Mensi telefon Android na cesty poradte

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 4. 4. 2018 12:37

Chci se hlavne zeptat, zda telefon s 1GB RAM a volne uzivatelskym cca 4GB internim ulozistem je jeste dnes na Android 5 pouzitelny? :D
Myslim tim, nutne zavolani, sms na ceste a pouziti treba 3 navic aplikaci? :-)
Hledam neco prave jen tak na cesty, do chudych zemi ale abych mel dostypny 2FA overovani tj Google Authenticator (ten chci doinstalovat).

-displej velikost max 4 - 4,5
-Android 4.2 a novejsi
-vymenitelna baterie co nejlepsi vydrz

Jediny co jsem nasel
https://mobilni-telefony.heureka.cz/len ... e/#section

z dalsich s vymenitelnou baterii
https://mobilni-telefony.heureka.cz/len ... -dual-sim/
ten uz mi ale prisel moc stary a mel vic problemu, presto ho lidi dle info pouzivaji

https://mobilni-telefony.heureka.cz/aligator-s4080-duo/


pozn. telefon (Asus Zenphone Selfie ZD551KL) uz mam ale je velkej a je vic cihla - trochu neprakticke na cesty
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 4. 4. 2018 13:23

Nic z toho není použitelné, vezmi Redmi 5A za cca 2300 a není co řešit.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 4. 4. 2018 13:56

Lenovo A Plus a Lenovo A1000 se seka a o aligatoru ani nemluvim... :D

1GB RAM = s e k a n á
4Gb interní pamět málo ve skutečnosti tam budeš mít volno tak 1,5Gb

Já bych to viděl třeba na bazarovej Samsung Galaxy S4 mini. ten je super :hm
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 4. 4. 2018 16:34

zumzumzum: dekuju za nazor a typ, jooo mas i docela pravdu jen u Samsungu bych skoncil tez interni uloziste 8gb celkem, to jest zbude realne asi taky neco mezi 2 - 4gb.
I kdyz i to interni uloziste treba realne 2GB by stacilo, pokud by vic nesezral system.
Na zadny velky extra app by to nebylo.
1,5gb RAM je ale lepsi to je fakt.
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 4. 4. 2018 16:42

ripper6: U toho samsungu ti zbude 5Gb
1,5Gb je lepsi nez 1Gb no.. Sam jsem to ozkousel.. Ideal je 2Gb ale vhledem k tvym podminkam uh..
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 4. 4. 2018 17:07

Cokoliv s kapacitou interního úložiště pod 16GB je dnes na Android telefon prostě žalostně málo, slyším to téměř stále dokola od holek z práce..."ne já nepotřebuju tisíce giga, já hraju jen jednu hru a občas si něco vyfotim!"
No a za pár týdnů přijde, že jí tam furt něco vyskakuje za hlášky, nejde spustit tahle appka a tahle...pochopitelně plná paměť, protože i z parametrových deklarovaných 16GB zbyde pro uživatele třeba jen 10GB a když si jen např Instagram obyčejným procházením fotek dokáže za pár dní vytvořit v paměti 500MB, tak je to k zamyšlení.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 4. 4. 2018 17:33

CosiOdvedle: To jo no to mas pravdu :D minule kamoska me zazdila tim ze jejich 64Gb interni pamet je na ni nic moc ze by klidne brala i 128Gb :D :D Ale ona hodne foti a nataci a cestuje po EU :)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 4. 2018 18:03

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 4. 4. 2018 20:20

zumzumzum: jo koukam na to ale Samsung zrovna neni levnej spas i na to ze je starej nekde, tak koukam na ty ceny teda :(

64GB interni pamet? To se tomu lidi smejou, me reknou ze na co to je? Ze 32GB je u telefonu az az!
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 4. 2018 07:29

ripper6: No treba moji kamaradce nestaci 32Gb ani za ň :D ma v telefonu asi 3500 fotek a do toho nejaky videa a celkem to dela asi 33GB :D + nejaky ty apky tamhle to.. Lidi jsou čarovný.... :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 4. 2018 08:53

V prve rade si uvedom u vyberu telefonu že i telefon s 16 giga internal ,bez jedne jedine fotky a souboru ti muze zacit hlasit nedostatek mista.Ono totiz existuje vnitrni prerozdeleni na dalsi oddily.Pokud vyrobce vnitrni pamet prerozdeli tak ze oddil /sys je hodne malej, zaroven tam k google apps hodi par blbin a oznaci je jako systemove, tak se sys zaplni bez tveho jakehokoliv zasahu.Aktualizace google knihy a podobny kraviny NA POZADI bwz tvy interakce a hele… Ono mi to hlasi nedostatek mista.Moje zkusenost je ze 99 procent lidi netusi jakej je rozdil mezi app sys, user, kde si co odhazuje a z toho procenta tak desetina tusi jak tomu zamezit.Telefony s miniaturni internal memory - miniaturni sys na 99 procent, stoprojistota takovyho chovani.
Btw, sám taky cestuji individualne do rozvojovych zemi, takze ti reknu, kdo ma na to aby cestoval ma i na to aby neskudlil tim ze koupi vec na hranici pouzitelnosti, ono to celkem pak az jsi 10000 km daleko ta nefunkcnost nastve.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 4. 2018 16:59

zumzumzum: pokud ale to ma jako hobby foceni, tak snad nebude fotit jen mobilem :D Pokud jsem fotograf, co foti hodne a rad, koupim neco poradnyho a nejlip zrcadlovku a ne mobil :) Alespon co vidim, ano mobil dnes uz foti celkem slusne, ale pro me jako obyc usera, co to potom nekde smaze a nebo jen ukaze jako dukaz (treba fakturace).


oooooooooo: Ano vsak mas pravdu, ja sam prilis android nevrtam krome rootu, sem tam app, nektere lehce prokrocilejsi veci.
Moje myslenka byla puvodne ta jestli existuje obycejny telefon, tlacitkovy neco jako mas treba Nokia 6610, ale tak ze ma Android a na to ze s tim nekdo pouze jen zavola, posle sms. Duvodem Android pouze ten aby tam mohl pouzivat offline appky jako je 2FA pro pristupy a zabezpeceni napr do emailu ci dalsich sluzeb :) Coz je casto a za me vyhovyjici treba ten Google Authenticator .

Ja treba na cesty vozim klidne jen Nokia E52 a ani chytrej telefon tam nemam :)
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 4. 2018 17:39

hacek je v tom ze pokud nevis jak bloknout autoupdate u sys app, muze se stat ze telefon je nepouzitelnej..uplne.Pokud ale umis repartition, zmenis velikost sys + jako dalsi vec pomoci diskeditoru vytvoris druhy oddil na sd karte a pouzijes link2sd, jde provozovat na uplnejch sunkach vklidu 150 app a vic.Pod 170 jsem na telefonu s giga ram,8 giga internal nemel nikdy.Otazka je jestli to dnes stoji za to.Ja treba bez mappsme ani ranu v zemich kde internet je dostupnej spis ne, nez jo, o datech si muze clovek zdat.Proto smartphone.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 4. 2018 22:06

oooooooooo: prave na to koukam, hele to neni jen jako priklad aha nema prachy, tak chce koupit za 1500kc max telefon. Jasne mohu koupit telefon treba za 3000kc, ale kdyz koukam tak to casto vse ma uz displey 5 az 5,5 palcu, takze to muzu rovnou pribalit velikej Asus Zenphone Selfie a jet. Pokud chci ale neco malicky, jen na podivani nutny, defakto skoro jako hloupej telefon, tak tam podle me bohate staci 4.0 neco.
Co se tyce toho, tak pouzivam v tabletu Link2SD ten se pouzit celkem da.
To dalsi jsem menit nezkousel, musel bych si vyhrat. Autoupdate urcite to chce bloknout, jinak to je peklo to dobre znam u staryho tabletu. Mam Lenovo Yoga 2 s 2gb ram.

-- 5. 4. 2018 23:09 --

zumzumzum: jeste jsem se zapomel dotazat, proc ta kamaradka nepouziva a nefoti na SD kartu? :) Koupi telefon s 64GB interni + SD karta alespon 256GB nebo 400GB a ma mista :D
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 4. 2018 07:08

telefon s giga ram a 4 giga internal bude stat kolem rekneme 1500k, jako bonus bude nepouzitelnej.Pokud clovek chce neco malyho, na cesty, musi PRITLACIT.Proc telefon s minimal internal NE, sem psal, opakovat se nebudu.Z malejch na cesty mas na vyber pouze a jedine sony.Kryti+velikost.Takze proste a jednoduse jedinej duvod proc clovek uvazuje nad nepouzitelnou ludrou muze byt to ze za neco na co se jakztakz jde spolehnout, se mu nechce davat penize.Jeste jde vlyzt na cinsky shopy , pobrowsit a vybrat neco o cem jsou reference nula, cena je kolem 30 dolaru a modlit se ze emmc pameti jsou v nem typu ze vydrzi dyl nez pul roku, pri montazi to neprobihalo stylem ze spoje jdou do haje zelenyho na mesic, panel je citlivej behem tydne vlevo, dole a tim to hasne.Obcas nejde zapnout..
Ono neni moc co resit.Maly, kompaktni - modely od sony z rady mini, ty starsi.A tim vycet konci.
Jo a jeste neco.Byl jsem v zemich kde jedinej net na mobil je par zaheslovanejch hotspotu nekde na namesti, k hotspotu si kupujes pristup.Signal, rychlost, fakt hruza a na namesticku sedi treba 30 mistnich a datlujou..Je blby kdyz se vubec nepripojis protoze sice koupils malickej android ale s nepouzitelnym wifimodulem, tam kde maji lidi 70 procent, ty mas 30, kde jini maji 30 ty mas nulu.Proste ten puvodni vyber byl vyber typu hledam android kde bych rad problemy.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků