Jaký telefon po LG G3 ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mukarin 5. 4. 2018 09:45

Pěkný den, ulomil se mi kontakt pro sim v mém LG G3 32GB. Uvažuji tedy nyní o novém telefonu. S LG G3 jsem byl naprosto spokojen, takže nyní je otázka, co vzít po něm ? Nerad bych si pohoršil a dost jsem si zvykl na zapínání displeje dvojklikem a vyměnitelnou baterii. Obojí požaduji pro nový model, zejména pak onu zmíněnou lehce vyměnitelnou baterii.
Vaše názory co vzít nyní?
Mukarin
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 4. 2018 09:55

Mobilu s vyměnitelnou baterií je jak šafránu, kvůli čemu ji potřebuješ? Zabudovaná baterie vydrží cca 2r i víc, pak ji v servisu vymění, ale jestli to chceš kvůli tomu že měníš baterie, tak se dá vybrat smartphone s větší kapacitou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mukarin 5. 4. 2018 09:59

Kvůli tomu, abych si ji mohl v průběhu dne vyměnit, když jsem celý den pryč (nemám možnost nabíjet).
Mukarin
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 4. 2018 10:04

však píšu, že si máš vybrat smartphone s větší kapacitou baterie, ideálně 5000 mAh, já mám Moto E Plus 4th. Gen a ještě se mi nepodařilo jej za den vybít
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman II 5. 4. 2018 11:03

Mukarin píše:
Nick Cave píše:Mobilu s vyměnitelnou baterií je jak šafránu, kvůli čemu ji potřebuješ? Zabudovaná baterie vydrží cca 2r i víc, pak ji v servisu vymění, ale jestli to chceš kvůli tomu že měníš baterie, tak se dá vybrat smartphone s větší kapacitou


Kvůli tomu, abych si ji mohl v průběhu dne vyměnit, když jsem celý den pryč (nemám možnost nabíjet).


to řeší powerbanka která ti nabije mobil 3x za sebou za cenu 300 Kč
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod Mukarin 5. 4. 2018 11:16

To ale je dost nepohodlné - tahat sebou powerbanku napojenou na telefon. Když si vezmu baterii, akorát ji vyměním a je to. A nemusím mít na telefon nic připnuté. (a nepadaj mi kalhoty :lol: )
Naposledy upravil BeznyFrantaUzivatel dne 5. 4. 2018 15:06, celkově upraveno 1
Důvod: Citace bezprostředně předchozího příspěvku.
Mukarin
Junior

Odeslat příspěvekod Mukarin 6. 4. 2018 09:17

Ještě jeden dotaz, nevěděl by někdo, jestli se v LG G3 při výměně čtečky sim musí tato pájet ?
Tak už jsem to objevil, musí.
Naposledy upravil Mukarin dne 6. 4. 2018 09:27, celkově upraveno 1
Mukarin
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 4. 2018 09:24

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mukarin 6. 4. 2018 09:27

Díky, už jsem to našel.
Mukarin
Junior

Odeslat příspěvekod SirionRazzer 6. 4. 2018 09:35

Pokud na mobilu netěžíš Bitcoin, tak mobil s 4000 mAh a větší baterií nemáš šanci za jeden den vybít.
SirionRazzer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mukarin 6. 4. 2018 10:03

Ono je to asi taky na podmínkách, kde ten mobil používáš. Teď dělám v jednom starém baráku s velkými zdmi (100cm+). Při zavřených oknech jsi tam téměř bez signálu, ale mobil jej asi furt hledá a tím se možná brzy vybije. Když otevřu okno, tak sem tam někde je, ale stejně se tam vybíjí mobil daleko rychleji a to mám obě baterie nové (originální). V životě by mne to nenapadlo. Možná je to i něčím jiným. Ale ty dvě baterie při celém dni mám jen tak tak. A bitcoin netěžím.
Mukarin
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 4. 2018 10:20

To s tím signálem je pravda, také se často pohybuji v místech se slabším signálem, a je fakt, že to telefon dost vybíjí, u předchozích dvou smartphonu byla powerbanka nezbytnost, teď už s 5000 mAh baterií vydržím v pohodě celý den :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr D. 6. 4. 2018 12:07

S vyměnitelnou baterií nic slušného nekoupíš.
Petr D.
Junior

Odeslat příspěvekod Rasio 7. 4. 2018 12:11

Ahoj lidičky, abych nezakládal zbytečně nové téma, postnu to sem.

Po 4 letech se muj LG G3 zřejmě odebere do věčného spánku, a proto vyhlížím nový telefon. Již jsem byl rozhodnutý pro LG V30, ale ta cena. LG G3 stál 12 000 a životnost 4 roky. Když pominu že mě už 3 měsíce nejde zadní fotoaparát. Což dělá 3000/rok. A tak nějak mám pocit, že na hraní clash of clans, a pořízení kvalitní fotky, bych mohl dnes pořídit jiný telefon s cenou do řekněme 5 tisíc? Já nevím, neležím v recenzích a forech. A proto bych chtěl požádat Vás všechny, zda by jste mi s rozhodováním pomohli.
Jak jsem již napsal, priorita clash of clans. Na zbytek mam ps4. Mám podezření že G3 jsem usmažil při hraní a nabíjení současně ( cca 2 hodiny ) kdy byl telefon opravdu velmi horký v oblasti zadního fotoaparátu. Pak přišly problémy s odmítáním sim karty a kdykoliv coc zapnu, mobil napíše sim karta odebrána. V servisu mi řekli že cena opravy by mohla přesáhnout 5000.-.
Druhá priorita - foto. Čekáme potomka, a proto bude focení mobilem na prvním místě. Taky mám rád enduro ježdění, takže mobil sebou a míst a scén na focení je opravdu mnoho. Takže kvalita fotoaparátu rozhodně vysoko.
Velikost displeje by neměla jít pod 5,5". 6ti palec by mě nevadil. Odolnost vůči vodě by byla fajn, ale není to podmínka. Velkou váhu přisuzuji rozhodně výdrži baterie.Ale od G3 jsem naučený na výdrž 1 den. Takže bych i tuto výdrž akceptoval.
Váha telefonu nehraje až tak roli roli. Ale nechci aby to byla zbraň na sebeobranu typu cihla CAT S41 s 218 gramy. Nosím ten telefon celej den v kapse.
Kapacita paměti dle G3 dostačuje. Tedy 3GB/16GB. O zbytek se postará karta.

LG mně tak nějak přirostl k srdci a těžko se s ním budu loučit. Rád bych zůstal u stejné značky, ale modely řady GX jsou po G3 otřesné a neuchvátila mě ani G6. Zde se mi nejvíc hnusí ořezání telefonu pro EU. Velmi zvažuji LG V10.
Budu rád za vaše připomínky a návrhy.

Zdravím Michal.
Rasio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 4. 2018 14:20

do 5tis. Honor 6X
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků