvekod SirionRazzer 15. 4. 2018 09:21

Rozdíly jsou rychlejší (+ 50%, A73) procesor a dual kamera (trochu lepší kvalita, ale stále bez OIS, nekvalitní mikrofony). Pokud zvládneš root + GCam HDR+, tak Plusko pořád stojí za zvážení, ale jinak spíš počkej na Pro. V ceně Pro ale už můžeš mít Honor 8, který je zas lepší.
SirionRazzer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blam 15. 4. 2018 11:37

Když to je právě ono. Vždy je km stoupat. Nejradši bych něco se slušnou baterkou a co nejnižší cenou, samozřejmě aby šlapal líp než Honor 7 lite. :-))
blam
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 4. 2018 16:48

Jaké máš další požadavky kromě ceny a baterie?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 4. 2018 17:50

Počkat..
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blam 15. 4. 2018 20:23

Nick Cave: Asi nic dalšího. Případně ať aspoň průměrně fotí. Dneska v tom celej den ležím a mám finálně 4 kandidáty. U honorů mi úplně nesedí baterie.

Honor 7X
Honor 8
a zmiňované Xiaomi.
blam
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 4. 2018 20:51

Proč čekat? Xiaomi Redmi 5 Plus je také povedený - viz recenze, a ještě přijde levněji
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 16. 4. 2018 08:23

Mé dojmy ze ségry Redmi 5 plus:
Fakt pěkně se drží a používá. Nečekal jsem od Xiaomi moc, ale ten telefon je fakt příjemnej i na svou velikost
Fotí celkem pěkně venku, indoor je to horší i s bleskem a v noci v téhle ceně nikdo nic nečeká. Aktualizace udělaly hodně, recenze neukazují úplně reálnou kvalitu. Řekl bych, že srovnání foťáku se 4X je na místě, možná je o něco lepší (bohužel u sebe ten mobil nemám, tak nemám vzorky, ale na zahraničních serverech najdeš).
Překvapil mě u foťáku burstmode i slow motion, za tu cenu...
MIUI umí strašně věcí, které bych jinde bez rootu nedal. Třeba ovladače na ploše, které skutečně okamžitě fungují a nejsou jen odkazy do nastavení. A pak infraport je docela zábavný :)

Má mnohem lepší příjem signálu než moje S7!!!
Při jejím použití, 3x za den někde na wifi ho snad ani nedokáže vybít.

Je fakt, že působí trošku křehce, asi bych se bál co vydrží při pádu nebo s klíči v kapse, ale to je jen pocit. Výrobce rovnou dal obal do balení, to je docela plus.
Hraje fakt nahlas, neříkám, že to je Bang and Olfusen, ale ozvučíš místnost hravě.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blam 16. 4. 2018 08:56

Nechic: díky moc za reakci. Asi vezmu Redmi note 5 plus tu https://www.alza.cz/xiaomi-redmi-5-plus-lte?dq=5238707 a bude. V alze nakupuji bez DPH takže honora střelím za 2000 a za další 2000 kč mám nový mobil. note 5 už bude zase cenově jinde. Možná ještě zvážím příplatek 600 kč za 4Gb/64Gb
blam
Junior

Odeslat příspěvekod Nechic 16. 4. 2018 12:25

Má verzi 4GB/64GB a to si myslím za příplatek stojí. Pak už to dodatečně přidat nejde a ten komfort velké paměti určitě za to stojí. Zapomněl jsem na jedno minus. Dost dlouhé nabíjení, ale zas i vybíjení. Holt za ty peníze...
Nechic
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod blam158 16. 4. 2018 15:30

Nick Cave: moc diky mam vybrano. Beru Plusko 4/64 Gb.

Diky vsem
blam158
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků