Galaxy A5 nebo iPhone SE (absolutní neznalec Google/Apple)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod samuel2 16. 3. 2018 16:03

Dobrý den,

dosud jsem měl jako služební Lumii 925, ale jelikož jsem jeden z posledních, co ji ve firmě má, chtějí se MS telefonů definitivně zbavit a nabízí mi výše uvedené telefony.

Problém je, že ani o Androidu, ani o iOS nevím vůbec nic. Jako soukromý telefon mám pořád starý SonyEricsson K800i. Neznám a nepoužívám nic ani od Google, ani od Apple. Služební Lumii používám jen na volání, SMSky, na firemní mail, a na focení (foťák má dobrý). Aplikace nepoužívám, účet v Lumii na MS je firemní, soukromý účet nemám. Předpokládám, že u těch nových telefonů by to bylo podobné.

Osobně si myslím, že pro někoho jako já je v tuhle chvíli jedno, co vezme. Jde o to, jestli je třeba jeden ze systému snazší na naučení a sžití se s ním. Požadavky budou stejné jako doteď: volání, SMS, mail, foťák.

A prosím, co jsem se koukal na jiné diskuse, nechci, aby se to zvrhlo v hádku mezi příznivci jedněch nebo druhých. Otázku myslím opravdu vážně.

Díky moc.

Sam
samuel2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 16. 3. 2018 16:37

Pokud jste zvyklý na Windows, tak se budete asi více kamarádit s iOSem. Koncept je dost podobný.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 16. 3. 2018 16:48

Podle me je to na to pouziti jedno, spis by se je sel nekam osahat a vyzkouset. Samsung je o dost vetsi, iPhone zas mensi.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod red98 16. 3. 2018 16:56

Iphone se
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 3. 2018 21:12

Tak.... než ti tady nějací umělci začnou radit, tak napiš jakou A5 můžeš mít - to jest - který přesně model. Je jich totiž víc :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 3. 2018 21:26

Rada je jednoduchá: běž do Androidu, bude tě to stát mnohem méně peněz (a to i v budoucnu)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 3. 2018 21:38

Píše, že to je služební telefon od zaměstnavatele a s účtem zaměstnavatele. Podle mě ho to nebude nyní ani v budoucnu stát ani korunu. Ani jeden z nich.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 16. 3. 2018 22:03

handyouch píše:Tak.... než ti tady nějací umělci začnou radit, tak napiš jakou A5 můžeš mít - to jest - který přesně model. Je jich totiž víc :-)

Tipnul bych, že je to telefon od operátora, takže za podobnou cenu iPhone SE 32GB nebo Samsung A5 2017.
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 17. 3. 2018 06:45

Tak jestli to ma jako firemni, tak osobne bych sel do A5 a to jen kvuli vetsimu displayi. Prece jen 4" je dost malo na pohodlne cteni a psani. Kvalititivne jsou to oba povedene mobily, se kterymi neudela chybu.
Miroslav Kaspar
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 3. 2018 07:00

V tomto případě bych vybíral podle velikosti displeje. Chcete spíš větší nebo menší než jste měl?

Já třeba bych už ten iPhone SE nedal, SMS a texty obecně bych asi musel psát na šířku, což mě praktické nepřijde.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod samuel2 17. 3. 2018 07:26

Omlouvám se, měl jsem být konkrétnější. Je to opravdu Samsung A5 2017 a iPhone SE 32GB.
Co se týče velikosti, tak jsem teď stejně zvyklý na oboje. Lumie je velká, a K800i malý...
Nejspíš si v pondělí zkusím v práci na chvilku osahat oboje a uvidím.
Každopádně moc děkuji za rady, na rozdíl od kolegů jste tu rozumní. U nás se totiž "o mně" rozpoutala pomalu bitva. Obě strany chtěly, abych šel "k nim". A to to jsou dospělí lidé...
samuel2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banner 17. 3. 2018 10:09

Kdyby nevadila velikost displeje 4" u iP SE, rozhodně jej doporučím. Sám jej využívám, telefon je velmi rychlý, dělá krásné fotky, drží suprově na baterku. A5 2017 jsem měl několikrát v ruce, rychlostí mě absolutně neoslovila, nějak tam nebyla ta okamžitá reakce. Fotoaparát u A5 je subjektivně o dost horší. Přední nepoužitelný. Baterie rovněž horší. Jedinými plusy pak zůstávají voděodolnost a větší displej. Kdyby ti tak raději dal na výběr Honor 9, to je mnohonásobně lepší telefon, než A5.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 17. 3. 2018 11:43

banner píše:Kdyby ti tak raději dal na výběr Honor 9

v mnohých korporacích jsou čínské telefony zakázány. Ano i Samsung a Apple vyrábí v Číně, ale tam je předpoklad, že si "čistotu" sw vybavení pohlídají.
eLzyx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 18. 3. 2018 20:53

samuel2 píše:...Co se týče velikosti, tak jsem teď stejně zvyklý na oboje. Lumie je velká, a K800i malý...

K800i má sice malý displej, ale ovládá se pomocí klávesnice a ne dotykově, to se nedá porovnávat.
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod samuel2 19. 3. 2018 13:34

Tak po odzkoušení naživo to vypadá na iPhone. Ten Samsung mi už připadá dost velký, i v porovnání s Lumií 925. Jinak mi to připadalo rychlostně tak nastejno, ale kupodivu se mi zdálo oboje o chlup pomalejší než 925. (To ovšem může být i tím, že ji používám spíš jako hloupý telefon.

Každopádně děkuji za rady.

Sam
samuel2
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků